Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetséges, hogy Isten...

Hogyan lehetséges, hogy Isten mindenkit lát/hall?

Figyelt kérdés
Hívő ember vagyok, volt már olyan érzésem, hogy Isten itt van velem legalábbis figyel, minden nap mondok egy imát, megköszönöm az egészséget, a családot és kérem hogy segítsen a céljaim elérésben. Viszont azon gondolkoztam valamelyik nap, lehet hogy hülye a kérdés de ha a 7 milliárd ember közül sokan szólnak egyszerre az Úrhoz akkor hogy lehet hogy mindenkit meghallgat? Nekem ez kicsit felfoghatatlan. Még annak ellenére is hogy Istenhivő ember vagyok.

2016. máj. 19. 11:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Nagy a füle!
2016. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagy egyedül! Az,hogy Isten csinál olyanokat, ami felfoghatatlan, nem újkeletű.


Íme néhány sorstársunk:


Jób 9:10

Ő tesz csodálatos és felfoghatatlan dolgokat, megszámlálhatatlan sokat, végtelent!

Jób 42:3

Azt kérded: »Ki fecseg itt terveimről össze-vissza?! Ki beszél ilyen ostobán és tudatlanul?!« Uram, bevallom: én vagyok az! Mert olyan dolgokról beszéltem, amelyeket nem értek, amelyek túl csodálatosak, sőt felfoghatatlanok.

Zsoltárok 73:16

Nem értettem ezt, akárhogy igyekeztem, felfoghatatlan ez nekem!

Példabeszédek 30:18

Vannak felfoghatatlan csodák számomra, amelyeket semmiképpen nem tudok megérteni:


Olvasd el a körülötte levő részeket is. Isten csodálatos!

2016. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Valami limit biztos van, mert elméletben végtelen számúra elszaporodhat az ember, főleg ha más bolygókra pályázik.
2016. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Örökkévaló és -keresztény szó használattal- Mindenható is lehetne ,de ma már nem avatkozik bele a világ "dógába". :)


Üdv!

2016. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Istennél minden lehetséges. Számomra az felfoghatatlan, hogy nem volt kezdete. :P
2016. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 HaEv ***** válasza:
14.-es: az én életembe már nagyon sokszor beavatkozott! :)
2016. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

14-es vagyok:


Hát rendbe. ;)

2016. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
16: hogyan avatkozott bele az életedbe? mesélnél erről kicsit? :)
2016. jún. 5. 13:46
 19/20 Josephine Harkay ***** válasza:
Olyan jól esik vallásos emberek kérdéseit is olvasni! – Nagyon helyesen írta hogy Isten felfoghatatlan. Véges aggyal sohasem fogjuk a végtelen fogalmát megérteni, pláne amíg a lelkünk, emberi létünk anyagtalan principiuma, a testünkkel van szorosan összekötve. Arra is gondoljunk hogy a Teremtőnek a világmindenség minden atomjáról is tudomása van és Ő tart fenn minden atomot minden pillanatban, különben minden visszaesne a semmibe! Örüljünk annak hogy a világ legnagyobb Úrát szolgáljuk!
2017. okt. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hogyan lehetséges, hogy az amerikai akciofilmekben meg mindig a jó győz?

Hogyan lehetséges, hogy Columbo minden epizód végére elkapja a gyilkost?

Hogyan lehetséges, hogy a mesékben beszélnek az állatok?

.

(Fantáziaországban minden lehetséges!)

2017. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!