Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a fenevad bélyege?

Mi lesz a fenevad bélyege?

Figyelt kérdés

A chip? A vasárnap?

A különböző egyházak,felekezetek miben hisznek?

hogy lehet majd elkerülni és annak milyen kellemetlen következményei lesznek az életünkre nézve?



2016. ápr. 27. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a bélyege az lesz, hogy behódolsz neki, az övé leszel. elkerülni csak tiszta lelkiismerettel lehet, következménye lehet az, hogy megöl.
2016. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hogy hódolok be neki?

Valaki nekem arra azt mondta,hogy pl a Vasárnap elfogadása más meg a bőr alá ültetett chipben hisz.

Mi van akkor ha valaki észre sem veszi,hogy behódolt neki és abban a tudatban él,hogy helyesen cselekszik?

2016. ápr. 27. 21:59
 3/14 anonim ***** válasza:
A mocskolódás.
2016. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Már az sem egyértelmű, hogy "lesz". A preterista értelmezés szerint a "volt" a helyes értelmezés, én ebbe a táborba tartozom.


A fenevadak a római korszakkal vannak összefüggésben, ebből kifolyólag a bélyeg a császárkultusszal lehet párhuzamos, hiszen aki nem fogadta el, az gazdaságilag is megsínylette, hiszen üldözött lesz.

2016. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Roland G. ***** válasza:
61%

A chipről itt egy rövid érdekel leírás,de 100%-osat nem lehet tudni.


[link]


A futurista irányzatot vallók abban hisznek,hogy ez a jövőben fog bekövetkezni.Elkerülni úgy tudod,hogy megtérsz és nem mész át az ún.nagy nyomorúság időszakán,amiről a Jelenések könyve (is) ír.

2016. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Roland, ez a "nagy nyomorúság" még azok közt sem egyértelmű, akik a jövőbe teszik azt.


Most nem azért, hogy kötekedjek. Én hallottam olyan magyarázatot, miszerint a hívők átélik azt, de ha jól tudom olyan is létezik, akik szerint már hamarabb megtörténik az elragadtatás.

2016. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Roland G. ***** válasza:
Igen,több értelmezés van.Egyszer csak kiderül,hogy kinek van igaza. :)
2016. ápr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

fenevad bélyege

A jobb kézen lévő bélyeg a tevékeny támogatás megfelelő jelképe.

homlokra tett bélyeg


Egy bibliamagyarázat kijelenti: „Ez a fölöttébb jelképes utalás arra a szokásra vonatkozik, hogy a katonákat és a rabszolgákat látható tetoválással vagy beégetett jeggyel látták el . . .; vagy pedig, ami ennél is valószínűbb, arra vonatkozik, hogy egy istennek a nevét talizmánként hordják” (The Expositor’s Greek Testament). Sok ember a cselekedeteivel és a szavaival jelképes értelemben ezt a bélyeget viseli, s ezáltal a „fenevad” rabszolgájaként vagy katonájaként azonosítja magát (Jelenések 13:3, 4). A jövőjüket illetően egy teológiai szótár ezt írja: „Isten ellenségei megengedik, hogy a fenevad . . . [bélyegét] — a titokzatos számot, mely magában foglalja a nevét — a homlokukra és az egyik kezükre tegyék. Ezáltal nagyszerű, kedvezményes gazdasági és kereskedelmi lehetőségek nyílnak meg előttük, de ez Isten haragját vonja magával, és kirekeszti őket az ezeréves királyságból (Jel 13:16; 14:9; 20:4)” (Theological Dictionary of the New Testament).

2016. ápr. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
mikrochip
2016. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!