Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a multban, jelenben és...

Vajon a multban, jelenben és a jövőben is csak a Zsidok voltak, vannak és lesznek az Isten népe?

Figyelt kérdés

2016. máj. 30. 07:00
1 2
 1/16 belapus ***** válasza:
67%
A hívők szerint biztosan.Ahogy a keresztények is úgy vélik magukról, hogy ők a kiválasztottak.És a muzulmánok is, és a legtöbb vallás hívei is mind ezt gondolják magukról.
2016. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pietrosol ***** válasza:
13%

Szia!


Erről csak a saját mítoszgyűjteményük nyilatkozik így.

2016. máj. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
20%

Keresztégy(vallások), zsidó, muszlim

Ez a három gondolja ezt magáról, a többi javarészt, főleg az ázsiai vallások, magasról leszarják ezt a témakört...

A budhizmus pl a saját nyugalmaddal a végső megsemmisülésre törekvéssel senkire nem akar ráerőltetni semmit...

2016. máj. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A jelenések.5:9.ezt irja."És énekelének új éneket mondván:Méltó vagy,hogy elvedd a könyvet és megnyisd annak pecséteit :mert megölettél ,és meváltottál minket Istennek a te véred által,minden ágazatbol és nyelvből és népből és nemzetből.


Ennek a biblia versnek fényében megláttuk,hogy nem csak a zsidók az Isten népe,hanem a föld minden népéből valok akik az Atya akaratát cselekszik Jézussal az élen.

2016. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, pont ezt akartam mondani hogy én sosem hallottam keresztényként hogy kiválasztottak lennénk.

Inkább érzem az iszlámmal kapocsolatban.


A keresztes hadjáratok pedig valami elmebeteg félreértelmezése Volt a bibliának, lehetséges hogy pont ez folyik most az iszlámmal is. (állítólag fiatalabb vallás, ők most jutottak el erre pontra.

2016. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztussal a kiválasztottságuk beteljesedett, hisz ott inkarnálódott egy eldugott kis városkában a LOGOSZ, ahogy azt a próféták megjövendölték.


Akkor is így van, ha egyesek ezt nem fogadják el, mint ahogy akkor sem fogadták el a vallási vezetők, és halálra kínozták a Megváltót.


1-es téved, ma már minden ember kiválasztott lehet - aki megtalálja magában a Világ Világosságát, Krisztust. Akkor is, ha ez egyeseknek nem tetszik, és ezért halálra kínozzák, vagy lefejezik, mint ahogy azt Teréz anya szolgáló, gyógyító, segítő nővéreit nemrég tették.

2016. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szervusz.


A múltban voltak. Ábrahámnak tett ígérete miatt, mert Ők a leszármazottjai.

Ám azzal hogy a messiást megölték, Isten elvetette mint Test szerinti népet, és Szellemi Izraeliták lettek az új népe, akik minden nemzetből valók. Lehet Izraelita származású, de változtatnia kell a gondolkodás módjában ezen a Téren.


(Galácia 3:23–25) . . .. 24 A Törvény következésképpen Krisztushoz vezető nevelőnk lett, hogy hit folytán nyilváníttassunk igazságossá. 25 Most azonban, hogy a hit elérkezett, nem vagyunk már nevelő alatt.


A Keresztények már nem a Mózesi törvény alatt vannak, mint nevelő alatt, mert elérkezett a messiás.

Már nem szabályoknak kell megfelelni, hanem erkölcsi alapelveknek, ami magasabb szintű a törvény betűjénél,


Egyébként pedig maga a Teremtő is kijelentette ezt:


(Jeremiás 31:31, 32) . . .új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. 32 Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik«. . .


(Máté 21:43) 43 Ezért mondom nektek, hogy az Isten királyságát elveszik tőletek, és olyan nemzetnek adják, amely megtermi gyümölcseit.


Valójában nekik lett volna kiváltságuk a nemzeteket Isten törvényére, erkölcsi értékeire, és a tiszta imádatra tanítani, de sajnos Ők a szövetség követét, elutasították, és még meg is ölték.


Így nem feltétele test szerinti Izraelitának lenni ahhoz, hogy Isten "Izraeléhez" tartozzunk. Más feltételek vannak

2016. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

# 5


"A keresztes hadjáratok pedig valami elmebeteg félreértelmezése Volt a bibliának, lehetséges hogy pont ez folyik most az iszlámmal is."


A keresztes hadjáratok az egykori keresztény területek újbóli visszafoglalását tűzték ki célul. A közvetlen kiváltó ok pedig az volt, hogy a helyi iszlám hatalom megtiltotta a keresztényeknek a szentföldi zarándokhelyek felkeresését. Amíg ezt nem tiltották, a keresztes hadjárat sem jutott senki eszébe. (Ha már felhoztad ezt a történelmii példát, akkor legyünk precízek.)

2016. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8#


Köszi a kiegészítést.

Ennyire részletesen nem tudtam, rég tanultam történelmet, és akkor Sem remekeltem.:)

2016. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A zsidók voltak, de mára már bárki megismerheti Istent és azokat hívja népének akik betartják szavát és aszerint élnek.
2016. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!