Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítélik el egyes buddhist...

Miért ítélik el egyes buddhisták az ezotériát, Coelhót, spirituális energiákat?

Figyelt kérdés
Nem vagyok buddhista, csak kíváncsi, hogy érvelnek régebbi vágású buddhisták (ha van itt ilyen) az urbánus buddhizmus ellen.

2016. jan. 5. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a pénzről szól. Pénzt akarnak belőle csinálni.

Coelho meg a nagy semmit fogalmazta meg ezerféleképpen, kék az ég és zöld a fű, ilyen szintű kb. Csak divat lett, felkapták.

2016. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
"Urbánus buddhistákon" azokat a nagyképűeket érted, akik romkocsmákban félrészegen osztják az észt a buddhizmusról, pedig közük nincs hozzá? :)
2016. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok buddhista, de elítélem Coelhót.
2016. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

másodikhoz és harmadikhoz csatlakozom


egyszerűen mert egy rakás felszínes trágya mintha karácsonykor kiadtak volna egy Jézus-plüssmacit, és az lenne a keresztény filozófia megértésének és megvalósításának a csúcsa, hogy veszel egy olyan macit

2016. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És mondjuk Eckhart Tolle? Ő is nagyon népszerű az urbánus buddhizmusban, Coelho mellett gyakran megjelennek könyvei a háztartásokban. Egyébként urbánus buddhista alatt nem a romkocsmákban okoskodókat értem, hanem sima, átlag embereket akik azt mantrázzák, hogy az energiák belengik világunkat, és ha pozitívan gondolkozol, pozitív energiákat vonzol magad köré, így boldogabb életed lesz. Erről az újkeletű társadalmi jelenségről szerettem volna diskurzust indítani, főként olyanokkal akik a hagyományos és akik az urbánus fajtát vallják/csinálják/nem találok jó szót. Tehát mindkét csoport tagjait szívesen meghallgatnám.
2016. jan. 6. 01:59
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

ő sem színvonalasabb mint a vasárnapi blikk horoszkóp rovata


nem tudom figyeled e a szavaid és a buddhizmus közötti üvöltő ellentétet, minősítsd át urbánus buddhistából az ide tartozókat mondjuk "ezoterikusnak" vagy "new age-es"-nek vagy egyszerűen babonásnak, egyrészt ez nem a buddhizmus még ha bizonyos felszínes elemeket át is vesz, de ez kb annyi mint mikor a jósasszony kiteszi a Máriaképet a koponya mellé, ő attól nem lesz "urbánus katolikus" Tholle és Coelho a kilóra mérhető polcról levehető álspirituális TERMÉK


kb úgy képzeld el hogy ők mik a spiritualizmusnak (különösen a buddhizmusnak) mint ami egy olcsó csoki az egészséges étkezésnek, éhes vagy, leemeled a polcról, ráfoghatod hogy "há tele van cukorral, szénhidrát az meg kő a zervzetnek ugye" és 200Ft-ért elhitethetted magaddal hogy tettél valamit a szervetedért, holott inkáb csak ártottál


az igazi buddhizmusban nincsenek semmiféle energiák amiket bevonzol, a buddhizmus kő kemény önfegyelem, lemondás, önmegtagadás, semmi köze ahhoz, hogy te jól érezd magad, sőt a buddhizmus alapvető lényege hogy olyan ,hogy boldogság nem létezik, még a legszerencsésebb embernek sem, max pillanatnyi örömteli élethelyzetek, ezét a buddhista célja, hogy végleg meghaljon, mert a buddhisták szerint az ember újra és újra más-más testekben újjászületik, ebből a körforgásból akarnak kitörni, tehát végleg meghalni


nemhiszem ennek bármi köze lenne a az energiához, lazasághoz, érezd jól magadhoz

2016. jan. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

és mégvalami, ahhoz, hogy ennek a két névnek az említése nevetség tárgyává tegyen nem kell buddhistának lenni, minden kicsit is komolyn vehető vallás híve kiröhög, mert az ilyesmit nem tartják vallásnak, tehát tiszteletben sem kell tartani, de még egy agnosztikus is kinevet, vagy egy vallások és kultúrák iránt érdeklődő ateista is, illetve ha nem nevetnek ki és nem is vetnek meg akkor sajnálnak majd


igazából 3 féle ember lesz aki nem így reagál: 1: ezek rajongói 2: aki még nem is hallott róluk 3: a minden relytélyesnek hangzóra nyitott és vevő összeesküvés-elmélet hívek

2016. jan. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért mondom úgy, hogy urbánus buddhizmus, mert bár valóban találóbb a new age vagy ezoteria, akik Coelhót és Tollét olvasnak, legalább annyira vallják magukat buddhistának, mint azok akik valóban buddhisták. A new age vonalt követők igazából azt sem tudják mi a különbség, a dolog lényege annyi, hogy pozitívan gondolkodjunk és akkor pozitív energiákat vonzunk be, a világ dolgait pedig el kell fogadnunk olyannak amilyenek, és mindig a mostban kell lenni. Van átfedés, de közel sem ugyanaz a dolog. Háziasítva lett, hogy eladható legyen. Fogyaszthatsz amennyit akarsz, az életed fókuszában maradhat a pénz és a nagy ház, autó! De, tanuld meg elfogadni, hogy nem fér bele a BMW csak egy Ford. Ne rágódj azon, hogy a múltheti befektetésed elúszott, hisz mindig a mostban kell lenni, gondolkozz pozitívan a vállalkozásodról, és akkor az majd jövedelmező lesz, lesz sok pénzed sok mindent tudsz venni majd magadnak. Várjunk. Itt a hiba: magadnak.
2016. jan. 6. 13:31
 9/16 anonim ***** válasza:

"Azért mondom úgy, hogy urbánus buddhizmus, mert bár valóban találóbb a new age vagy ezoteria, akik Coelhót és Tollét olvasnak, legalább annyira vallják magukat buddhistának, mint azok akik valóban buddhisták."


Szerintem azért te is érzed, hogy itt ebben van valami ellentmondás.


Most már kezdem érteni, hogy kikre gondolsz. (Én voltam asszem a 2. válaszoló, nem látom most az előzményeket, hogy pontosan hányadik. Szóval a romkocsmás beszóló vagyok.)


Eddig azért nem értettem, mert bár egy létező jelenségről beszélsz, de ennek köze nincs a buddhizmushoz. Hiába vallják ők saját magukat buddhistáknak, ez nem így működik. Bizonyos objektív paramétereknek is meg kell felelni ahhoz, hogy valakiről mint buddhistáról beszélhessünk.


Én is ismerek jónéhány ilyen "urbánus nem buddhistát", még a buddhizmus alaptanításával sincsenek tisztában.


Tipikus példája ennek az, hogy a reinkarnációt a hindu vallás szerint értelmezik, és lélekvándorlásnak fogják fel. Holott a buddhista reinkarnáció fogalma egy teljesen más tanítás, nem lélekvándorlás, hiszen a buddhizmus határozottan tagadja a lélek létezését. De ez csak egy példa a sok közül.


Maradjunk annyiban, hogy az "urbánus buddhisták" nem buddhisták.


A 6-7 válaszokkal én is teljesen egyetértek.

2016. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért kár, hogy nem találkozott a kérdés "urbánus nem buddhistával" (akkor milyen az urbánus buddhista? :D )

Mert igazából úgy lehetne jól elvitatkozni erről...

Ez a new age keményen beivódott a nyugati társadalomba, és nem igazán találok róla, hosszabb elemző írást, vagy egy rövidke dokut, ellenben mondjuk a szcientológiával amit több helyen szedtek már darabokra.

2016. jan. 6. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!