Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek összeegyeztethető...

Szerintetek összeegyeztethető a kereszténység és az ezotéria? Én nem az Univerzumban hiszek, hanem Jézus Krisztusban.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy Balogh Béla-előadáson, és annyi mindenről beszélt!Mú-korszak, Atlantisz, univerzum, reinkarnáció, Buddha, Jézus, Fehér Sas Páholy, természettudomány, környezetvédelem, aura...
2011. febr. 24. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
NEM!A biblia szerint határozottan ellentétes a kettő.Pontosan annyira mint élet és halál.
2011. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

Egy bizonyos szemszögből természetesen. Gondolom Balogh Béla kitért a gondolatiság elvére az előadáson, mivel azzal könnyedén lehet magyarázni a kereszténységet, vagy akár bármely vallást, így Jézusunk csodatetteit, illetve az ezotériában jelenlévő akár reinkarnációs, karmás, szellemvilágos, más dimenziós, vagy bármiféle feltevést, de ezeken túl a természettudomány anyagba vetett kutatásait is le lehetne zárni véglegesen. Ha jól sejtem kifejtette mit is takar a Krisztus kifejezés valójában, s ha megtette, akkor szerintem te magad is el tudod dönteni, hogy mennyire összeegyeztethető a két dolog...szerintem simán. :)


én nem vettem részt az előadáson, csupán Balogh Béla nézetéből indulok ki.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem. De azért a Te hited is érdekes, ha nem hiszed el, hogy létezik az univerzum, amelyet éppen a Te istened teremtett, és éppen a Bibliában van leírva.
2011. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

19:33 nak üzenném, és semmiféleképp sem bántásból, de teljesen igaza van amikor azt írja, hogy annyira ellentétes ez a két dolog, mint az élet és a halál...ugyanis a halál "ellentéte" a születés...és mindkettő az élet része. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem az univerzum létezésében nem hiszek, hanem abban nem, hogy egy ismeretlen intelligencia teremtette a világot, akit Univerzumnak is nevezhetünk.A világ teremtője, ura és gazdája a Jóisten, akit a Bibliából ismerek, és saját tapasztalataimból.Abból, hogy hozzá kiáltottam, és történtek dolgok, segített nekem..Istentiszteleten megszólít, üzen az igehirdető által.

Az előadáson voltak olyan részek, ahol nem mondott ellent a Bibliának az előadó, máskor nagyon furcsa dolgokról beszélt...

2011. febr. 24. 20:23
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy Pál mondta,nekem az élet Krisztus,neki pedig NEM része a halál.A halál az ember és Isten ELLENSÉGE,nem a része.


1Kor 15:26 Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.


A féligazság pedig olyan,mint amikor egy pohár tiszta vízbe beleöntenek egy csepp mérget.Az egész ihatatlan.


Gal 5:8 Ez a hitetés nem attól van, aki titeket hív.

Gal 5:9 Kis kovász az egész tésztát megkeleszti.

Gal 5:10 Bizodalmam van az Úrban ti hozzátok, hogy más értelemben nem lesztek; de aki titeket megzavar, elveszi az ítéletet, bárki legyen.

2011. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha Krisztusban hiszel, akkor miért nem Őreá figyelsz?

Talán nem olvastad-é?:

"Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok." (Máté 7,15)

"De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok." (Gal 1,8)

2011. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Főleg az utolsó két válaszadó segített nekem.De higgyétek el, nehéz ilyen alkalmakra nem elmenni, mert számomra ez i érdekes.Bár mindig megzavar, s elkezdek agyalni, mi van, ha ez igaz, s ebbe a mi keresztény hitünk is belefér...
2011. febr. 24. 21:26
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

összeegyeztethető,ha valakiben megvan a kellő nyitottság.ha megvan benne,akkor látni fogja az összefüggéseket.egy példa az összeegyeztethetőségre:

"Én nem az Univerzumban hiszek, hanem Jézus Krisztusban."

Jézus Krisztus az Alfa és az Omega a Biblia szerint,szerintem ez elég elgondolkodtató,hogy a Jézus a mindenségnek vallja saját magát.a teremtő Isten pedig mindenhol megtalálható,az Univerzum minden szegletében,hiszen őálltala lett minden.(gondolom a teremtő Istenben hiszel)

2011. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező.


A Való Igazság olyan, amibe minden nézet belefér, minden nézet érthető és igaz azáltal. Éppen ezért az a Való Igazság...mivel azzal megszűnnek végre az ellentétek...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!