Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánhoz lehet imádkozni,...

A Sátánhoz lehet imádkozni, és meghallgat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Tapasztaltak válaszait kérném, nem holmi találgatásokat!
2015. dec. 16. 10:32
 2/44 anonim ***** válasza:
82%
Kéne hozni egy szabályt, hogy csak 12 éven felüliek kérdezhessenek a vallási rovatban.
2015. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok.
2015. dec. 16. 10:35
 4/44 anonim ***** válasza:
53%
Nem úgy tűnik a kérdés alapján.
2015. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
28%
Ó, ő nagyon készséges! csili-vili eszközeivel ott nyomakodik állandóan, és ha rosszra viheti a lelkedet, mindent megtesz érted! Érted?
2015. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
8%
Igen. Csak az ima fogalmát egy kicsit (????) másként kell értelmezni.
2015. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Épp az van, hogy már semmit nem értek, és halálosan meg vagyok keseredve. Egész életemben szenvedtem, és a legjobban nem ez fáj hanem az igazságtalanság. Hogy fogadhatnám el az Istent, mikor semmiben nem segít, és miért könyörögnék hozzá megbocsájtásért, mikor semmit nem követtem el? Legalább megöltem volna embereket, ha már szenvednem kell, legalább tudnom kéne, hogy miért. Vagy valami gonoszságot tettem volna.
2015. dec. 16. 11:00
 8/44 anonim ***** válasza:
46%

kérdező: írod (privben), hogy I még ennyiben sem segít? hát az miért jó, ha a rosszban segít az ördög-bördög?

az nem jó..

Nagyon sok igazságtalanság ért engem is, nagyon sok tragédia ért az életem folyamán - ez általában egy ember életében így van (kívülről látszik csak, hogy annak milyen jó, milyen mázlista, stb., de az igazság az, az élet nehéz). Az erőt, hogy elviseljem Istentől kapom, nem is kérem...csak érzem, hogy velem van...

És hálát adok ezért Őneki.

Így vagyunk együtt, minden csilivili ígérgetés nélkül, szeretetben.

És szeretni jó.

2015. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
56%

Már hogyne lehetne?

[link]

Istennek/sátánnak semmi köze a szenvedésedhez. Persze lehet hibáztni mást, de ez csak egy kifogás. Arra még nem gondoltál, hogy egy nemlétező személyhez imádkozol? Neked kell szembenézni ezekkel a problémákkal nem istennek.

2015. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
22%

"Épp az van, hogy már semmit nem értek, és halálosan meg vagyok keseredve. Egész életemben szenvedtem, és a legjobban nem ez fáj hanem az igazságtalanság. Hogy fogadhatnám el az Istent, mikor semmiben nem segít, és miért könyörögnék hozzá megbocsájtásért, mikor semmit nem követtem el? Legalább megöltem volna embereket, ha már szenvednem kell, legalább tudnom kéne, hogy miért. Vagy valami gonoszságot tettem volna."


Biztos, hogy ezek közül egyet sem követtél el? Na nem mintha nem lenne rá Isten részéről bocsánat, de amíg magadat így felmagasztalod, addig ő sem fog tudni semmit sem tenni. Íme a lista:

Az érzelem bűnei

Hálátlanság (2Tim 3:2).

Szülőkkel szembeni tiszteletlenség, engedetlenség (2Móz 20:12, 21:17; Mt 15:3–6; Ef 6:1–3).

Engedelmességgel természetesen a gyermek csak addig tartozik a szüleinek, ameddig kiskorú.

Tisztelettel azonban felnőttként is tartozik nekik.

A tisztelet a Szentírásban azt is magában foglalja, hogy idős korban, ha szükséges, gondoskodik róla anyagilag.

Gonoszság, rosszakarat, rosszindulat (Róm 1:29).

Romlottság, jellemtelenség (Róm 1:29).

Irigység (Róm 1:29).

Gyűlölet, gyűlölködés, gyilkosság (2Móz 20:13).

A gyűlölet már gyilkosságnak számít az Újszövetségben (Mt 5:21–26; 1Jn 3:15). Külön érdemes megemlíteni mindenféle fajgyűlöletet, ezek között is a legrosszabb az antiszemitizmus: ez okkult bűn is egyúttal, mivel Isten választott népe és Isten rajtuk elvégzendő terve ellen van (1Móz 12:3, 27:29; 4Móz 23:7–8; Róm 11:11–32).

Rosszban mesterkedés (Róm 1:30).

Összeférhetetlenség (Róm 1:31).

Szeretetlenség (Róm 1:31).

Engesztelhetetlenség, haragtartás, keserűség (Róm 1:31).

Irgalmatlanság (Róm 1:31).

Ellenségeskedés (Gal 5:20).

Harag (Gal 5:20).

Pártütés, lázadás, engedetlenség (Gal 5:20).

Bármilyen Istentől rendelt tekintéllyel való szembeszegülés.

Önzés, önszeretet, önközpontúság (2Tim 3:2).

Kérlelhetetlenség (2Tim 3:3).

Kegyetlenség (2Tim 3:3)


Az értelem bűnei


Az elme kevélysége (1Móz 2:16–17, 3:1–6; 1Jn 2:15–16).

Hamisság, álnokság, hamis ideológiák (Róm 1:29).

Dölyfösség, kevélység, gőg, büszkeség, felfuvalkodottság (Róm 1:30; 2Tim 3:2–4).

Istentagadás (Róm 1:30).

Balgatagság, bolondság (Róm 1:31; Zsolt 14:1).

Ez nem a természetes képességekre vonatkozik, hanem arra a szellemi restségre, értetlenségre, amely miatt az emberek végiggondolatlan ostobaságok híveiül szegődnek (Péld 24:9).

Vakmerőség (2Tim 3:4).


A kívánság bűnei


Más ember bármilyen tulajdonának megkívánása (2Móz 20:17).

Már a vágyakozás szintjén is bűn.

Lopás (2Móz 20:15; Ef 4:28).

Minden más erőszakos anyagi haszonszerzés (1Kor 5:9–13, 6:10). Fenyegetéssel, zsarolással, csalással, rablással, ígéret visszavonásával stb.

Részegség és alkoholizmus (1Kor 6:10; Gal 5:21).

Kicsapongás (Gal 5:21).

Káros szenvedélyek (1Kor 3:16–17, 6:12–20; 2Kor 6:16–7:1). Alkoholizmus, dohányzás,


túl sok kávé vagy tea fogyasztása (ha megkötözöttség szintjén van),

kábítószerek, rászokás gyógyszerekre (nyugtatók, serkentők) és minden olyan tevékenység, amely rombolja a test egészségét, vagy megkötözöttséget okoz.

Mértéktelenség (2Tim 3:3).

Restség, lustaság (Péld 6:6–9).


Tuti, hogy bűntelen vagy? Mert egy ember volt csak, aki az volt, de az meghalt és feltámadt 2000 éve.

2015. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!