Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok életüket kockázta...

Az apostolok életüket kockáztatva hirdették Jézus tanítását, ma mennyire követi ezen hagyományokat a Katolikus egyház?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy Észak-Koreában mennyi katolikus hittérítő munkálkodik , vagy az arab országokban , Afganisztánban , Irakban , Szaúd-Arábiában ? Esetleg Szomáliában ? Még ma is támogatja ezen missziókat az egyház ?

Elsősorban a veszélyes országokban folytatott hittérítő munka érdekel ( már ha van ilyen ) ...


2016. máj. 13. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok keresztény, de azt tudom, hogy annak idején nem volt rádió, tévé, net, könyvnyomtatás, stb. Ma már olyan korban élünk, hogy nem szükséges elmesélni a kereszténységet más tájakon, mert mindenki tudja, hogy mi az, és ha akarja majd választja.
2016. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Észak-Koreában sokan azt se tudják mi az a vallás ...
2016. máj. 13. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Persze.
2016. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, meglehetősen aktív többek között a katolikus egyház is olyan helyeken ahol üldözik őket, a kifejezett álamilag szervezett üldözéstől egészen addig hogy az állam elnézi ha zaklatják őket


sok esetben nem kifejezetten azért bánták őket mert keresztények hanem mert nem muszlimok, ahogy az ókori rómában sem feltétlenül a kifejezett nézeteik voltak az abuzus tárgya, hanem néhány időszakban pusztán az, hogy nem ismerték el a mindenkori római császárt a leghatalmasabb istennek

2016. máj. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy Észak Koreában vannak baptista misszionáriusok. De nem hiszem, hogy ne lennének katolikusok is.
2016. máj. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Inkviziciós detektív ***** válasza:
A Baptistak sem terithetnek csak jotekonykodhatnak. Legalabbis igy olvastam Tvrtko konyvebe.
2016. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Inkviziciós detektív ***** válasza:
A gyogyszeradomanyokat pl. szinte egy az egybe lenyulja a hadsereg.
2016. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az általad említett arab országokban mint kereszténység,

elsősorban az Orthodox egyház van jelen!

2016. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi pl üldözés ellenére is hirdetnek.
2016. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!