Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlim nőknek miért kell...

A muszlim nőknek miért kell eltakarni magukat? Ez benne van a Koránban?

Figyelt kérdés

2016. máj. 16. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy a konkrét vallásra vagy az országra gondolsz.

Az ilyen országokban politikai oka van a fejkendő viselésének a vallás szerint ajánlott,de nem kötelező.

2016. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Inkább a vallási oldala érdekelne a kendő viselésének!

Köszi a választ!

2016. máj. 16. 20:34
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:
A vallás szerint nem kötelező, a legtöbb nő saját döntésből, vallási okokból viseli (mint ahogy a kereszténységben pl az apácák is). De pl Iránban a rezsim előírja, és kötelezővé teszi a kendő viseletét.
2016. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Összesen kb. 50 muszlim ország van.

Iránban (meg kb. 7 országban elő van írva a fejkendő).

Szaúd-Arábiában viszont kötelező nőknek teljesen beburkolódzni. Ott a nőket semmibe veszik.


++++++++++


A Korán érdekes módon nem írja konkrétan elő, mindössze azt írja: „ügyeljenek a szemérmükre és ne mutassák a díszeiket”.


Ellenben a keresztényeknek a Biblia kötelezővé teszi a fejkendő viselését (1Kor. 11:1-16)

2016. máj. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Papi Gonzales ***** válasza:

@Zipeprol


1 Cor 11 csak arról ír hogy az imádkozó nőnek legyen befedve a feje...legalábbis az én értelmezésem szerint...na már nem mintha annak lenne értelme, csak úgy mondom


Koránról nem tudok nyilatkozni

2016. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Muszlima vagyok, alhamdulillaah.


- igen, a nőknek kötelező a hijaab (hidzsááb) viselése az idegen (nem-rokon) férfiak előtt.

- a hidzsááb NEM fejkendőt jelent.

- a Qur'aan-ban a jilbaab (dzsilbááb) és a khimaar szavak lettek kinyilatkoztatva, mint kötelező viselet. ez az iszlám hidzsááb is a nőknél.


amit itt fentebb valaki bemásolt, az nem a Qur'aan-ból van, hanem a Qur'aan egyik magyar nyelvű értelmezésfordításában található. elég nagy különbség.


- a korrekt megjelenés leírása/bemutatása egyébként a Szunnában is megtalálható, ami szintén Kinyilatkoztatás.

2016. máj. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Elozo :


Azert erdekes antropologiai esettanulmany letnel te is


Egy nap : Kovacs Ilona, Kiskunhalasi lakos, Petofi utca 2


Mas nap : Salima Allauhuakbari, hithu muslima, hijabbal a fejen rohangal a vilagban


Nem tudom mi a turo tortenik otthon, de egyre furcsabb emberekkel akad ossze az ember, a neten, es szemelyesen is.


Sok sikert a muzulman eletedhez Ilonka.

2016. máj. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

# 7


Azt tudtam eddig is, hogy szereted gúnyolni a muszlimokat és belerondítani a muszlimokkal kapcsolatos kérdésekbe.

De azt nem, hogy lenyomozod az ide író muszlimok lakcímét is.

Ráadásul nem értem miért mondod, hogy "otthon" amikor te nem is élsz Magyarországon és még csak nem is igazán tartod magyarnak magad?


Tessék. Nyomozz le engemet is. Előre szólok, hogy nem lesz könnyű, mert én nem Magyarországon vagyok.

2016. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ziperol


A nev es a cim egy pelda volt egy atlag magyar lany nevere es cimere te kis zseni.


Ha te is muzulman vagy, vagy esetleg atvaltottal muzulmannak akkor neked is sok sikert a "beke vallasahoz".

2016. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

# 9


Kösz. Megvan.

2016. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!