Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus lehet példakép?

Jézus lehet példakép?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Bárki lehet példakép, ha úgy érzed olyat tett, ami miatt megéri követni.
2010. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Csak Jézus lehet példakép.
2010. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Jézus nem lehet példakép, vagy legalábbis nem sokaknak, mert néhol nagyon nehéz a feladat. Kiért adnád az életedet? Ki az, akiért hagynád magadat megalázni? Ott van a példabeszéd, hogy ülhetsz mellém majd az Égben, de akkor ki kell innod a keserű poharat is.
2010. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
miért ne lehetne?Nagyon sok mindenben példát lehet róla venni!
2010. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jézus tanításait lehet követni. Vagyis az lenne a jó, ha a tanításait követnénk. Nem azért tanított ő, hogy ő példakép legyen nekünk embereknek, hanem azért, hogy amit tanított, és amit mondott arról, hogy cselekedjük-e azt, vagy ne cselekdjük, azt kellene magunkévá tenni. (szerintem)
2010. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

János 13:15-" Mert elétek adtam a példát, hogy amint én tettem veletek, ti is úgy tegyetek."

1Péter 2:21-" Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait."

1János 2:6-" Aki azt mondja, hogy egységben marad vele, maga is köteles továbbra is úgy járni, ahogyan ő járt."

Filippi 2:5-" Őrizzétek meg magatokban ezt a gondolkodásmódot, amely már Krisztus Jézusban is megvolt"

Máté 11:29,30-" Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek.Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”"

Azok, akik hallgattak Jézusra és a tanítványai lettek, értékelték szavainak igaz voltát: „az én igám kellemes, és a terhem könnyű” (Máté 11:30). Mellette soha nem érezték magukat megterhelve, elgyötörve vagy kioktatva. Szabadabbak, boldogabbak voltak, és sokkal biztosabbá vált az Istenhez és az egymáshoz fűződő kapcsolatuk (Máté 7:1–5; Lukács 9:49, 50). Tőle megtanulták, mit jelent szellemi vezetőnek lenni: azt, hogy felüdítőek mások számára, és elmebeli-szívbeli alázatosságot mutatnak ki (1Korintus 16:17, 18; Filippi 2:3).

Jézus ezt mondta a tanítványainak: „Ahogy az Atya szeretett engem, és én szerettelek titeket, úgy maradjatok meg a szeretetemben. Ha megtartjátok a parancsolataimat, megmaradtok a szeretetemben, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsolatait, és megmaradok a szeretetében” (János 15:9, 10).

Amit Jézus tanított, az az igazság(János 14:6; Efézus 4:20, 21).

El kell ismernünk, hogy Jézus Krisztusnak döntő szerepe van hitünkben. Igen, a Biblia hitünk Tökéletesítőjeként beszél róla. Ez amiatt van, amit Jézus mondott és tett, s főleg, ahogyan próféciát teljesített be. Megerősítette azt az alapot, amelyre az emberek igazi hitet építhetnek (Zsidók 12:2, NW; Jelenések 1:1, 2).

2010. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elfogadtam az érveidet. Előtted szóló voltam. Köszi a részletes tájékoztatást.
2010. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
bárki lehet példakép.mindenkinek el kell döntenie saját magának,hogy milyenné szeretne válni.sztem Jézus egy nagyon nagy dolgot valósitott meg itt a földön.nekem példakép de nem majmolom hanem tanulok a bölcsességéből,mint ahogy más emberek bölcsességéből is.
2010. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Jó választás,ha Jézus a példakép,hiszen az Isten a saját képmására teremtette az embert!-magasra kell tenni a mércét.
2010. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Igen, Jézus lehet példakép.
2010. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!