Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusként, ha van...

Római katolikusként, ha van egy bűnöm amit még a papnak sem akarok elmondani semmiképp, de szeretném meggyónni akkor arra van akárhogy is lehetőségem?

Figyelt kérdés

2016. márc. 24. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, tisztelem a Római katolikus egyházat ahogyan a többit is, de úgy gondolom, nem érdemes ezen idegeskednek, hidd el, hogy ha Istennek mondod el közvetlenül, Jézuson keresztül az lesz a leghatékonyabb és a legjobb módja, hogy a bűnödből megnyugvást találj.Remélem tudtam segíteni. :)
2016. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én nem vagyok katolikus, de a helyedben azt csinálnám ,hogy elmennék egy másik városba esetleg egy olyan helyre ahol van mindig kírt gyóntatási idő, valamikor bemennék, meggyónnám, és az a pap többé már nem lát
2016. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A gyónáshoz nem kell pap.
2016. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Régebben amikor még jártam gyónni, sosem részleteztem a bűnt, hanem nagyobb kategóriába tettem bele pl: tisztességtelen voltam, kárt okoztam másnak, stb. Sosem kérdeztek rá, hogy konkrétan mi volt az.
2016. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, dicseretes ha ilyen dolgok foglalkoztatnak.....hiszen a mai vilagba vajmi kevéss embert erdekel igazan hogy mit gondol isten arrol ahogyan ő cselekszik, de ha érdekel a Biblia véleménye e témaba le1rom neked. Isten nem hatalmaz fel embereket arra, hogy megbocsássák az őellene elkövetett bűnöket. Ezeket egyedül ő bocsáthatja meg. A Biblia világosan kijelenti: ’Ha megvalljuk bűneinket, Isten hű és igazságos, hogy megbocsássa nekünk azokat, és megtisztítson minket minden igazságtalanságtól’ (1János 1:9). De akkor kinek kell feltárnunk ezeket a bűnöket?


Mivel egyedül Isten bocsáthat meg, neki kell megvallanunk a bűneinket. Dávid is ezt tette, ahogy azt már láthattuk. De mi szükséges ahhoz, hogy Isten megbocsásson nekünk? A Biblia ezt mondja: „Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől” (Cselekedetek 3:19). Vagyis a megbocsátás nem egyszerűen attól függ, hogy elismerjük és megvalljuk-e a bűneinket, hanem attól is, hogy hajlandóak vagyunk-e felhagyni a helytelenség gyakorlásával. [link]

2016. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az újszövetségben megszűnt a papi kaszt kivételezettsége. Péter apostol több gyülekezetnek írja első levelét, és ez áll benne:

"Ti azonban választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet vagytok, Isten tulajdonba vett népe, hogy hirdessétek nagy tetteit annak, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;" (1Péter 2:9)


Tehát ő szerinte az összes hívő pap egyben.


1János 1:9 "Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól."

Jakab 5:16 "Valljátok meg azért egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének."


Ez alapján bármely megtért hívőnek megvallhatod a bűnödet, de a bűnödet nem ember bocsátja meg, hanem Isten.


Ha helyre tudod hozni a bűnöddel előidézett kárt, akkor tedd meg! Ha törvénybe ütközőt tettél, akkor meg add fel magad a rendőrségen!

2016. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért tudjál róla hogy csak azon bűnök alól tud téged feloldozni a pap gyónás során, amit elmondasz neki és ha rákérdez valamire akkor arra is válaszolni kell.

Ha nem mondod el, szándékosan elhallgatod, akkor érvénytelen a gyónásod!

Titoktartási kötelezettségük van, elmondhatod neki vagy

elmész olyan helyre, ahol egyáltalán nem ismernek és ott gyónsz az is megoldás lehet!

2016. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a kérdező katolikus (más vallásokban a "pap" és "gyónás" egész máshogy működik, ahogy a fenti válaszokban látod).


Katolikusként nincs gyónás pap nélkül, és nem lehet úgy gyónni, hogy valamit szándékosan nem mondasz el.

Ha semmiképp nem akarsz a papnak elmondani valamit, arra általában az a megoldás, hogy keresel egy idegen papot, akár más városban, akinek fogalma sincs arról, hogy ki vagy, és valószínűleg soha többé nem is látod. Másnapra el is fogja felejteni, amit mondtál neki (de ha mégsem, akkor is köti a gyónási titok, és különben sem tudja, hogy ki vagy). Ilyenkor húsvét körül naponta akár száz embert is gyóntat egy pap - szerinted meg tud jegyezni száz idegen embert, hogy ki mit mondott neki?


Attól se félj, hogy haragudna rád vagy kidobna a templomból. Egyrészt hallanak a papok egyet s mást a gyóntatófülkében, nem nagyon tudsz újat mondani. Másrészt pont az a dolga, hogy közvetítse feléd Isten megbocsátó szeretetét. Ha úgy mész oda, hogy bánod és soha többé nem akarod elkövetni (akármi legyen is az), barátságosan és szeretettel fog válaszolni.

2016. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!