Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lényegében akkor Lucifer nem...

Lényegében akkor Lucifer nem is gonosz nem?

Figyelt kérdés
mármint isten letaszította a mennyekből csak azért mert isten jobban szerette az emberek mint az angyalokat, és végülis lucifer apja akkor isten mivel az ő teremtménye és igazából ő csak az apai szeretetet szerette volna istentől amit ő az embereknek adott :(

2016. ápr. 17. 22:56
1 2
 11/17 Roland G. ***** válasza:
100%

Szokott írogatni itt a GYAK-on és szerintem nem gonosz. :)

Ha a Biblia szemszögéből nézzük,akkor Lucifer nevűként még nem volt gonosz,de azzá lett.

Valakinek ez mese,valakinek nem.

Peace!

2016. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Minek után beleszaladtam már olyan kérdésbe, miszerint Hitler a kérdezőnek szimpi és áruljuk már el, hogy miért utálja mindenki, mikor nem is tett semmi rosszat, nos nem nagyon csodálkozom már semmin, se az ilyen típusú kérdéseken és nézőponton.
2016. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Lucifer, Gábriel és Mihály már az ember teremtésekor jelen voltak, mint Isten arkangyalai, és egészen addig, a Hozzá legközelebb álló lények. Eredetileg csakugyan nem volt gonosz egyikük sem.

Viszont az ember volt Isten különös keggyel és szeretettel megalkotott gyermeke, akit az angyalok is szolgálni voltak hivatottak. A félelem, a féltékenység, a másokkal való versengés könnyen tévutakra vihet egy tapasztalatlan lelket: még egy fiatal, vezető angyali lényt is. Lucifer pedig önáló és szabad lélek volt, választhatta a rossz utat is.

Ha a dolog KOMOLYAN és részletesen érdekel, írj privit nyugodtan....

2016. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Csodálom hogy Lucifer-666 még nem írt :D


Amúgy minden csupán nézőpont kérdése.

2016. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%
Jézus azt tanította, hogy a Sátán gonosz és "embergyilkos volt kezdettől fogva", "hazugságnak atyja" stb. Mivel Ő ismeri a transzcendentális világot én Neki hiszek.
2016. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 LezlieG válasza:
51%

A Sátán eredendően nem gonosz. A Biblia ezt így sehol nem írja. Ahogy azt sem, hogy a rosszra csábító kígyó lenne Sátán (ezzel csak a későbbi írások azonosítják, amik ugye más korban keletkeztek).


Jób könyvében pedig Istentől kapja a felhatalmazást, hogy próbára tegye Jóbot.


A Sátán nem gonosz, hanem bünteti a rossz embereket, kicsit túlbuzgón ugyan, de része az isteni adminisztrációnak.

2018. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Künzang válasza:
Az ember mindenkor és mindenhol választ keres valamire, ez miért az miért, ki vagyok, hol vagyok miért itt vagyok, honnan származok, hogy keletkezett az élet, stb. Fontos tudni, hogy amiről nem tud az ember és még nincs rá megfelelő bizonyíték és forrás sincs ahonnét tudást szerezhetne addig kell valami vagy valaki aki a megmagyarázhatatlanra fedezetűl szolgál, erre a legjobb megoldás egy olyan lény akit kedvünk szerint formálhatunk a fejünkben, elég csak elhinni, hogy ő van és kész a többi vagy vallásközösségi képhez párosul vagy a képzeletünkben párosítjuk valamilyen képhez vagy érzéshez. Erre tökéletes bizonyíték a világban található legtöbb vallás, azokban szinte mindben egy lekövethetetlen legfelsőbb erő vagy lény áll aki csak bizonyos kiválasztottak számára elérhető, de ott is csak korlátozottan és szűrten. Nézzük a kereszténységet hisz az ördög ehhez a valláshoz köthető leginkább. Van isten aki az egyetlen igaz isten aki mindig mindenkor alfa és omega nincs más csak ő aki egyetlen szempillarebbentésével univerzumokat pusztít el vagy hoz létre, ám a földet 6 napig csinálta a fény megteremtéséhez is egy nap kellet pedig ő maga a fény. Mindenkiről tud mindent még a megszületése előtt évmilliárdokkal még is létrehozta a poklot a szeretett gyermekei számára akiket nagy szeretettel teremtet meg azonnali kárhozatra ítélve. Elérkeztünk Luciferhez akiről szintúgy tudta a teremtése előtt, hogy mit és hogyan fog tenni még is megalkotta. Nos ez azt jelenti, hogy valahol valamerre a jelenkori magyarázat istenről hibás, ha ő maga a szeretett a végtelen együttérzés, stb. Vagy pedig nem egy szerető jóindulatú isten, esetleg az egész úgy ahogyan van nem a valóságra épül csak részben igaz vagy még úgy sem. Lucifer a fényhozó, hogyan kaphatta ezt a nevet az alkotójától aki tudta, hogy mit és hogyan fog tenni ha a sötétség hercege ként van benne a bibliában? Érdemes ezen elgondolkodni, sok olyan dolog van amiről még lehetne írni ezen dolgok kapcsán, de szerintem ennyi is elég azoknak akik önálló szabad gondolkodással rendelkeznek.
2021. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!