Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öt jelentősebb vallás...

Az öt jelentősebb vallás közül melyik a legrégebb óta jelen lévő?

Figyelt kérdés

Megnéztem kettő videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=AvFl6UBZLv4


https://www.youtube.com/watch?v=Bd5hvXgI_bQ


Vallástörténelmileg, földrajzilag (teológiától mentesen) pontosnak mondhatók az adatok?

Még egy kérdés, hány százalékát teszik ki külön-külön manapság Föld népességének ezek a vallások?



2016. máj. 4. 18:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Saccperkábé, nagy vonalakban jók az adatok.

Apróságokba bele lehet kötni, pl. Etiópiában ugyanakkor jelenik meg a kereszténység, mint Kisázsiában (tehát az 1. században) de a videón csak jóval később jelöli, stb., de nagyjából stimmel.

2016. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

Isten nem hozott létre vallásokat, vagy vallást.

Egységesen minden embernek egyféle erkölcsi törvényeket, vezetést ad, hogy egysége imádatot mutassanak be az emberek, bármilyen legyen a Bőrük színe, stb


Jézus helyre állította az igaz imádatot, a két legnagyobb parancsolat bevezetésével.

sajnos sokan nem kultiválják ezt, hanem egyénre szabják a vallásukat, hogy Isten úgy fogadja el őket ahogy Ők akarják.

Már pedig Isten határozza meg mit fogad el.

2016. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
Legrégebbi a zsidó vallás.
2016. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

# Asperrimus


Még a Biblia szerint sem.


Az egyiptomiaknak voltak már vallásaik (tudjuk is melyikek) mielőtt még Mózes megkapta volna a kinyilatkoztatást, amivel valójában a zsidó vallás megszületett.


Sőt, a mezopotámiaknak is volt vallásaik (tudjuk is melyikek) mielőtt még Ur városából elhívta volna az Úr Ábrahámot, akit akkor még Ábrámnak hívtak. Ábrahám előtt pedig nem voltak még zsidók sem, nemám hogy zsidó vallás.


Még az igaz Isten-hívők között sem a zsidók voltak a legelsők, hanem a jebuzeus Melkizedek. Ajánlom elolvasni a Teremtés könyvét.

2016. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Roland G. ***** válasza:
52%

# Asperrimus!

Ezt elsietted,4-esnek igaza van.

2016. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 feketepeter ***** válasza:
100%

A témában tudom ajánlani a következő nagyon jó, tudományos igényű, de mégis közérthető könyvet:


[link]

2016. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 feketepeter ***** válasza:
100%

Kedves #4, #5,


a kérdés az öt jelentősebb vallásra vonatkozott, ezek:

hinduizmus,

kereszténység,

zsidó vallás,

buddhizmus,

iszlám.

2016. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Az öt jelentősebb világvalláshoz sokkal több köze van a zsidó vallásnak, mint a holtvallásoknak. Mindjárt kettő, a kereszténység és az iszlám a zsidó vallásból származik, és mindjárt a zsidó lehetne a hatodik. Legfeljebb azt siettem el, hogy a zsidó vallást is az ötbe soroltam. De arra nem gondoltam, hogy a zsidó vallás előtt nem volt más vallás. Babilon misztériumvallása is visszanyúlik a Bábel előtti világig, Nimród, Szemiramisz és Tammuz legendájáig.
2016. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Rendben tehát akkor a hinduizmus számít a legidősebbnek. Ha ezt az öt vallást nézzük. Egyébként egy kiselőadáshoz fogom ezeket a videókat is hozzácsatolni.

Kedves Asperrimus! Hogy érted azt hogy a zsdidó vallásnak köze van a többi említett valláshoz?


Kedves feketepeter! Köszönöm a könyvajánlást!



Kedves kettes válaszoló!

Amit írtál az hogy kapcsolódik a kérdéshez? Unatkoztál és ostoba módon trollkodsz? Vagy más gondok vannak? Válaszolj kérlek!

2016. máj. 5. 14:40
 10/22 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy a kereszténység elődjének tekintendő a judaizmus, az iszlám pedig a kereszténység zavaros oldalvizein keletkezett. A Mózesnek megjelent JHVH nem más, mint a megtestesülés előtti Krisztus. Ő az Ószövetség Istene, csak a zsidóság nagyobbik része nem ismerte Őt fel, amikor közöttük járt. Éppen ezért lett részlegesen elvetve a zsidóság, röpke kétezer évre.
2016. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!