Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Szoktatok időnként...

Ateisták! Szoktatok időnként bemenni misére pl. kíváncsiságból, vagy azért, mert régebben keresztények voltatok és hiányzik maga a mise élménye?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 12. 21:22
1 2
 1/18 Shai-Hulud ***** válasza:
68%

Nem. Azért szoktam bemenni, mert valamilyen társadalmi esemény miatt részt kell vennem rajta.

(Esküvő, keresztelő, gyászmise, stb.)

2016. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem vonz titeket a pap zengő hangja, a berendezés díszessége, a tömjén illata?
2016. ápr. 12. 21:34
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
NEm engem inkább taszít a sok bohóckodás. Ha valami maitt KELL (esküvö vagy temetés),akkor is igen kellemetlenül érzem magam.
2016. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Papi Gonzales ***** válasza:
27%
nem...sose voltam vallásos...a demagógia sose vonzott és alapvetően nehezen tolerálom a hülyeséget, szóval nem hiányzik...
2016. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be szoktam menni, de csupán a művészetért. Az építészeti részletmegoldásokat csodálom, időnként a festményeket és volt olyan, hogy a templomi orgonát hallgattam, mert valaki éppen gyakorolt rajta.
2016. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Az utolso hely lenne ahova szabad akaratombol mennek, mar 5 evesen se hittem el egy szot se mikor nagyszuleim elvittek.
2016. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Karácsonykor és húsvétkor megyek, mert a családom többi tagja is megy és visznek magukkal.
2016. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Azért jellemző, hogy mindenkit lepontoztak.

Nem, misére értelmes ember nem megy be, ha nem vallásos és nem muszáj neki. Templomot lehet, hogy érdemes megnézni, és néhány egyházi zene is jó, mert az orgona szépen szól. Misén azért nem az igazi, mert sokszor nagyon hamisan ordítanak a hívők.

Ezen kívül tényleg irritáló tud lenni a butaság - még akkor is, ha misén hangzik el.

Végül: elég agresszíven szokták a perselyt is hordozni. Ha pedig nem fizetsz, néhány hívő elég durva lesz veled.

Volt már olyan, amelyik megátkozott.

2016. ápr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

"Nem vonz titeket a pap zengő hangja, a berendezés díszessége, a tömjén illata?"


NEM.


A "pap zengö hangja" egy rossz szinészi teljesítményre emlékezetet, a "berendezés díszessége" lehet szép, de a legtöbbször csak ízléstelenül összeszedett, pénzfitogtatásra alkalmas valami, a "tömjén illata" meg kimondottan zavaró, büdös számomra.

2016. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vonz titeket a pap zengő hangja, a berendezés díszessége, a tömjén illata?"


Én keresztény vagyok, de úgy gondolom, hogy ezek miatt önmagában egy ateista sem fog másképp gondolkodni. Sőt, a szentmise igazából már inkább annak való, aki hisz és az értékeli, aki tudja, hogy mi zajlik éppen. Egy ateistával a vallás megutáltatását szerintem leginkább egy misére való kényszerítéssel lehet...

2016. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!