Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó ismerősöm miért nem...

Zsidó ismerősöm miért nem fogja föl, hogy Jézus az ő messiásuk volt?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 22:00
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
67%
Miért kellene felfognia? Azt hisz amitt szeretne.. Mint ahogy te is. Felesleges másra ráerőltetni a saját hitedet.
2016. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
35%
Mert intelligens ember.
2016. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

De biztos van valami oka... Miért?

A kérdésre válaszoljatok, nem jó a mellébeszélés..

2016. márc. 22. 22:18
 4/43 anonim ***** válasza:
39%
És te miért érzel késztetést, hogy a saját vallási hitedet ráerőszakold?
2016. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésedre válaszoltunk, de úgy tűnik, nem fogod fel. Így nem is volt sok értelme feltenni a kérdést.
2016. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Megint mellébeszéltek, én nem akarom ráerőszakolni a hitem, csak azt kérdezem, hogy.......... Miért?
2016. márc. 22. 22:21
 7/43 A kérdező kommentje:
De ha valaki nem tudja a választ akkor nem kell válaszolnia, a mellébeszélés meg fölösleges, abszolút fölösleges.
2016. márc. 22. 22:22
 8/43 A kérdező kommentje:

Lehet titkol előlem valamit. Lehet nem is ő volt a messiásuk. Lehet én tévedtem.

De akkor ők milyen messiást várnak? Miért nem jó jézus? Miben különbözik a messiásuk jézustól?

2016. márc. 22. 22:34
 9/43 anonim ***** válasza:
0%
Azért,mert Jézus nem Dávid leszármazottja,így ő a zsidó felfogás szerint nem lehet a Messiás.
2016. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
26%
Szia! Azért mert a zsidók csak a Tórát ismerik,olvassák,tanulmányozzák. Ami azt jelenti,hogy Mózes elsô 5 könyvét.(Ha jól tudom es a Tóra) A zsidók nem a Messiás visszajövetelét várják, mint más vallásokban (pl a karizmatikus),hanem a Megváltó eljövetelét várják. Számukra Jézus csak egy elôszele volt az igazi Megváltónak,vagy valami prófétája. Azt, hogy miért ilyen ez a vallás,azt kérdezd meg egy rabbitól,nyílván ô többet tud,mint én. Én is zsidó származású vagyok, de az én családom sosem volt ortodox zsidó hívô. Én utána jártam a zsidó vallásnak mikor fiatal voltam,mert érdekelt. S nagyon nagyon sok érdekesség van benne! Pl hogy majdnem ugyanaz,mint az iszlám vallás. Vagy hogy az idôszámítások is más. (Egyébként pont ezért,mert náluk még Jézus nem jött el,így náluk nincs olyan,hogy "Krisztus után".Ha téged is ennyire érdekel, Budapesten vagy akár vidéken is a rabbiktól lehet idôpontot kérni és mindenre szívesen fog válaszolni!:) Remélem segítettem valamennyit!
2016. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!