Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúk, ti is ünneplitek...

Jehova Tanúk, ti is ünneplitek az anyák napját?

Figyelt kérdés
Sziasztok, érdekelne, hogy a tanúk is felköszöntik ilyenkor az édesanyjukat, vagy ez is "Biblia" ellenes pogány hagyománynak számít? Amúgy jó reggelt mindenkinek :)
2016. máj. 1. 03:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ők nem.
2016. máj. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz. Szép jó reggelt neked is. :)


Ezt a kérdést is minden évben felteszi valaki, s haragra, ellenségeskedésre, gyűlöletre indítja az embereket a válasz.

Vajon Jézus, vagy bármely első századi keresztény, mit tett, vagy mit tenne ebben az esetben?


Mi is ezt tesszük.


De lássunk egy forrás anyagot:


A The Encyclopædia Britannica ezt írja: „ Az ünnep az ókori Görögország anyaimádatából ered. A külsőségekben megnyilvánuló anyakultusz március idusán a Nagy Istenanya, Kübelé, vagyis Rheia tiszteletére rendezett ünnepségekkel igen elterjedt volt Kis-Ázsiában” ([1959] 15. köt., 849. o.).


ez alapján vajon a Jézus vagy az első keresztények belekeveredtek volna ebbe?


Persze, ez nem jelenti azt hogy a Tanúk nem szeretik a szülőjüket, vagy nem gondolnak rájuk soha, sőt, a Teremtő kifejezetten elmondja, ezzel kapcsolatos állás pontját:

(Efézus 6:2, 3) 2 „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel: 3 „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.”

2016. máj. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es! A tisztelet nem azonos a szeretettel! Hol mondja Isten, hogy csak tisztelni kell a szülőket, de tilos megmondani az Édesanyádnak azt is, hogy szereted? Az Anyák napja ugyanis a szeretetről szól!
2016. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

Vártam, mikor fog valaki beleköti a válaszomba. :(


Kedves valaki,

Én szeretem az édesanyámat, és nem csak egyszer egy nap, hanem sokszor, és rendszeresen elmondtam neki, nem csak szavakkal de tettekkel is.


Sajnos idestova 23 éve már nincs közöttünk, korán 54. évesen elaludt, egy nagyon csúnya rákos betegségben.

Ennek ellenére a gyülekezetben vannak "anyáim" akiket szeretek, és támogatok a lehetőségeimhez mérten.

Bizony voltak idős Testvéreim, akiket még pelenkázni is kellett, etetni, kenegetni, forgatni a felfekvés ellen amíg el nem aludtak. Hogy ne kelljen otthonba tenni ha nem muszáj.


Hogy nem kötjük egy anyakultuszhoz a szeretetet, az nem azt jelenti hogy nem szeretjük a szüleinket, sőt...

2016. máj. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jézus vajon tiszteletetből vagy szeretetből bízta Máriát testi halála előtt Jánosra?

De tény, hogy ez egy halott vita minden évben és bár a tanú nagyon szeretné, ha gyűlölet lenne az évente történő próbálkozás mögött, hogy ők is szeressék már annyira anyukájukat, hogy ez az egy nap róluk szóljon, de el kell keserítsem, mert a gyűlöletet csak az őrtorony állítja, meg a beteg elme, mi szánalmat érzünk minden halott tanú iránt.

2016. máj. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ede1219 ***** válasza:

Kedves tanú /2. válaszol/!


Miért nem lehet egy egyszer eldöntendő kérdésre egyszavas választ adni?

Ünneplitek: igen vagy nem?!

2016. máj. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

"Nagy Istenanya, Kübelé, vagyis Rheia tiszteletére"


Hát ezen besírtam. :D

Ez pont akkora marhaság volt, mint amikor valaki azt hitte, hogy a szerencsére kifejezésnél valami ezós istenségre gondolok.


Jehova minden jó szívű tanút is megölne, akinek a bűne, hogy egy nap csak úgy virággal kedveskedett szeret édesanyjának...

2016. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ünnepelni fogok akkor is, ha az istened durcás lesz, őrjöng, vagy szán ezért. Akkor is, ha valaki utálja az anyját vagy gyerekét.
2016. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jól veszem észre, hogy ez a 28%-os tanú mindenhol megjelenik, mellébeszél egy kicsit, és szépen lenullázza magát?:D

De ahogy nézem még ő az üldözött...

2016. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Anyakultusznak nevezni anyák napja ünneplését pogány eredet miatt pedig egyszerűen ostobaság. Én erről még nem hallottam, de teljesen mindegy miből indul, mára egészen más jelentéstartalma van, mégpedig hálaadás és a szeretet kifejezése az édesanyáknak.
2016. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!