Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hitt Istenben vagy ezt...

Jézus hitt Istenben vagy ezt már csak a Bibliában a papok alakították át, Ő mit gondolt Istenről?

Figyelt kérdés

Én pl. nem hinném,hogy Isten Jézuson keresztül szerette volna tanítani az embereket...

Ezt gondolom már nem Jézus mondta magáról,hanem a papok írták a Bibliába,akik amúgy erről nem tudtak semmit.

Szerintem Jézus egy "átlagos" ember volt (mármint nem rendelkezett semmilyen természetfeletti képességekkel) ,csak tanította az embereket a jóra,ahogyan több ember is tette anno,szóval őbennük is megjelenhetett volna Isten...

Ti erről mit gondoltok?


2016. márc. 20. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Én pl. nem hinném,hogy Isten Jézuson keresztül szerette volna tanítani az embereket... "


- És ezt mi alapján feltételezed? A Jézusról való minden ismereted végső forrása végeredményben a Biblia.

2016. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És amit írtam azt honnan feltételezik a papok? Beleláttak Jézus lelkébe??

Ha nem tudjuk valamire a választ,attól még nem kell azt mondani,hogy Isten volt...

2016. márc. 20. 10:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel a "papoknak"(?), akik a Bibliát írták, miért hiszed el azt, amikor azt állítják, Jézus létezett?
2016. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Félreérted...

Azt,hogy Jézus azért jött világra,hogy megváltson minket stb,hogy ezért született meg,hogy Szűz Mária nem volt bűnös mikor megszülte Jézust honnan veszik a papok?

2016. márc. 20. 10:10
 5/16 anonim ***** válasza:
kérdező, nincs lejjebb. Ennél ostobább, sötétebb kérdést még nem is láttam itt a gyakorin. Ezt gondolom.
2016. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Biblia szerint azért gyütt, hátha megbecsülik Isten fiát és nem ölik le mint a többi prófétát. Illetve hogy beteljesedjen, hogy ok nélkül gyűllték és ne mondhassák, hogy vakok voltak.
2016. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Javallanám hogy kezdd el olvasgatni a Bibliát, különös tekintettel a négy evangéliumra, és figyelj oda, min is alapulnak Jézus beszédei és tanításai.
2016. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező vedd légyszíves a fáradságot és nézz utána, hogy hogyan is jöttek létre a biblia "könyvei", ez legyen az első lépésed amit megteszel, hogy légy tisztában ezzel a kérdéssel, mivel a bibliát nem "papok" írták hanem próféták és apostolok.

A "PRÓFÉTA"jelentése "IHLETETT EMBER" Istentől ihletett személy.

Az "APOSTOL" jelentése "KÜLDÖTT"(esetünkben Isten tanítványa küldötte.

-Nos ha ezzel a kérdéssel tisztában leszel akkor talán könnyebben megérted, hogy "mit is mondott Jézus magáról és miért"és amit mondott azt nem holmi "csuhás"találta ki hanem olyan emberek akik annyira közel álltak Istenhez, hogy annál közelebb már ember nem is állhat.

Na szóval, fogadd meg jó tanácsokat és nézz utána mielőtt mégegyszer bohócot csinálnál magadból.

A kritikákat ne támadásnak könyveld el, hanem inkább tanulj belőlük.


Kellemes Vasárnapot!

2016. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én pl. nem hinném"


Ne találgass. Nincs értelme egy új, egyszemélyes vallást csinálni magadnak, amire senki sem lesz kíváncsi. Inkább járjál utána, ha tájékozott akarsz lenni a témában. :)


"Ezt gondolom már nem Jézus mondta magáról"


De, ezt pont hogy Jézus mondta magáról, és a szemtanúk és fültanúk írták le az Evangéliumokban. Ez történelmi tény, hogy az Evangéliumok írói Jézus személyes tanítványai voltak.


"Szerintem Jézus egy "átlagos" ember volt".


Nem. Jézus Krisztus maga az Isten, az Ige, A Szentháromság második személye, az "Atya és Fiú és Szentlélek" közül a Fiú, aki öröktől fogva létezik. Egyszer megtestesült emberként a földön, valóban, de akkor sem szűnt meg Isten lenni.

2016. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igazából Jézus azt mondta, hogy úgymond mi vagyunk az Istenek, mert mi teremtünk, és sok kis könyvecskét írt, de ezeket a papok és az egyház soha nem tette be a bibliába, és titkolja is, mert ha ezeket az emberek megtudnák, akkor az emberek piszkosul dühösek lennének és vérengzésbe kezdenének.
2016. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!