Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Jézus Krisztusban? Ha...

Hiszel Jézus Krisztusban? Ha igen, megtennéd érte, amit ő tett értünk?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 23:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek benne


Nem feszítettném magam keresztre

2010. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Hiszek Jézus Krisztusban. Ő nem várja azt el, hogy mi is adjuk halálra magunkat. Kivéve persze, hogy ha valamilyen külső parancs olyat követel tőlünk, amit Isten tilt. Pl. az Egyház felszabadulása előtt a római császárság üldözte és írtotta a keresztényeket, mivel megtagadták a császár imádatát. Ilyenkor természetesen nekünk is "Istennek kell inkább engedelmeskedni, mint embereknek".
2010. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
Hiszek. Isten nem hiszem, hogy akarja, hogy keresztre feszítsenek az Ő Fiáért. Fura kérdés.
2010. ápr. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszek, hanem tudom, mert a léte történelmi tény. Azt ugyan nem hiszem, hogy Isten fia is volt, mert nem vagyok vallásos.


Nem, egy vadidegenért nem feszíttetném magam keresztre, de vannak akikért megtenném.

2010. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

^^

Ez egy keresztény kérdés, a zsidók nem hisznek krisztusban (vagyis hisznek csak éppen abban nem hogy ő a megváltó vagy éppen Isten fia).


Egyébként szinté, tudom, hogy volt de nem vagyok vallásos szal nem emgváltó, és idegenért nem halok meg (keresztre feszítést sem vállalok).

2010. ápr. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Tőlem valami mást kért, az is tele van nehézségekkel, tudom, azzal föl se ér, amit ő tett, de ha azt kérte volna tőlem, nem lenne más utam, azt kéne megtennem. De ő nem azt kérte tőlem, nekem más feladatot adott.
2010. ápr. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban az emberek...önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, a jóságot nem szeretők, vadak lesznek.
2010. ápr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek. Sajnos sokkal kisebb dolgokat sem teszek meg, nemhogy azt. De rajta vagyok a dolgon, idővel talán alakulok :)
2010. ápr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
hát,hiszek,nem tom,lehet..de szerintem nem értünk feszült meg,hanem a zsidók végett..értünk sokkal többet tett,elmondta az igazat,hogy hogy kéne élni,és volt oly kedves valaki aki lejegyezte,néhol pontatlanul,de majdnem ugyanazt..hát ez volt a nagy dolog,mert különben most nem ismerhetnénk..én szívem szerint inkább leszedtem volna a keresztről..
2010. ápr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek benne, de nem feszíteném magamat keresztre érte. Éppen elég nagy terhet cipelek a vállamon ez felér már egy folyamatos kínszenvedéssel.
2010. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!