Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges-e, hogy egy katolik...

Lehetséges-e, hogy egy katolikus fiú nem a saját felekezetéből származó lányt vegyen el feleségül, hanem reformátust, vagy evangélikust?

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 08:13
 1/9 belapus ***** válasza:
84%

Világi törvényi akadálya nincs.

Ha nem valamilyen fanatikus vallási csoportról van szó, akkor - legtöbbször - egyházi akadálya sincs, de itt már lehetnek bizonyos feltételek.

2016. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám katolikus, anyám református, és összeházasodtak templomban is, szóval lehetséges. De zsidó-rom. kat. vegyes házasság is van az ismeretségi körben. A világon semmi sem tiltja a vallási értelemben vett vegyes házasságot, csak azonos neművel nem házasodhatsz pártunk és kormányunk álláspontja szerint.
2016. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne lehetséges?? Persze, hogy lehtséges, csak szeressétek egymást és legyetek hűségesek egymáshoz. (Az evangélikussal ma már minden szempontból elfogadják egymást. Lehet ökumenikus esküvőt is kérni, ahol mindkét felekezet papja celebrál)
2016. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Nem lehetséges, mert elégeti őt máglyán az ellenséges felekezet vagy a sajátja.
2016. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Papi Gonzales ***** válasza:
60%
kiváncsi vagyok az első vajon miért lett lepontozva...
2016. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :D nem tudom, az elsőnek zöldet adtam. Valószínűleg a fanatikus jelző miatt.
2016. máj. 6. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:
82%-on áll, le van pontozva? vagy csak korábban volt? minden esetre nyomtam egy zöldet
2016. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges, templomi esküvővel is. De a gyerekeket katolikusnak kell nevelni.
2016. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem teljesen, erről én döntök. És a feleségem. Am tudtam, hogy lehetséges, csak annyi mindent tiltanak az egyházban, hogy azért kérdeztem meg.
2016. jún. 10. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!