Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A húsvét hétfői szent misén...

A húsvét hétfői szent misén sorbaálltam, de nem kaptam ostyát. Helyette a pap keresztez rajzolt a homlokomra és azt mondta, hogy Isten legyen veled vagy Isten óvjon, nem emlékszek pontossan sajnos. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Elfogyott az ostya ? Esetleg még annyira fiatal vagy hogy nem volt meg az elsőáldozásod ?!
2016. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet fiatalabbnak nézett, azt gondolta nem voltál még elsőáldozó, vagy elfogyott az ostya, bár ezt kétlem, ugyanis ilyen esetekben bort szoktak adni.
2016. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam elsőáldozó csak megkereszteltek
2016. márc. 28. 09:37
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Bosszuld meg! Vegyél és lakj jól!

[link]

2016. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Akkor te voltál a hibás. Ha nem voltál elsőáldozó, nincs jogod áldozni.
2016. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Amíg ilyeneket kérdezel, addig nem vagy kellően felkészült a szentáldozásra, ezért te áldást kaptál a paptól.


A többiek sem ostyát kaptak, hanem Krisztus Testét, ostya formájában. ;)

2016. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg én nem vagyok a felkészült de szeretnék majd álldozni. Azt mondta a pap járjak be meg figyelgessem a dolgokat. Kössz a válaszokat😊
2016. márc. 28. 10:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Felkészületlen
2016. márc. 28. 10:12
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Szerintem nagyon jól teszed hogy szeretnél áldozni. Ahhoz hogy elsőáldozó lehess hittanra kell járni egy ideig. Megéri mert áldozáskor Jézus testét (és vérét ha éppen két szín alatt van áldozás) veheted magadhoz, ez pedig a legnagyobb kincs amit csak az ember megszerezhet.
2016. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!