Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ismerték az...

Jehova tanúi ismerték az arianizmust, ami bizonyos szempontból az övékéhez hasonló krisztológiát vázolt fel, vagy csak véletlen az egybeesés? (hisz jelentős eltérések vannak, és más szempontból sincs hasonlóság)

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 00:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

Az arianizmus a negyedik század „keresztény” mozgalma volt, amely tagadta Jézus Krisztus isteni voltát. Arius azt tanította, hogy Isten örökkévaló, és nincs kezdete. A Fiú, mivel született, nem lehet Isten abban az értelemben, ahogyan az Atya. A Fiú nem létezik öröktől fogva, hanem az Atya akaratából teremtetett és létezik.


Mivel a Biblia ezt tanítja, nyilván a tanításnak ezen része hasonló, ennyi.

2016. ápr. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
A Biblia nem ezt tanítja, de Szentlélek nélkül nem csodálom, hogy nem megy az értés.
2016. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Az első válaszolò jòl írja. A másodikra ne is figyelj. A Biblia nem hiszem hogy valaha is olvasott volt számára. (Jehova tanukrol sok mindent lehet hadoválni de állítom hogy a Bibliát betéve tudják ,magasan a többi vallás felett. )Betanított dolgokon kattogni nevetséges ,de szive joga mindenkinek.
2016. ápr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Én ismerem a Bibliát, és ismerem a jehovista tanításokat. Te viszont nem ismersz engem, mégis állítasz rólam valamit. Nem gondolod, hogy ez bármilyen tekintetben ostobaság? :)

Nekem mindegy, hogy te mit vallasz, de a Bibliát nem engedem meghazudtolni. Mi az állítás? Hogy Jézus ember lett (az Ige testé lett), tehát megszületett. Ezt senki nem vitatja. A jehovisták viszont szándékosan ferdítik el a Szentháromságot, szándékosan degradálják le a Szentlélek szerepét és személyét, szándékosan kicsinyítik le Krisztust.


Még ez az Ige is ketté szedi Istent és az Atyát (akit Krisztus ismertetett meg velünk):

Jakab 1:27 Tiszta és szeplőtlen kegyesség az Isten és Atya előtt ez


Az eredetiben is "és" szerepel, míg a jehovista félrefordításban már ott van egy birtok képző is. Csak úgy odarakták, hogy illeszkedjen hozzájuk.

Nem, ők nem a Bibliát ismerik, hanem az őrtorony összes magyarázatát és azt a 30 igét, amit be kellett magolniuk, hogy bemerítkezhessenek.

2016. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Nem gondolom. Különösebben nem érdekel egyik vallás sem, főleg nem ez a sok hogyan ássuk alá már valahogy más vallását beszòlogatás. Van egy véleményem a vallásokrol. Olvastam a Bibliát , és a háromságtan kb az hogy ha érteni akarod ku**olj mert így van mert mi így értjük. Az eredeti iratokban a 7000* előfordulò Isten nevét miért nem védi meg aki hisz a Biblában? Vagy az nem lényeg? Vannak itt furcsaságok ..a legtöbb vallás fanatikusok kiragadok egy részletet és azon kattogok társasága. Nem érdekel annyira hogy többet írjak e témában, de nem kell mindenkit hülyének nézni. A vallások nevében állítom több ember halt meg mint betegségekben .Hiába kattog itt bárki..Isten így Isten ùgy ..meddig tart? Vasárnap délelőtt? Kétszinűsèg.
2016. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

# 5


"Különösebben nem érdekel egyik vallás sem"


Akkor meg miért szólsz hozzá a témához a vallási rovatban?

És miért hülyeségeket? Inkább olvasgatnál előtte egy kicsit, mielőtt írogatni kezdesz.

2016. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező! Ugye te tudod hogy csak a feszültséget generálod? Vagy ez a cél? A hasonlóságnak nem feltétlenül kell összefüggést jelenteni egy vallás vagy értelmezés között sem.

Nos a vita értelmetlen. Nincs ok arra hogy erőszakkal akarja bárki megváltoztatni mások nézeteit. Egy magát vallásosnak mondó embertől pedig toleranciát feltételnék.

Tudom nem kérdezték de szeretném leírni amit ezzel kapcsolatban gondolok./tapasztalok.

Van Jehova tanu személy az osztályomban sőt a szülei is azok. Van katólikus és református is. Figyelem őket mert érdekel maga a téma, viszont nem tartozom egy valláshoz sem még. Mit figyeltem meg?

A katolikusok nagyon erős múltat tudnak maguk mögött, szinte mindenbe beleitta magát az amiben ők hisznek. Tetszik hogy értéknek tartják és adnak a külsőségekre is ,tehát szentként kezelik a valláshoz kapcsolódó tárgyakat is. Ez komolyságot sugall. Viszont a mindennapokban kevesen élnek bármilyen vallási elvárás szerint,gondolok erkölcsi normákra( pl homoszexuálisok összeadását sem értem mert egy eset van a Bibliában Szodoma és Gomora esete ahol Isten nyilvánvalóvá tette nemtetszését ebben a kérdésben) Az új szövetségben pedig nincs feloldás ebben a témában ahogy én látom.) de sok dolog van még pl simán kinyírta katolikus a katolikust a történelem folyamán, de azt hiszem ma is.Sok a hagyomány ,és a szent titok" ami taszít ettől a vallástól.Én a háromság tantételét is ide sorolnám, ugyanis a Biblában többször láttam azt hogy szeretett fiam" Pl a Jordán esetnél mint azt hogy egyek vagyunk" .Mintha nagyon ki lenne ez kapva ,de persze egyszer megértem. Kár hogy nincsenek magasabb szintű oktatások a vallás részéről, talán akkor kevesebb lenne a félreértés is. Én szívesen meghallgatnám az érveiket de nincs egyszerűen érdemi felvilágosítás a vallás részéről.

Jehova tanui elég szélsőségesek. Negatívum hogy a fiataloknak nem lehet kapcsolatuk ( nemi) ez durva.

Meg menniük kell elmondani amiben hisznek idegeneknek, meg nem vesznek fel feliratos ruhát sem csak nem reklámtáblásat ahogy az oszt. társam mondja. Alapból nem vállalnám be.

Pozitívum hogy a katólikus oszt. társammal ellentétben akit bírok amúgy, ők hordják a Biblát magukkal. Nem idézget hanem kikeresi. Egyszer bevittem a Károli Biblám abba is megmutatta Isten nevét. Na mondom oké.

Állítólag tanu tanut nem öl, sőt nem fognak fegyvert.Ezt tiszteletre méltónak tartom.

Szerintük Isten és Jézus más személy a szent lélek vagy szellem meg Isten ereje. Nem buta emberek. Nem tudtam rávenni semmire a gyereket,ami nem pozitív ,viszont jobban el tudom hinni hogy valóságosnak tartja Istent ami meg azért jó mert talán tényleg létezik.

A reformátusokról semmit nem tudok írni mert el vannak maguknak,ha nem mondaná nem tudnám hogy az. Emberileg átlagos, vallásilag szinte 0 de teljesen az. Kérdezem: Mit tudom én.

Nem akarok senkit megbántani, nem ez volt a célom.

Elszomorít ez a sok ellenségeskedés.

2016. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Ja értem :) Csak az szòlaljon meg aki bòlogat is.

Már írtam hogy nem kell hülyének nézni másokat te fene nagy vallásos..Ezt ugatom ennyi a vallásod értelme. Kirakat semmi több. Olvasgatok talán többet is mint te , ezért tudok többet. Az informáciònak nem kell köze legyen a hithez. De te kipòtolod hittel amit nem tudsz nem igaz? Az is valami.

2016. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

"Nem érdekel annyira hogy többet írjak e témában,"


Akkor tartsd be. :)

2016. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Te meg k... be
2016. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!