Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Adventistak hogyan magyaráz...

Az Adventistak hogyan magyarázzák Ellen White ellentmondó személyiségét?

Figyelt kérdés

Mintha párhuzamba lehetne vonni a Russel nevu vallás alapitoval aki a tanuk vallását alapította.

Néha jó mélyre ásni a gyökerekig !


2016. máj. 11. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez engem is erdekel de ne varj Petertol beismero vallomast mintahogy a tanuk sem ismernek el a tevedeseiket......
2016. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Péter már foglalt állást a kérdésben, neki nem ellentmondásos a nőben semmi és bármit állít róla bárki, az rágalmaz. Ez a kör már le lett futva.
2016. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nem tudom milyen ellentmondásokra gondolsz. Azt pedig végképp nem értem, hogyan lehetne párhuzamot vonni Charles Taze Russel és E.G. White között, tekintve, hogy ez utóbbi nem volt vallásalapító. Néha jó mélyre ásni a gyökerekig és hiteles forrásból utánaolvasni a dolgoknak.


Üdv. Péter

2016. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Péter semmiféle forrást nem fogad el hitelesnek, ami ez ellen a nő ellen szól. :)
2016. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően sehogy. Ők elfogadták Ellen G. White-ot prófétának, innentől fogva kritika nem nagyon éri őt a gyülekezeten belül, hiszen írásainak nagy tekintélye van náluk.


Másrészt persze a kritikákra is reagálni kell, ezért ha jól emlékszem, a [link] oldalon kísérlik meg feloldani a személyével kapcsolatos ellentmondásokat.


Dante.

2016. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Lehet feloldani, mert itt tele van.

2016. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!


Úgy érted: tele van hazugsággal.


Megcáfoltunk már jó néhányat itt a fórumon, konkrét példát is hozok:

„Aki a döglött állatok húsát eszi, nem fog elragadtatni.” Testimonies, 1:187.


Bemásoltam ide a testamonites 1:187-et, ahol semmi ezzel kapcsolatos információ nincs! :-)


A "Testimonies" a "Testimonies for the Church" című könyv rövidítése. Magyarul: Bizonyságtételek az egyháznak (gyülekezeteknek). Az 1, a "Volume One", vagyis első kötet, a 187 pedig az angol eredeti oldalszámozásra utal.


Elolvasható itt:

[link] - angol nyelven.


Magyarul is megjelent az Advent kiadó gondozásában: [link]


Üdv. Péter

2016. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos igen, a kritikának is tisztességesnek kell lennie.


Én magam sem értek egyet Ellen G. White tanításaival, de az nem szép dolog, hogy hazugságot terjesztenek róla.


Egyébként én azt gondolom, hogy Ellen G. White egy hívő ember volt.


Dante

2016. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tartsuk meg ezt a kérdést, mert se ma, se holnap nem fogok ráérni, de megmutatom akkor, hogy bizony nincs tele hazugsággal. És nem beszéltük ki még soha Péter, mert ha fel lett hozva a téma, akkor te odébb álltál és soha nem cáfoltál meg még semmit. Úgyhogy legalább ezt ne állítsd.
2016. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!