Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hasonlóság van a...

KZitus kérdése:

Milyen hasonlóság van a törvényszövetség és az új szövetség között?

Figyelt kérdés

„Nem olyan szövetséget [kötök], amilyet ősatyáikkal kötöttem. . . »Azt a szövetségemet ők megszegték. . .«” (Jer 31:32).

Ezt az idézetet olvasva vetődött fel a kérdés. Az, hogy mások mit gondolnal erről?



2016. jan. 22. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom tovább is olvastad, és akkor választ is kaptál a kérdésedre:


32. Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.

33. Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.


Tehát eleve csúsztatás azt a törvény szövetségének hívni, és emezt meg nem, mert emezt is a törvény szövetségének nevezi Jézus:

"Törvényemet az ő belsejökbe helyezem"

2016. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A cél: megmenteni minél több embert a pusztulástól: akár más emberek által.


Üdv. Péter

2016. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
B@sszus, azt hittem Jézus a megváltó és a szabadító, és kiderül, hogy Péter az! Ments meg Péter!
2016. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyit a kérésemről, nem vettem észre mentőakciót, Péter, tehát maradok az eredeti felállásnál, és az igaz szabadítónál, és nem az emberinél, akik csak magukat magasztalják fel, és megkerülik a földet, hogy egyetlen embert is zsidóvá tegyenek, és a gyehenna tüzére vettessenek, hogy a törvénykező és zsidó szombatos egyházukba hurcoljanak, kiknek a szabadítás a saját cselekedetükről szól, és a EGW-ba való hitükről.
2016. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!