Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bukott angyalok nevei?

Bukott angyalok nevei?

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Lucifer. A többiek nincsenek nevesítve.
2016. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Roland G. ***** válasza:
100%

A 3.Móz 16. említ egy Azázel nevű valakit vagy valamit.

Több értelmezés van,hogy ki vagy mi az Azázel.Egyesek szerint az emberiség bűnözéséért felelős bukott angyal.Énokh könyve emellett felsorol több nevet is (ha jól tudom),de a könyv nem kanonikus.

2016. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Roland G. ***** válasza:
100%

Jel 9:11 "Királyukul pedig a mélység angyala vala felettök; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve."


Apokrif iratok említenek még Azázelen kívül ezeket neveket:Asmodeus,Astaroth,Leviathan,Samael,Semyazza,Gadreel,Bekva,Kasbeel.

2016. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 2. 12:07
 5/8 anonim válasza:
53%

Azazel elvileg Lucifer másik neve (legalábbis ezt találom mindenhol, mert engem is érdekel a téma). Nem értettem én sem, hogy most Lucifer a Fényhozó és a Sátán nevek mellett miért kapta meg az Azazel nevet is. Ha valaki erre tudja a választ, szívesen fogadom 😉

Emellett van még Abaddon, a Pusztítás angyala, ő 100%, hogy bukott, ha jól tudom, Lucifer jobb keze.


Hirtelen csak ezek ugrottak be így fejből, de most úgyis aktuális nálam a téma, sokat fogok kutatni, ha lesz valami, ami ehhez a kérdéshez tartozhat, megírom 😊😉

2016. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm szépen!
2016. máj. 3. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2018. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fred1975 válasza:
100%
Baalzebub, pyriel, pazuzu, huwawa, sataniel, azazel, balam, van több is de a biblia légió néven említi őket, mert sokan vannak... de keverednek a ő asszír démonokkal. Pl: marduk inanna... de ott van az indiai Káli is. Minden hit világnak megvannak az angyalai démonai istenségei... A necronomicon ír többet erről a témáról. Elméletileg veszélyes könyv! Gyakorlatilag meg egy jól felfújt horror regény ami igazinak van beállítva, mint anno az ideglelés c film!!!
2019. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!