Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezeljek egy hindu/budd...

Hogyan kezeljek egy hindu/buddhista főnököt, ha én keresztény vagyok?

Figyelt kérdés

Rendes és jófej, de beszélte, hogy ő majd meditációt is szeretne nekünk tartani. Amúgy nem nyitott rá a csoport, mert úgyis hülyeségnek fogják tartani, de mivel a főnökről van szó, bólogatni fog mindenki, mint a kiskutya.

Én egy keresztény lány vagyok, illetve azt hiszem, mert hol gyengül a hitem, hol erősödik. Az életem sem tükrözi 100%-ban Jézust. Így is elég nehéz, hogy Krisztusban maradjak, mert tényleg nem erős a hitem, hát még jön ez is. Nem tudom, hogy egy meditáció alkalmával is mi "fér bele" keresztény szemmel: ha csak nyugodjunk meg, felejtsük el a rosszat, koncentráljunk a haladásra, az még talán belefér, vagy nem is tudom.


Kérem, valaki segítsen, mert nem tudom, mit tegyek.


Köszönöm szépen


2016. márc. 2. 19:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%

Van olyan főnök ahol a bólogató kis kutyákat rúgja ki.

Egyébként meg ha még Istent is megtagadnád, meddig mennél el a bólogatásban? (bár tudom, hogy nem olyan vagy).

A meditációtól semmi bajod nem lesz természetesen. Simán csak tornát vagy lazítást értett alatta a főnök.

Kitalált szellemeknek pedig nem vagy köteles hajbókolni, de semmi bajod nem lenne tőle amúgy.

2016. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Ha én ateistaként eltűröm, sőt néha még asszisztálok is a keresztények hülyeségeihez pusztán udvariasságból, akkor miért ne tehetné ugyanezt egy keresztény egy buddhistával?


De egyébként buddhista vagy hindu? Mert nagyon nem mindegy!

2016. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
40%
Nem veszélyeztetné a meditáció a hitedet, de azért érdekes, hogy Isten és az állásod közt ilyen nehezen döntenél...
2016. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Buddha kép van neki mindenhová felakasztgatva, úgyhogy nem igazán tudom, mert ezeket a vallásokat nem igazán ismerem.
2016. márc. 2. 19:27
 5/29 anonim ***** válasza:
51%

"Ha én ateistaként eltűröm, sőt néha még asszisztálok is a keresztények hülyeségeihez pusztán udvariasságból, akkor miért ne tehetné ugyanezt egy keresztény egy buddhistával? "


Nem azt mondta, hogy le akarja tépni a Buddhákat. Te elmennél templomba csapatépítőnek csókolgatni a pápa kezét?

Na ez az a kategória.

2016. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, azt hogy értetted, hogy meddig mennék el a bólogatásban? Nem volt igazán tiszta számomra.

Természetesen nem az állásomat féltem, csak tartózkodom minden megosztó megnyilvánulástól, ezért is nem vagyok igazán keresztény, csak az a langyosvíz /vagyis a legrosszabb fajta/

És NEM ítéleteket kértem, hanem segítséget, kérem ezt szem előtt tartani! Köszönöm.

2016. márc. 2. 19:31
 7/29 A kérdező kommentje:
És kedves ateista, más az, hogy te egyik valláshoz sem tartozol, és úgy tűröd meg a másikat, vagy éppen tartozol valahová, és úgy kell egy másikat elviselned.
2016. márc. 2. 19:33
 8/29 anonim ***** válasza:
41%

Nem ítéllek el. Csak szeretném, hogy tudd azt, hogy nem kell olyat tenned, amit nem akarsz. És főleg nem rágódni rajta napokig, mert nem tesz jót.

Én beszélnék helyedben a főnököddel, hogy pontosan mit is szeretne. Általában a nem pózer Buddhistáról van szó, meg fog érteni.

2016. márc. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Vree ***** válasza:
85%

A meditáció nem egy vallásos dolog amúgy...

Most attól, hogy becsukod a szemed és elképzelsz egy szép mezőt, hogy "fertőzne meg" fú a gonosszal?


"hát még jön ez is"


Ööö hát soha ne legyen nagyobb gond=kihívás az életedben, mint hogy esetleg -horribile dictu- más vallású emberekkel kell együtt lenned...


Én az eddig leírtakban nem láttam olyat, hogy nagyon erősen "téríteni" akarna, akkor meg mi a baj? Nem csak a vallásukat kell látni egy emberben.


(Amúgy ha "nem elég erős a hited", hát szerintem nem kéne a hitet a megismerés elé helyezned. A tudást kellene keresned, és ha a kereszténység az "igazi", akkor úgyis az tűnik majd elő az űj tudástól és csak megerősödik benned. Nem kell az idegen filozófiáktól betegesen félni.)

2016. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, most hogy így tényleg lenyugodtam, rájöttem, hogy valóban nem kell olyat tennem, amit nem szeretnék, főleg, ha csak egy állás a tét, akár keresztény vagyok, akár nem.

Biztosan csak azért fújtam fel ezt a dolgot, mert egyébként is személyes lelki gondok is vannak a háttérben.

Jah és meglepő, hogy pont Lucifer volt a legsegítőkészebb. :D Vagy csupán azért, mert a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve?:)

2016. márc. 2. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!