Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a keresztények/keresztyének?

Kik a keresztények/keresztyének?

Figyelt kérdés

Nagyon zavarossá vált az utóbbi időben ez a "keresztény" fogalom. A Jehova Tanúi ujjal mutogatnak a történelmi egyházakra, hogy azok már nem keresztények hanem hitehagyott egyházak és fordítva, a többi egyház és felekezet meg a Jehova Tanúit vádolja, hogy ők a nem keresztények; akkor kik a Keresztények!?

Ki kezdte ezt az égész vádaskodást, hogy idáig fajult a dolog? Lassan már egy újabb vallásháború tör ki, persze nem a szó szoros értelmében, de elég jól érezhető az a fajta gyűlölet egyik a másik iránt. Ki a felelős ezért, a történelmi egyházak vagy a Jehova Tanúi? Mert valaki csak el indította ezt a kálváriát mert máskép nem tartanánk itt.

-És ez nem csak M.O érzékelhető hanem külföldön is Németországtól Portugáliáig ez van sőt még Amerikában is.



2016. ápr. 1. 08:07
1 2
 1/17 Inkviziciós detektív ***** válasza:
64%

Bír 5:8 Új isteneket ha választott a nép,; Mindjárt kigyúlt a harc a kapuk előtt;...


Sok helyen lenne mibol megterni.

2016. ápr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Én azt gondolom senkinek nincs joga más kereszténységét megkérdőjelezni, még akkor sem, ha nem azt vallja amit ő.


Egyedül az Úr Jézus Krisztus az Igaz Bíró ennek megítélésében: "Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." (Mt. 7:22-23).


Üdv. Péter

2016. ápr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

noss ha megvizsgálod jehova tanúinak történetét akkor a saját szemeddel láthatod(füleddel hallgatos stb stb) hogy ezt ők kezdték


nincs a kezükben semmiféle valóban hiteles történelmi bizonyíték ami a nézeteiket alátámasztaná, hogy keresztények valaha is tanítottak volna olyasmit amit ők ma,(jehova tanúinak jobb azt sem feltétel és utána nézés nélkül elhinni amit kérdeznek) ellentétben MINDENKI MÁSSAL akik még mindig több dologban értenek egyet mint amiben nem.


Én úgy gondolom, és a legtöbben egyet értenek velem ,hogy kereszténynek az mondható aki egyet ért a niceai és az apostoli hitvallással, illetve az első két egyetemes zsinaton megfogalmazott véleményekkel


ez alól 3 komolyabb létszámmal működő vallásos közösség képez csak kivételt akik magukat kereszténynek nevezik, a mormonok, a jehova tanúi, és az unitáriusok


ez a 3 közösség gondolhatnánk ,hogy akkor legaláb egymással sokmindenben egyet kéne értsen (mondjuk mint ahogy a katolikusok és reformátusok is rengeteg dologban egyetértésben vannak) de ez nem így van, ezt a 3-at is akkora szakadék választja el egymástól, mint a történelmi egyházaktól(és a legtöbb neoprotestáns közösségtől) ,tehát azt sem lehet mondani, hogy van 2 tábor.


a legmegátalkodottabbak ezek közül pedig jehova tanúi, az unitáriusok és a mormonok még mindig megmaradnak a civilizált vita és az egymás kölcönös tisztelete mellett, a többségük erkölcsös és szeretetre méltó ember, egyedül jehova tanúi azok akik számára vagy barát van vagy ellenség, és aki nincs velük az ellenük van

2016. ápr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem értem kedves inkvizíciós, kifejtenéd egy kicsit bővebben?
2016. ápr. 1. 08:47
 5/17 Inkviziciós detektív ***** válasza:
A kultuszok mogott szinte mindig idegen istenek vannak. Pl.: Jehova-istaknal Jehova-kultusz. A kultuszokkal egy masik utat valasztanak Isten kovetesere es szolgalatara. Ennek a megtevesztesnek az erzekelesehez erettseg kell az igazsag beszedeiben. Az igazsag es a tevelyges ereje a vegsokig harcolni fog egymassal.
2016. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliában leírtak szerint azonosítani lehet Őket.


Jézusról is tanúskodtak az írások, még sem hitték el hogy Ő az.

2016. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma reggel itt olvasgatva a kérdések között,több helyen is felfigyeltem arra, hogy a J.T-i valamilyen szinten üldözötteknek vallják magukat; viszont ugyanakkor több helyen is látom, hogy pont ők azok akik "támadó" állásba vannak és ki provokálják azt, hogy a vitapartner/ek más hangnemben reagáljanak a provokációra,de néha ugyanakkor ez fordítva is igaz.

-Biztos vagyok benne, hogy a tanúkat senki nem üldözi csak egyszerűen nem értenek velük egyet,és szerintem sokat változtatna a helyzeten ha a J.T-i ezt nem hangoztatnák. A másik fontos probléma meg az, hogy nem lenne szabad a többi felekezetet "hitehagyottnak" fel címkézni, mert ez súlyosan ellentmond a Szentírásnak, legalábbis ez az én meglátásom.

Úgy lenne a helyes ha mindenki tiszteletben tartaná a másik ember hitvallását, felekezetét.

Szerintem úgy is lehet beszélgetni és érvelni ha nem szapuljuk egymás felekezetét, mert ez a fajta beszélgetés már tényleg nem tartózik a Bibliai tanításhoz.

Lehet, hogy csak én fogom fel ezt rosszul de bárhogy is van, nem kellene senkinek sem vernie a mellét, hogy csak az ő vallása az egyedüli igaz vallás, mert ez helytelen és nem biblikus.

2016. ápr. 1. 10:38
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
Kedves Péter egyháza pedig a szombat nap megtartására helyezi a hangsúlyt, ráadásul nekik is van hamis prófétájuk hamis világvége időponttal, ezért nem is értem, hogy miért ír mást, mint amit tanult és tanít. Számukra minden vasárnapot tartó személy a sátán szolgája, úgyhogy jobb lenne, ha inkább meg se szólalna,vagy pedig azt tanítaná, amiket ide beír. Mert a kettő nem egyezik.
2016. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jellemző ez a felfuvalkodott mentalitás, amit a 30%-os Tanú írt. Ők már odáig jutottak, hogy az Írások az Őrtorony szervezetről tanúskodnak. Ez így ahogy van, szamárság. Ugyanis Jézus Krisztus arról beszélt, hogy az Írások (jelen esetben az Ószövetség) Róla, vagy Krisztusról tanúskodnak, tessenek elolvasni:


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;" (Jn 5,39).


Az Írások Krisztusról tesznek bizonyságot tehát, semmi közük nincs egy 19. században alapult ariánus szervezetnek, akiknek a tanítását az Egyház már 1700 évvel ezelőtt elítélte, mint eretnekséget. De ebből is látszik, hogy azon kívül, hogy csűrik-csavarják az Írásokat [ennek érdekében még a Bibliát is meghamisították, lásd itt: [link] ] semmiféle bizonyítékot nem tudnak felmutatni a szervezetük mellett. Ennyit a Tanúkról.


A kérdésre válaszolva:


Nem akarok most egyházkérdésbe belemenni, mert az hosszú téma lenne, hiszen ennél a kérdésnél vissza kellene menni az ókorba, hogy az apostoli atyák és az egyházatyák (akik az apostolok kortársai, tanítványai, illetve utódai voltak), mint mondtak erről a kérdésről.


A lényeg azonban az, hogy keresztény hit alapja mindig is az volt, hogy Isten testté lett, a földön járta, ahol keresztre feszítették, harmadnapra feltámadt, felment a mennybe, de újra visszajön majd. A kereszténység alapvetően ebben hisz 2000 éve. Akik azonban tagadják Krisztus istenségét, vagy a második eljövetelt, azok nem lehetnek keresztények, hiszen azzal a tanítással szállnak szembe, ami kezdettől fogva a kereszténység alapja.

2016. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 szp72 ***** válasza:
71%

Alapvetően a keresztény szó Krisztus követőjét jelenti. Nyilván még egy felekezeten belül is eltérő, hogy ki mennyire követi Jézust. Vannak akik többé-kevésbé még kezdők, de olyanok is, akik régóta keresztények, legalábbis annak tartják magukat, de nem veszik túlságosan komolyan.


Ami pedig a felekezeteket illeti nyilván mindegyik magát tartja igazán kereszténynek, a többit pedig csak több-kevésbé. Én személy szerint végül is nem tagadom meg sem Jehova-tanúitól sem az Unitáriusoktól a keresztény jelzőt, de amolyan határesetnek gondolom. A mormonokat viszont egyáltalán nem tekintem kereszténynek sem a new ages kutyulék vallásokat.

2016. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!