Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért ciki a mai...

Szesze kérdése:

Szerintetek miért ciki a mai világban az, ha valaki hívő?

Figyelt kérdés

Régen úgy-e a kommunista világban nem lehetett gyakorolni a vallást, de most, hogy lehet mindenki elkerüli. Miért?


És főleg a mai világban ahol beszélgetünk arról, hogy ne legyen diszkrimináció elfogadjuk a melegeket, transzfesztitákat meg mindent, de ennek ellenére a hívőket "kitaszítják".


(legyetek szívesek, ne másoljatok be oldalakat, csak rövid általatok megfogalmazott válaszok...kösz)


18L


2010. ápr. 11. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Mert kurvul a világ, és egyszerűbb nem hinni, mert akkor nincsennek "kötelezettségek", hanem azt csinálhatsz amit akarsz, minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Valamint a mostani generáció vivatv-n meg mtv szeméten nőtt fel, szal én nem is csodálom. Áldást, békességet!
2010. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Mindenki elkerüli? Ezt honnan veszed? Felmérted? Egyébként az emberek mindig azt szeretnék csinálni amit éppen nem lehet. Ma már szabad a vallásgyakorlás ergo keveseket érdekel.
2010. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
szerintem azért is mert több mint 150 bejegyzett vallás van és nem tudjuk mennyi a valóságalapjuk, egyáltalán igaz-e bármi is belőlük. egyet sem lehet biztosnak mondani mert idővel változtak összeolvadtak, eltűntek. a bibliát is pl. többször átírták már, és nem tudjuk mit hagytak ki belőle, stb. illetve egy másik oldala a pénzlehúzás, az egyház igen gazdag, a hívőknek köszönhetően akik önszántukból adakoznak.
2010. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem pedig éppen "divatba jött" ismét vallásosnak lenni. Sokszor még olyanok is ragaszkodnak a templomi esküvőhöz, akik valójában nem is gyakorolják a vallást. Ezt a "kitaszítottságot" nem tudom, miként éled meg, de nem hiszem, hogy általánosságban reális.


Annak, hogy mások szándékosan kerülik a templomokat, több oka is lehet. Például az, hogy nem értenek egyet az egyház világi szerepvállalásaival, politizálásával, amelyek erősen ellentmondanak a krisztusi elveknek. Én hiszek ugyan Istenben, de nem járok templomba, pont a fentiek miatt.

2010. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
a vivatv-nek és az mtv-nek mi köze ehhez? :S:S
2010. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azért ciki ha valaki hívő, mert egy hívő ember teljesen más életet él mint a többi ember, egy hívő ember probálja alkalmazni Isten Szavának tanácsait, és írnék egy példát is, például ha a barátaid elhívnak diszkóba, és te azt mondod nem mész el mert a Bibliából megértetted, hogy rossz társaságok meg rontanak hasznos szokásokat, nos ha egy ilyen választ adsz a barátaidnak rögtön ki gúnyolnak, nem? És Jézus is azt mondta a követőinek, hogy ti „nem vagytok része a világnak, . . . én választottalak ki benneteket a világból, [és] ezért gyűlöl titeket a világ.” Tehát hogy ha egy hívő ember nem úgy probál élni ahogy a világban élő emberek már rögtön különcnek tartják és másképp tekintenek rá.
2010. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Kérlek, a vivatv meg az mtv, az a tipikus konzervativ beállítottságú csatorna, a maga konzervatív értékrendjével. Nyílván a világ kultúrális válságához, amihez hozzátartozik a vallás is, ez is nagyban hozzájárul. Itt minden összefügg mindennel, ezért lesz generációrol, generációra rosszabb a helyzet, csak próbáld meg beírni vivatv forumára, hogy ki hisz Istenben. Szerintem a 12-13 éves kis raj csávók meg csájok szétosztanak mint a szart, mert ezen a ganén nőnek fel, azért...
2010. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem többen is közel járhatnak a valódi okhoz, akik szerint a média befolyása, illetve a sokféle vallás. Számszerű statisztikát nyilván nem lehet készíteni, de szerintem jelentős hányadának ingott meg a hite amiatt, hogy az ő általa igazságnak vélt dogmák pusztán 1 a néhány százból, és akkor most kinek is van igaza.


Amúgy a vallás hiánya (szerintem) nem garantálja a ma divatos értékrendet, és bár igaz, hogy a mai fő probléma az emberség, egymás iránti tisztelet stb. hiánya, és az egyház épp erre tanít, de azért az emberség nem köthető össze kizárólagosan ezzel. Én magam nem hiszek Istenben, és egyik vallás tanítását sem fogadom el, de nem tudnék előre megfontoltan bántani valakit, csak azért, hogy nekem jobb legyen. Egyszerűen így neveltek. Míg egy másik alak hétköznap a kocsmai látogatása után lepofozza a fejkendőt a felesége fejéről, vasárnap pedig ő énekel a leghangosabban a templomban. Szóval ez nem törvényszerű, hogy ha vallás, akkor jó; ha ateizmus, akkor rossz.


Meglátásom szerint a média és a társadalmi elvárások karöltve teremtenek olyan helyzetet, ahol a belső értékek háttérbe szorulnak, az anyagiak pedig előtérbe.

2010. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak üzenem, hogy tapasztalatból. Nem felmérés, csak simán látom, hogy az osztályomból is a nagytöbbség elkerüli.
2010. ápr. 11. 15:30
 10/20 anonim ***** válasza:
5%
mert a vallásosság egy a középkorból ránkragadt szokás, amit nagyon nehéz levetkőznie az emberiségnek (ugye annak idején halálos bűn volt, ha nem voltál tetőtől talpig vallásos)... a mai világban, aki megteheti, megszabadul ettől a béklyótól, csak nagyon sokaknak van még rá szüksége, mert hozzászokott ahhoz, hogy nem hoz önálló döntéseket és mások szabják meg neki, mit és hogyan csináljon
2010. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!