Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Spirituális elemek a keresztén...

Spirituális elemek a kereszténységben?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam már itt, hogy bár a reformáció sok jó dolgot hozott, egyben valamennyire le is degradálta a kereszténységet, többek közt azzal, hogy kikerültek a vallásból a spirituális elemek. Sajnos én nem értek ezekhez, elmondaná valaki, hogy mit kell ezalatt érteni?

Ha ti lennétek most reformátorok, mit hagytatok volna meg, és mit vetettetek volna el?



2016. ápr. 4. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Másképpen közelítem meg a kérdésedet. Linkelek két írást arról, hogy mik a kereszténységnek azok az eredeti lelkiségi (spirituális) elemei, amiket az ortodox egyház megőrzött.


Ezzel lehet összevetni, hogy ehhez képest melyik protestáns felekezet mit őrzött meg és mit vetett el. (Mert a protestáns egyházak között is óriási különbségek vannak ebben a tekintetben.)


"Az ortodox lelkiség központi elemei" (hosszabb írás):

[link]


"Hészükhia és Eucharisztia" (valamivel rövidebb írás):

[link]


Ez a két írás két ortodox szerző írása, akik az ortodox lelkiségről írnak, de nagy vonalakban ugyanez mondható el a hagyományos katolikus lelkiségről is. A "hagyományos" szót nem véletlenül használtam. ;)

2016. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

akkoriban a reformátorok még sokmindent meghagytak, ami későb került ki.


egy hasonlattal próbálom meg elmagyarázni:


ha valaki tisztán obiektív szempontok alapján akar feleséget választani, akkor ugyan sok konfliktustól és félreértéstől és csalódástól óvhatja meg magát, de mindig is érezni fogja, hogy bárcsak több lenne a felesége, mint egy jó barát, vagy inkáb jó koléga

2016. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

de érdekes megközelítés! Mi köze van a vallásnak Istenhez, és Istennek a spiritizmushoz? Kedves kérdező megosztanád velem az erről alkotott véleményed?

Az is kérdés számomra, hogy amennyiben a Biblia Istentől ihletett szent írás 2Tim 3:16, akkor ki az ember, hogy eldöntse azt, hogy hogyan közeledjen Őhozzá, ha azt Isten leírattatta a Bibliában a szellem segítségével?

Mi a lélek, vagy lelkileg amiket előttem szóló említ? Pontosítanád?

2016. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

# 3


"Mi köze van a vallásnak Istenhez, és Istennek a spiritizmushoz?"


Érdekes kérdés, de a spiritizmusnak speciel semmi köze nincs a spiritualitáshoz. :)

2016. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik ilyen spirituális elem, a kenyér átváltoztatása (eucharisztia) Jézus testévé. "Vegyétek és egyétek, mert ez az Én testem".

Ez a katolikus egyház szerint apostoli jogfolytonosság is szükséges hozzá, tehát egy olyan beavatáson kell átesnie a papnak, amely beavatásnak a láncolata egészen Szent Péterig visszavezethető.


Ezt szakították meg a reformátusok, és Úrvacsorát vezettek be helyette, amely már csak emlékezés Jézus utolsó vacsorájára, és a katolikus Eucharisztiát pdig bálványimásnak titulálták.

2016. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

#3nak nos pont ezt szerettem volna mgértetni. Ahogyan a spiritizmusnak semmi köze a spiritualitåshoz, úgy a vallásoknak is annyi Istenhez.


Ember gyártotta, saját szabályokat állítva föl, és persze mind ezt Isten szolgálatának nevezve. Istennek kiválasztott népe volt van és lesz. Korábban a zsidók voltak, azonban azután, h megölték Isten fiát, elvetette őket, mint népet(!) Jeremiás 19:11-15

Jelenleg a nemzetek közül választott népet magának: cselekedetek 15:14;Máté 28:19; Jel 21:3;

Ha tovább gögyölítjük a Biblia logikáját - mivel önmagát magyarázza - akkor tudhatjuk meg azt is, h mi a lélek.

Az, h az ember ezt úgy tekeri ahogyan kedves az neki, ráadásul a vallásokat is megfertőzte e világ szelleme, és tanításaival félrevezeti a nagytöbbséget, azt mondva a lélek külön él az embertől, lelkiségnek nevezve azt a tudást, amit a szívünkbe kell írni a Bibliára alapozva. Ja, nem is! A lelkisègnek semmi köze már a Bibliához! Akkor mi is az?

2016. ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:
Előbbit #4-nek címeztem, azt hiszem
2016. ápr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Egyik ilyen spirituális elem, a kenyér átváltoztatása (eucharisztia) Jézus testévé. "Vegyétek és egyétek, mert ez az Én testem".

Ez az egyik legsúlyosabb bűne a katolikus tanoknak! Hazugság, misztika, amihez Istennek semmi köze. Ismeretes ki az atyjuk:

János 8:44 Ti a ti atyátoktól, az Ördögtől vagytok, és a ti atyátok kívánságait óhajtjátok tenni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja.

Még szerencse, h volt egy reformáció!


"Ez a katolikus egyház szerint apostoli jogfolytonosság is szükséges hozzá, tehát egy olyan beavatáson kell átesnie a papnak, amely beavatásnak a láncolata egészen Szent Péterig visszavezethető. "

Hol van ez leírva a Bibliában? Milyen jogfolytonosság? 12 apostol volt. Egyszerű emberek, tanítványokká lettek Jézus által. Ők az apostolok, akik utánuk jönnek, evangéliumhirdetők, és beletartozhatnak a 144000 főbe, akik az égből uralkodnak maj Jézussal, Jelenések 14:1-5


"... már csak emlékezés Jézus utolsó vacsorájára"

mert majdnem pontosan ez az, amit Jézus kért, amit Isten leírrattatott a Bibliában. A külonbség "csak" annyi, h egy évfordulós ünnepet - nisszán hó 14. Egyiptomi kivonulás megemlékezése, pászka ünnep -, nem havonta szokás megünnepelni, hanem évfordulókon. :-/ 2Mózes 12:14;

3Móz 23:5;

Ez az áldozat azért vésetett be az ember fejébe, mert Isten kész volt legvégső áldozatként a fiát bemutatni nekûnk embereknek, mintegy mintát hagyva, hogyan kell élnünk, és Istent szolgálnunk. Azóta nincs több áldozat.


A kenyér sose volt és lesz Jézus teste, mint ahogyan a feláldozott állatok sem váltak semmivé. Megették őket, vagy másképpen tudod?


KÉRDEZŐNEK

Ha visszatérsz, érdekel, h a kérdésed is miért csalafinta? Nem ledegradálta, mert akkor valahol "fent" lett volna, hanem rámutatott egy HAZUGSÁGRA, amit a reformáció ellenére tovább tanít az egyház. Szeretném tudni tőled is választ kapni arra, h milyen spirituális elemek tartoznak szerinted Istenhez?

2016. ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!