Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz az, hogy Jézus/Isten...

Igaz az, hogy Jézus/Isten bennünk él, jelen van, és meghatározza a tetteinket?

Figyelt kérdés
Ha ez igaz, akkor gyakorlatilag az Internetet Isten teremtette.

2015. jan. 11. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Már miért? Az hogy "bennük él" nem azt jelenti hogy minden cselekedetünket ő irányítja, és mindig csak "szót fogadunk". Semmi köze az internetnek meg Istennek egymáshoz...
2015. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Itt olvastam valami kommentben, hogy isten meghatározza a tetteinket és bennünk él.
2015. jan. 11. 20:56
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Jézus kizárólag azokban él, akik életük során szembesültek Jézussal, és behívták őket a szívükbe, életükbe, átadták Neki az életüket, megtértek, ahogy jobban tetszik.


"Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem." (Jel 3,20)


Egyetlen más emberben sem él Jézus, de minden egyes embernek van lehetősége arra, hogy befogadja Őt, azaz senki sincs kirekesztve.

2015. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi az elírásért, nem őket, hanem Őt hívták az életükbe.
2015. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez az idézetet ismertem.

Szóval ezek szerint én is befogadhatom ?


Eddig nem voltam vallásos de meg vagyok keresztelve. Tudok majd vele beszélgetni is ?

2015. jan. 11. 21:08
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Minden ember befogadhatja Jézust, aki találkozik Vele. De nem te választod meg az időt és a helyet, különösen a helyet nem. Ezt lehet siettetni, de lehet elodázni is, sokan sajnos teljesen el is puskázzák. Az Egyházon kívül kis esélyed van Jézussal találkozni, de hívő emberek közreműködése nélkül még annál is kevesebb, gyakorlatilag a nullához konvergál ennek az esélye, bár nem nulla, de száz emberből egy van az Egyházban, aki nem az Egyházban találkozott Jézussal, és millió emberből egy, aki direktben találkozott volna Vele. Aki Jézus Krisztust valóban befogadta, és nem csupán szóvirágokban beszél, az képessé válik az Istennel való kétirányú kommunikációra, ami nem olyan kommunikáció első sorban, ahogyan itt az interneten kommunikálunk, hanem sokkal inkább egy belső ismeret, tudás, bizonyosság által jön meg a kérdéseinkre a válasz, és ebben az évek során kimutatható egy határozott fejlődés, ahogyan Salamon írja:


"Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig. Az istentelenek útja pedig olyan, mint a homály, nem tudják miben ütköznek meg." (Péld 4,18-19)

2015. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Én nem gyakorlom a vallásom és inkább a buddhizmus állna közelebb hozzám. Tehát csak a véleményem mondom el, sem vitázni, sem félrevezetni nem akarok senkit.

Isten mindenkiben benne van, sőt akár mindenben szerintem. Nyilván a természetnek van egy rendje, de pl. két nyúl nem fog vérre menő küzdelmet folytatni egy répáért. Az embernek viszont lehetősége van választani, hogy megossza. De ha Istent befogadtad akkor ha neked van pl. egy répád, akkor kérdés, kérés nélkül fogod azt oda adni másnak. (...és ha az a répa egy egész napi élelmed lenne?)

Ha a teremtésben gondolkodsz, ha Isten teremtett akkor mind tőle van, és így minden egyenlő természetű, de a tudomány szerint is minden ugyan abból való. Persze a tárgyak és a technológia nem Istentől való, azt az ember hozta létre, de nem teremtette.

2015. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Jézus nem egyenlő a teremtő Istennel


S nem bennünk él, hanem van tartozkodási helye, ami nem a Tested, vagy életed

az Ő lakhelyuk nem fizikai eenél fogva nem a földön vannak hanem az égben, mivel teljesen más életforma, magasabb rendűek a földön élőknél


Persze az tény hogy ha engedjük akkor meghatározza a jövőnket, hiszen amit most teszünk az kihat a jövőre nézve.

Az Internetet nem az Isten teremtette, hanem emberek,

a teremtő nincs ellene a tudománynak és a fejlődésnek ha az nemes célt szolgál.

s ha tökéletlenségünkben ilyet tudunk késziteni, képzeld mire lesznek azok képesek akik Isten messiási királyságába n örökké élhetnek és viszza kapják a tökéletességüket

2015. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Szóval ezek szerint én is befogadhatom ?


Eddig nem voltam vallásos de meg vagyok keresztelve. Tudok majd vele beszélgetni is ?"



Igen, és ezt vedd is komolyan. Ha tényleg érdekel, hogy miképp lehetséges ez, akkor imádkozz Hozzá és kérd meg Őt, hogy adjon neked hitet. Olvasd a Bibliát (ajánlom János evangéliumát), és mindig imádkozz, hogy segítsen hinni és megismerni Őt. Ami nagyon fontos: hogy ez időbe telik általában, ezért legyél kitartó.

2015. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az internetet ember alkotta és nem teremtette, de Isten adja a tudást. Ezt még hozzá tennem, de Asperrimus kimerítő választ adott. Az én megtérésemben is több. hívőnek osztott az Úr szerepet, és ez számukra is egy csodás emlék. De az időt nem én választottam meg és te sem fogod, Ő nagyon is jól tudja mikor jött el a te időd.

És igen, Krisztus enyém és én az övé. Bennem él, mert befogadtam. A változás a régi és új között csodás, remélem te is meg fogod tapasztalni.

2015. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!