Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A világ minden kultúrájában...

A világ minden kultúrájában (ősidőktől-napjainkig) említést tesznek a rosszról, gonoszról. Nevezzük bármilyen néven, egyidős az emberi civilizációval. Mit gondoltok ha létezik gonosz, miért létezik és létezésének mi az oka?

Figyelt kérdés

A válaszokban szeretnék vallási dogmáktól független, magán véleményeket olvasni! Minden válasz lehet gondolat ébresztő, de a saját kútfőből születő válaszok az igazi "hungarikumok". Személy szerint hiszek egy fajta negatív szellemiségben, de ez nem feltétlenül egyezik meg a keresztény Sátán,

Lucifer fogalmával!


Szerintem a negatív szellemiség töltheti be azt a szerepet életünkben, mint pl. a szél vagy a víz a hegységképződésnél, vagy a csontokban a szövetet felépítő osteoblastok valamint a csontbontó osteoclastok. Egy fajta korrodáló erő, amely nélkül nem létezhet a teremtő erő sem. Ez a kettő, kéz a kézben formálja a történelmet eonok óta.



2015. júl. 15. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ez mind kitalált.

Egyszer kitalálták - aztán az emberek ezt a képet vitték magukkal és módosították szükség szerint.

A célja sokféle lehet... a megfélemlítésen keresztül a bűnbak keresése, stb.

2015. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: a gonosz a jónak a hiánya.
2015. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Ozmium42 ***** válasza:

A rossz, gonosz: káros, elkerülendő.


Nincs abszolút értelme, csak egyén és/vagy közösség viszonyában. Rossz az, ami árt nekem, vagy nekünk, gonosz az, ami okozza a rosszat szánt szándékkal. Gonosz az ellenség, gonosz a farkas és gonosz a saját közösségünk ellenünk forduló tagja.


Végső soron evolúciós okokra visszavezethető, hogy az elménk ösztönös része a túlélésünket előmozdító fogalmakat elkülöníti a túlélésünket veszélyeztető dolgoktól. Ez élet-halál kérdése, és ez önmagában nem jó-rossz, hanem ami túlél, az megmarad, ami pedig meghal, az nincs többé, tehát az alternatívák eltűnnek.


Azt mondom tehát, hogy a jó-rossz fogalmiasítása közvetlenül az élet-halál ösztönből ered, végső soron pedig a létezés-nem létezésben gyökerezik.

2015. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
85%
A busman törzsnél nincs rossz jelentés. Nem tudják mi az.
2015. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Jazz Man ***** válasza:
42%

Hát az evolúciót kizárhatjuk szerintem :( Biztos nem oka a gonosznak, ha létezik ilyen. 2 dolgot említenék meg ezzel kapcsolatban, ami csak a jéghegy csúcsa!

1., Richard Dawkins a mai kor egyik legnevesebb evolucionistája arról beszélt egy interjúban, hogy rengeteg bizonyíték létezik már a hasznos mutációra, de amikor a riporter visszakérdezett, hogy a rengetegből legalább egyet említsen meg akkor… hosszú csönd volt a válasz!

2., Amerikában 2003 óta van egy kiírás, ami szerint ha valaki letesz az asztalra 10e dollárt és felmutat egy bizonyítékot az evolúcióra, akkor a letett 10e dollár mellé kap még egyszer ennyit . Sőt, ha egymás után több bizonyítékot is fel tud mutatni, akkor annyiszor vihet el 10e dollárt, ahány bizonyítéka van  No mármost ezt a felhívást elküldték a világon 300e magánszemélynek illetve intézménynek, akik híresek az evolucionista nézeteikről. Tudom, hogy 10e dollár soknak tűnik egy egyszerű ember számára, de ne felejtsük el, hogy azok is sokan vannak, akiknek van ennyi és még többet akarnak  Tudjátok, hogy ezt a díjat hányszor sikerült elvinniük napjainkig? nullaszor! Ez nem azt jelenti, hogy sokan megpróbálták, csak nem jött össze, hanem egyetlen egy ember/intézmény sem jelentkezett, aki azt mondta volna, hogy itt van a bizonyíték amit mondjuk már sokszor publikáltunk szaklapokban, vagy könyvekhez használtuk fel, stb, stb, …

Tehát számomra egyenlőre az evolúció, mint olyan egyenlőre nem létezik!

2015. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

A rossz fogalmát mi alkottuk meg, és mi döntjük el, hogy mire használjuk. Az emberek előtt nem volt "rossz".

Szeretjük felosztani a világot jóra és rosszra (mindenki más szempontok szerint), vagyis feketére és fehérre, de rá kellene jönni, hogy minden szürke.

2015. júl. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Jazz Man ***** válasza:
Ha a gonoszt az ember találta ki, akkor miért van az, hogy az egyik gyerekem gonosz a másik gyerekemmel, pedig ilyet nem mutattam neki? másfél és 3 éves korban. Konkrét példa: nagy játszik játékkal, kicsi elveszi, nagy megveri! Ilyet nem mutattunk egyik gyereknek sem :)
2015. júl. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Jazz Man ***** válasza:
előző példára hivatkozva, rossz-e az, ha dugóban ülök autóval és már elvesztettem a türelmemet, ezért az elöttem lévőt jól megverem, mert én így vezetem le a felgyülemlett feszültséget?
2015. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Ozmium42 ***** válasza:
Akár a kérdésre is válaszolhattál volna propaganda nyomatása helyett.
2015. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Jazz Man ***** válasza:
35%
ok, akkor válaszolok a kérdésre és ez nem más, mint a jól lerágott csont. Azaz: a szabad akarat miatt.
2015. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!