Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista imák?

Buddhista imák?

Figyelt kérdés

Sziasztok tudok érdekes meg furcsa de most kezdek igazán ismerkedni a vallással és most lettem Buddhista. Szeretnék megtanulni imákát mit mikor mormoljak el hogy hogyan? Valaki tudna írni nekem?

Köszönöm!!



2016. ápr. 19. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a Nagy Szív szútra (ójapánul)

https://www.youtube.com/watch?v=iSUziCRrLD4

2016. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na az oké, hogy most ismerkedsz a buddhizmussal, de ettől még nem lettél buddhista.

Ahhoz, hogy buddhista lehess, buddhista közösségbe kell járnod, és kell hogy legyen egy személyes tanítómestered.


De akkor meg nem minket kérdeznél a gyakorin ;)

2016. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

na épp ezt akartam írni :D már a kérdésed is rávilágít, hogy alapokkal sem vagy tisztában, pl el tudnád magyarázni mi a nirvana, és miért akar a buddhista ebbe az állapotba (vissza) kerülni?


szerintem maradjunk anyiban ,hogy szeretnéd megismerni a buddhizmust

2016. ápr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A buddhizmus célja, hogy elérd a Buddhaságot. Addig imádkozhatsz, de (a buddhizmuson belül igazából) nincs kihez. Mert ún. "buddhisták" sem léteznek, mivel Buddha az anatta (én-nélküliség) Tanát tanította, szóval nincs is kinek, nincs is kihez imádkoznia. És Buddha amúgy tiltotta pl. a rítusokat, a bálványimádást; feleslegesnek, sőt kártékonynak tartotta azokat. Meditálj, tisztítsd meg az elméd, ennyit kérne Tőled ma is Gótama remete, alias Sákjamuni Buddha, semmiféle imát-imádatot...
2016. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!