Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Zsidók hogyan vélekednek...

A Zsidók hogyan vélekednek Jézusról? Szerintük élt 2000 éve a földön és tanitott, vagy szerintük csak egy kitalált mese az egész?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdésem, hogy elhiszik-e, hogy Ő Isten vagy nem, hanem az, hogy mit gondolnak/tudnak: Élt a názáreti Jézus (Krisztus) 2000 éve, tanitott, megfeszitették és meghalt, vagy csak egy "kitalációnak" gondolják, amit "jól" kitaláltak, mint ahogy sok ateista mondja?


Mindenki hozzászolhat, de ha zsidó ir, akkor az mégjobb, hisz roluk van szo, illetve ha rabbi akkor mégjobb, ha irtok, kérlek irjátok oda, hogy zsido vagy vagy sem! A válaszokat koszonom!


2016. márc. 27. 19:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Igen,olvastam.

Anno ,neo-protestáns keresztény voltam.


Csodákat se (főleg).


Más okok ,pl.:


-kánon (cserélés)

-magyarázatok (ellentétek)

-zsidóságtól való eltávolodás (Jézus ,csakugyan zsidó volt. De a zsidóságot olyan irányba akarta elvinni ,ami már nem a zsidóság)

-Térítés


A feltámadás is és Jézus visszajövetele.

Számomra így igazából -nem szeretnék senkit se megsérteni- de az újszövetség nagy része hihetetlen.


Főpapok az újszövetségbe:


Ezzel a témával nem foglalkoztam eddig nagyon ,de az aktuális hetiszakasz épp a papság lényegét fejti ki ,azaz a kohanitákkal foglalkozik.

Hogy ők -említett- papok léteztek-e ,nem tudok biztosat mondani.


De ha nem voltak kohaniták akkor semmiféleképpen sem.


Üdv!

2016. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!