Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentáldozás után meddig...

Szentáldozás után meddig marad bennünk Jézus? Mennyi idő elteltével lenne jó áldozni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 14. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az áldozás a közösségvállalás Jézussal. Nem arról szól, hogy "meddig marad bennünk". Minél gyakrabban áldozol (rendesen átélve, felkészülten,...) annál jobb.
2016. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bármeddig bennünk marad, amíg adunk neki helyet. Azt meg te érzed, milyen gyakran kell áldoznod. Én nem szoktam túl gyakran, nekem ez csak egy jelképes dolog, enélkül is szerintem elég jó a kapcsolatom Istennel, oké, nem mondom, hogy tökéletes, de hát kinek az? Aztán néha rám jön, hogy most akkor jó lenne meggyónni és áldozni, és akkor meg is teszem. De egyáltalán nem rendszeresen. Meg nem is úgy csinálom, mint sokan mások, hogy minden évben csak húsvétkor/karácsonykor, hanem épp amikor rám jön.
2016. máj. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Lehet, hogy erről még soha sem hallottál, de Jézus azt mondta, hogy az Ő juhai hallják az Ő hangját, Ő ismeri őket, ők pedig követik Őt. Te szoktad hallani az Ő hangját? Akik az Övéi, azokban Ő ott él, és Ő vezeti őket. Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy maradjatok Énbennem, és Én is tibennetek. Ha Krisztusban vagy, Ő pedig benned, akkor ez egy valóságos kapcsolat Jézussal. Ha nem tudod, hogy ez milyen, az azért van meg még nem találkoztál igazán Vele. Újjá kell születned, ahogyan Jézus erről tanított, és venned kell a Szentlélek ajándékát. Ha ezt átéled, nem lesz kérdés a számodra, hogy Ő meddig marad benned!
2016. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Inkviziciós detektív ***** válasza:
0%

Elozo jot akart neked hidd el. :)

Az ostyaval nem megy beled Jezus.

Nem kell megismetelni Krisztus keresztaldozatat, mert O tokeletes aldozatot mutatott be ertunk. Kimodta a kereszten, hogy "elvegeztetett". Ne terdelj le az ostya elott mert az csak egy darab teszta. xd

2016. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az áldozástól függ,hogy benned van-e Jézus vagy nem.
2016. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A következő halálos bűnig marad. A katolikus egyház szerint legjobb naponta áldozni.
2016. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!