Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem engedelmeskedtek...

Miért nem engedelmeskedtek minden esetben a tanitványoknak a gonosz szellemek?

Figyelt kérdés
Tudjuk,hogy Jèzus kiküldte kettesivel a tanitványokat,megahagyva nekik :betegeket gyogyisatok,hirdessètek az egek királyságát,ördögöt üzzetek.

2016. máj. 11. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mutasd meg melyik történetre gondolsz, ahol már ki lettek küldve és ezeket nem tudták megcselekedni.
2016. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát van amelyik böjtölésel és könyörgéssel űzhető ki.
2016. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Roland G. ***** válasza:

2#

Plusz a hitetlenségük miatt.(Máté 17:19-21)

2016. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdező azt állítja, hogy miután kiküldte őket, miután betöltötte őket a Szentlélek az után voltak sikertelenségeik és én erre kértem igét.

Nem azt az időt hozta fel, amikor még Jézus velük volt, hanem miután ki lettek küldve.

2016. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Roland G. ***** válasza:
92%
A fentebb említett történeten kívül nincs szó sikertelenségről.Ellenkezőleg:amikor visszatértek,akkor örömmel újságolták,hogy még a démonok is engedelmeskednek nekik a nevét használva.
2016. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-nek:Irom az igèt amit kèrtèl: A Mátè:17:17-21.
2016. máj. 11. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, sejtettem, hogy nem veszed figyelembe az időrendiséget. A Máté az még Jézus halála előtt volt. Feltámadás után küldte el az apostolokat, utána teltek be Szentlélekkel és nem írja a Biblia, hogy bármikor sikertelenek lettek volna.
2016. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7-es:Mivel a Mátè 17:17-21 versekről van szó,igy a kèrdès is inet volt vève.Tehát a kèrdès èrtelemszerüen a szentszellem kitöltèse előttre tekint.

Azèrt mèg a kèrdès nyitva van.Mert a gonoszszellemek nemmindig engedelmeskedtek a tanitványoknak.


Tiszelettel!

2016. máj. 11. 14:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, én a későbbi elküldést vettem figyelembe, ugyanakkor csak egy történetet említ a Biblia, amikor nem sikerült nekik.

Ma miért nem sikerül vajon minden hívőnek?

2016. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Jézus válaszát a kérdésedre a Márk 9:28,29-ben adja meg: " Majd miután Jézus bement egy házba, a tanítványai megkérdezték tőle külön: „Mi miért nem tudtuk kiűzni?” 29 Ő pedig így szólt hozzájuk: „Ez a fajta semmi másra nem megy ki, csak az imádkozásra.”

és

Máté 21:21

21 Jézus így válaszolt nekik: „Bizony mondom nektek, hogy hacsak van hitetek, és nem kételkedtek, nemcsak azt fogjátok megtenni, amit én tettem a fügefával, hanem ha azt mondjátok ennek a hegynek: »Emelkedj fel, és vesd magad a tengerbe«, az is meglesz.

2016. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!