Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hany eves kortol van ertelme...

Hany eves kortol van ertelme misere/istentiszteletre vinni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Nem feltetlenul vallasos emberek valaszat varom. Nem latom ertelmet pl. karacsonykor az altalaban h8deg templomba vinni pici gyereket, aki csak szenved, unatkozik, nem erti....

2016. márc. 15. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én négyévesen voltam először, de akkor nég nem értettem mindent.
2016. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
#1! Jo neked ha már mindent értesz.
2016. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én nem látom értelmét túl kicsi korban vinni. Csak a gond van, ha pl. sír, mert zavarja a többi hívőt és a szülő sem tud odafigyelni a misére.

Szerintem akkor érdemes vinni, ha már képes csendben végigülni 45-50 percet.

2016. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy meg a felnottek sem biztos,h ertik. A tobbieknek koszi!
2016. márc. 15. 17:44
 5/16 A kérdező kommentje:
Pont ezert nincs megkeresztelve a gyermekem. Koszi!
2016. márc. 15. 17:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb gyülekezetekben van gyerekistentiszelet, ahol foglalkoznak a gyerekekkel.


Ha ilyenre nincs lehetőség, akkor mesélnék a gyerekemnek Istenről, énekelnék vele... Mondjuk iskolás korában ha már elég érett ahhoz hogy kibírja az Istentiszteletet, és egy-két dolgot ő is elcsípjen belőle.

2016. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Hívő családban nem okoz ez gondot eldönteni. A keresztény nevelés elsődleges helyszíne úgyis a család, azt meg egy jó szülő úgyis meg tudja ítélni, hogy mikor válik a gyereke fogékonnyá azokra a "plusszokra", amit a család sem tud megadni.
2016. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van ismeros, aki sztem egyeves koruk elott vitte a gyerekeit. Mi pedig bunosek vagyunk, mert nem eroltetjuk.
2016. márc. 15. 17:52
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos hozzaszolasokat!
2016. márc. 15. 17:53
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Hidd el, kettes, mindent lehet(ne) érteni, a baj ott van, hogy egyes dolgokat tovább gondolunk.

Persze a mindenbe nem értem bele azokat, amik már felfoghatatlanok.

Azt mind a konfirmáció, mind az igemagyarázatok említik, hogy egyes dolgok emberi ésszel nem értelmezhetőek.

Ezért azokat nem vesszük vele a mindenbe.

2016. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!