Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy a muszlim...

Miért van az hogy a muszlim vallású nőknek muszáj burkát, nikábot, kendőt stb. egész testet eltakaró öltözezet felvenni, amikor kilépnek az utcára?

Figyelt kérdés

tudom hogy sokan ugy hiszik hogy a koránban van ez megírva de ez hulyeség az arab férfiak csaak ugy értelmezik a koránban írottakat hogy nekik legyen a legkedvezobb.

és mért megengedett a nok verése?pl volt egy lány aikit a bátyja barátai megeroszakoltak és szegény lányt kovezték halálra mert a fiukat nem gondolták bunosnek sot azt mondták a lány hibája volt mert o csábította el oket.

holott tudom hogy ez nem igaz.épp a legjobb barátnommel tortént ugyanez.


2011. jan. 6. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem általánosítható, országa válogatja, nagyok a különbségek..
2011. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Ott a nőket ilyen legfőbb gonoszként kezelik. Tulajdonképpen félnek a nőktől a férfiak, ezért igyekeznek irányításuk alá vonni őket. A nő, mint a csábítás, a férfit legyengíteni tudó dolog létezik, ez valószínűleg az életbenmaradási ösztönnel, ill. a halálfélelemmel függ össze. Ezeket a szabályokat nem ma találták ki, nyilván azokból az időkből maradtak fenn ezek a szokások, hiedelmek, amikor még sokat kellett küzdeni arrafelé az életbenmaradásért a népeknek... sivatagi, kedvezőtlen időjárás=kevés élelem, meg szomszédos népek támadásai... Ahol túl sok férfierőre van szükség, ott nem tűrik a nőket.
2011. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám kultúrában a nő megítélése nagyon kettős: egyrészt van a r!banc, aki megfertőzi, legyengíti a férfiakat, a minden rossz okozója, aki erkölcstelen és emiatt bűnös. Másrészt ott van a nő, az oltalmazó, szeretetteljes nő, aki gyengéd, szeretetteljes és összetartja a családot. (De ha megfigyeled, ez mindenhol így van).

Abban a kultúrában ez az ambivalencia eléggé kiéleződött.

2011. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

koszonom szépen a válaszokat.

nekem nagyon hasznosak voltak.

2011. jan. 7. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem muszaj nekik. A Koranban sincs megirva. Egyebkent a fentebb renduek hordtak es a kiralyi csalad notagjai, hogy allattvalok ne lassak arcukat. Most legtobbje azert hordja, hogy tudassa veled hogy o muszlim. Nem mi kulonboztetjuk meg oket, hanem ok sajatmagukat.
2011. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

"tudom hogy sokan ugy hiszik hogy a koránban van ez megírva de ez hulyeség"


És te ki vagy, hogy ezt megmond? Talán iszlám-jogi egyetemet végeztél? Ahol tanultál Koránértelmezést?

Mert én igen.

És egyáltalán azt honnan veszed, hogy csak a Koránból lehet ezt bizonyítani? OLyanról már hallottál, hogy "Hádísz"?


De amúgy a Korán világosan kimondja, hogy a hívő nőknek takarniuk kell magukat.


"És mondd a hívő nőknek, hogy süssék le a tekintetüket és ügyeljenek a szemérmükre és ne mutassák a díszeiket, csupán azt, ami látható és Khimarjaikkal takarják el a látszódó testrészeiket (Uel-Jedribne Bi-Khumurihinne Ale Dzsujubihine) és ne mutassák a díszeiket, kivéve férjüknek, atyjuknak, apósuknak, fiaiknak, férjük fiainak, fivéreiknek, fivéreik és leánytestvéreik fiainak, asszonyaiknak, a rabszolganőknek, akiket jobbjuk birtokol, a férfiaknak, akikben nincs nemi vágy, és a gyermekeknek, akik még nem tudnak semmit a nők szemérméről."


"Próféta! Mondd a feleségeidnek, a leányaidnak és a hívők asszonyainak, hogy borítsák magukra Dzsilbábjukat!"


És ha esetleg nem értenél egyet az idézetekkel, akkor szívesem elolvasom az Iszlám tudományos, arab nyelvre, és Iszlám teológiai tudásodra épített ellenvetésedet!


A többi amit meg írtál az FAKE! De az egész elve provokáció!

2011. jan. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Ja provokáció! Az a baj,hogy itthon nem így bánnak a nőkkel!!! :D
2011. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ok nem kell így letámadni.

amugy is ha vmi nem tetszik akkor nem kell válaszolni....

2011. jan. 16. 15:32
 9/10 A kérdező kommentje:

amuyg meg én most már olvasom a koránt és amit te idéztél az a hidzsábra vonatkozik.

észlény.

nem kell válaszolni ha valami nem tetszik.

koszonom

2011. márc. 21. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért van az hogy a muszlim vallású nőknek muszáj burkát, nikábot, kendőt stb. egész testet eltakaró öltözezet felvenni, amikor kilépnek az utcára?


NEM MUSZÁJ! ;) pl engem és még jópár magyar muszlimát még senki nem vert meg azért mert niqab v burqa v kendő nélkül ment ki az utcára. Még a férjeink sem :)

sokan sokféleképpen értelmezik és mindenki azt hiszi hogy neki van igaza - majd Isten eldönti, hogy ki az aki jól csinálta =)

2012. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!