Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben különbözik az Görögkelet...

Miben különbözik az Görögkeleti és a Katolikus egyház és szokásaik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg a görögkatolikusok végigéneklik az egész misét, addig a rómaikatolikusonál ez nem így vín. Ez az első látásra legmarkánsabb különbség. Azon kívül a templomuk belső kialakítása és a pap öltözéke is eltérő.
2016. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nana, nem a görögkatolikusokat kérdezte a kérdező hanem a görög-keletieket! (ha esetleg a kérdező is kicsit összezavarodott: görög-katolikusok olyan katolikusok akiknek a szertartásai bizonyos szokásai, liturgikus öltözéke stb stb hasonló a görögkeletiekéhez ,de attól még ugyan úgy katolikusok)


itt röviden ki is térnék ,hogy ezt a kifejezést ne használjuk, mert sok szempontból is félrevezető, kicsit talán degradáló, (egy katolikus sem örülne ha pl "nyugati olasz" lenne a vallása neve) helyesebb kifejezés az ortodox


erre a kérdésre nagyon nehéz válaszolni mert kb könyveket lehetne írni belőle, sőt írtak is, mert a kérdés nagyjából olyan mintha azt kérdeznéd mi a különbség mondjuk az evangélikusok és a katolikusok között, nem csak 1-2 szokásról van szó, komoly szemléletbeli eltérések is vannak, vannak nagyon kézzelfogható dogmatikai eltérések is, stb stb, ezért inkáb azt javaslom ha értelmes választ akarsz kapni, és nem csak egy rövidebb hosszabb felsorolást amiből csak nagyon keveset kapsz, akkor olvasd el az alábbi linken szereplő könyvet, rövid és olvasmányos ,szóval nem kell megrettenni:


[link]

2016. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, nagyon lényeges különbségek vannak a katolikus és az ortodox egyház között. Nem is annyira a teológiai különbségek (sz.vs.z.) a lényegesek, hanem általában a szemléletbéli különbség.

[link]

Ennek ellenére azért látni kell azt is, hogy a keleti egyházakat leszámítva mégiscsak a katolikus egyház áll legközelebb az ortodox egyházhoz.

2016. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem értek egyet, szerintem inkább egy háromszöget képzelnék el, csúcsaiban az ortodoxia, katolicizmus, és a "hagyományos" protestantizmus, most munkahelyemen vagyok ,de ha valakit érdekel tudom részletesebben is indokolni


az is igaz egyébként, hogy az ortodoxiának is van több arca, pl egy erősen katolicizmus-fertőzött orosz ortodox gyülekezet tagja és egy "liberálisabb katolikus" közelebb vannak egymáshoz mint mondjuk egy "tridenti katolikus" és egy görög

2016. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!