Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A mai világban nagyon ciki...

A mai világban nagyon ciki az, ha valakinek nincs fogadott orvosa?

Figyelt kérdés
Nem fognak furcsán nézni rám, ha megyek szülni, és nincs saját orvosom? Érhet ezért engem valami hátrány? Mármint negatív megkülönböztetés a nővérektől vagy az ügyeletes orvostól?
2011. júl. 14. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak rád furcsán nézni, és nem is kerülsz emiatt hátrányba.

A magándoki nekem megnyugtatásul kellett, mert aggódtam mint te és szerettem volna, ha ott van egy "ismerős" alak. De nem hinném, hogy ettől még én jobb ellátásban részesültem volna, sőt körülöttem akik doki nélkül szültek, úgyanúgy megkaptak mindent.

2011. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az ugyeletes orvostol nem hiszem, a noverektol lehet, bar az undok noverek akkor is azok lesznek ha van fogadott orvosod. Nekem sincs fogadott orvosom, epp most valtok nogyogyaszt, mert mas varosba koltozunk, oktoberben kell szuljek , de tobb mint valoszinu, hogy akkor sem lesz. En ugy vagyok vele hogy igyis-ugyis ki fog bujni :))
2011. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem fogadtam sem orvost sem szülésznőt.

Az orvosoknak kötelességük ellátni téged ha fel van fogadva ha nincs.

Én az orvos árát inkább ráköltöm a gyerekemre mint az orvosnak odaadjam aki ráadásul bent sincs a szülésnél csak már a kitolásnál.

A szülésznőnek meg utána is tudsz adni ha akarsz sőt a dokinak is ha akarsz.

Én feleslegesnek tartom.

2011. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem olyan fura. Nem akarok pénzt adni valakinek, hogy ellássa a munkáját, a bolti eladónak meg a postásnak se adok. Persze igaz, amit írtak, hogy jó az ismerős arc.

Nekem nem volt fogadott orvosom, (oké nem csak elvi okokból hanem mert nem is volt rá pénzem, mert akkor nem fizették ki a férjem fizetését) és semmi hátrányom nem származott belőle, az ügyeletes szülésznő nagyon kedves volt. Szerintem itt sok múlik a te hozzáállásodon is, ha kedves vagy velük, kérdezel és most hülyén hangzik, de érezteted azt, hogy ő többet tud nálad és tiszteled érte akkor nem lesz bunkó. Nyilván nem kell térdre borulni, mert nem ez az első mikor szülsz, csak tegyél fel pár kérdést, és köszönd meg, ettől te is meg a személyzet is jó érzi majd magát. Jó persze vannak alapból bunkók de a legtöbb azért nem.

Sajnos sokan úgy állnak hozzá, hogy nővér, akkor biztos bunkó és úgy szólnak, néznek rájuk, amivel kiváltják a védekező bunkulást. Így sem jobb tudom, csak próbálok "használati utasítást" adni, ami nekem bevált.

2011. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem sincs most orvosom, 38 hetes vagyok, most jött rám a para emiatt :-S Első gyerekemnél volt, minden komplikációmentes volt, természetes, spontán, a terhesség, a vajúdás (12óra), a szülés,... Ezért gondoltuk, hogy semmi szükség rá a második gyereknél, végig tudom csinálni különösebb segítség nélkül. Most sincs semmi gond, nincs panaszom, minden oké eddig, mégis rámtört a pánik, hogy mi van, ha szükségem lesz majd valakire, mert nem lesz minden rendben, és nem lesz ott senki, nem foglalkoznak majd velünk. De ez is amiatt van, hogy annyi rosszat hallani, és nemcsak a tv-ből, hanem az ismerősöktől. Tudom, az is sokat számít, hogy kinek milyen igényei vannak, mennyire várja a figyelmet, törődést a "személyzettől", de akkor is azt hangoztatják, hogy megbánták, hogy nem volt doki, és hogy mikor szülés KÖZBEN pénzt nyomtak a dokinak, akkor már teljesen máshogy állt hozzájuk. Szóval olyan tanácsokat kapok, hogyha már nem fogadtam dokit, akkor az ügyeletesnek már ELŐRE adjam a pénzt, hogy nehogy baj legyen majd :-S

Miskolc, Megyei Kórházról van szó. Gondolom az is számít, hogy milyen híre van a kórháznak. Úgyhogy nem tudom én sem, hogy mi lesz majd.

Amúgy fura, hogy itt mindig azt olvastam ezen az oldalon, hogy nem volt doki, mégis milyen jó volt minden, stb, a környezetemben meg folyton hallani a rémhíreket. Nem tragédiákról, csak fájdalmas, hosszú kínlódásról, beavatkozásokról, amik elkerülhetők lettek volna, stb. biztos rossz helyen lakom :-(

2011. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én most voltam 3 napot kórházban, ott hülyének néztek a szobatársak, hogy fogadott orvosom van. Mondjuk a többi orvos/nővér viszont úgy vigyáztak rám, mint a hímes tojásra, mert ahogy ők mondták(nővérek) "itt neki és az igazgatónak szent a szava":))
2011. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most úgy írom, hogy nekem van orvosom, az előzőnél is volt. Én semmi cikit nem találok benne, és akikkel együtt szültem és nem volt orvosuk, semmi hátrány nem érte őket. Azt persze nem tudhatjuk, hogy pont téged ér-e majd valami sérelem...Én sem azért fogadtam orvost, hogy ne legyen ciki, hanem mert így érzem jól magam. De ez nem kötelező, sokan sem fogadnak dokit, semmi gond :)
2011. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen kérdés volt bennem, hogy ciki... Ezért fogadtam. De több hátránnyal járt, mint az ügyeletes doki.

Mert ugye az orvosom szerette volna ha az ő munkaidejében szülök, ezért irányítani is kezdte a dolgokat (piszkálás, bábakoktél). Be is indult, csak elég későn, már épp indult volna haza, ezért aztán akkora adag oxitocint kaptam, hogy egy óra alatt megszültem. Ez így jól is hangozhat, de iszonyatosan megszenvedtem érte!!!

2011. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hamarosan harmadjára megyek fogadott nélkül szülni! Eddig semmilyen hátrányom nem származott abból,hogy nincs. Illetve... most lehet fog,mert amilyen hamar csak lehet,haza kell jönnünk a kórházból,mert a gyerekekre nem igazán van aki vigyázzon- aki van,az is nagyon idős-majd 80 éves,és házi állataink is vannak... Az ilyen esetben jobb,ha van fogadott doki,akivel az ilyet meg lehet beszélni! Egyébként a szülés alatt is normálisak,és utána a bent töltött napok alatt is normálisak!


Boldog babavárást könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,31 heteske

2011. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel baromira rossz tapasztalatom volt, fogadott doki nélkül, hát itthon simábban szülök egyedül, mint azzal a társasággal, sokan váltig állítják, milyen szipiszupi és haj a gárda. A szülészet nőgyógy környékét is messzire elkerülöm... 5perces fájásokkal minek mentem?


A második kicsivel másik kórház, szintén doki nélkül. Az 1hét alatt 2szer pattant el a cérnám, amikor a csecsemős véresre szívta a lányom orrát, pedig csak a felbüfizet tejet kellett volna épp megszippantania, és utána ua csecsemős hazaadáskor öltöztetés közben úgy puszilgatta a kicsit, kezét-lábát-arcát, oké, hogy látott már bébit, de akkor is.

Mindenki más kedvesen, mosolygósan köszönt, szülésnél is ha nem is hímestojásként, de emberként kezeltek, értem és a piciért voltak. A nővérek is nagyon jófejek voltak.

1nappal előbb vaklárma miatt bent voltam már, és rám parancsoltak, hogy legyek kedves lepihenni, ne rodeózzak, mert ártok magamnak(mindenki durmolt, én meg mint a búgócsiga lépcsőztem a lépcsőházban, amikor letettem a seggem és olvastam akkor elégedett mosolyt kaptam, bíztatást, hogy egyszer csak végre én is szülni fogok, pedig nem ismertem, nem vele szültem, mégis.)

2011. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!