Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház mit gondol a poligám...

Az egyház mit gondol a poligámiáról?

Figyelt kérdés

Mert a Biblia említi több helyen, sőt volt olyan, akinek több száz felesége volt. Ha ez a szentírásban volt, akkor gondolom nem bűn.

Érdekes, hogy ez engedélyezett volt, Isten előtt is, hogy egy férfin több nő osztozkodjon. A másik nagyon érdekes dolog nekem az, hogy ők nyilván meg voltak házasodva és a férfi kedvére használhatta a nőket szexuálisan is. Nem volt bűn, hiszen a házasság szentségében éltek. Ti mai szemmel ezt nem tartjátok paráznaságnak a férfi részéről? nyilván ez a gazdagságot is kifejezte.

No meg némelyek a mai szerelmes fiatalokat is tiltanák az együttléttől és a szextől, hiszen nincsenek megházasodva és paráznáknak neveznék őket. Pedig csak egymást szeretik. De ha feleségül venne a fiú két lányt, az már oké lenne. Szerintem inkább az a bizarr..



2016. jún. 2. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez neked probléma, és nekem is, de a Biblia szerint nem. Igaz, ha megfigyeled, Isten egy férfit teremtett, és neki egyetlen nőt, aminek a helyességét Jézus is megerősítette. Viszont nem bűn, ahogy láthatjuk azokon az embereken, kiknek több feleségük volt, és próféták és igaz emberek voltak, Isten egyetlen szóval sem fedte meg őket. De mindazok az igaz emberek igaz módon bántak a sok feleségükkel. Mind testi, mind anyagi oldalról. Ha ma egy férfi el tud tartani 5 asszonyt, és 40 gyereket, akkor gratulálok. Ha meg nem, akkor "érje be" eggyel.
2016. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom hová tenni, szerintem egyszerűen sokkoló. Főleg az, hogy házasság előtt semmit, házasság után mindent.


Úgy értem, teszem fel vagyonos vagyok és elveszek tíz nőt. Szexelek is mindegyikkel és mindenki szül nekem gyereket. De ha van egy barátnőm, akit szeretek, nekem nem kell más csak ő, én már bűnös vagyok, mert le mertem vele feküdni anélkül, hogy házasok lennénk.


Tehát egyébként az egyház elfogadja?

2016. jún. 2. 22:44
 3/17 anonim ***** válasza:
A bölcs Salamonnak - akinek bölcsességei mindenki számára példamutatóak - is volt 700 felesége meg 300 k*rvája!
2016. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
undorító.
2016. jún. 2. 23:04
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyház nem fogadja el a poligámiát. Az, hogy az ószövetségi időkben volt ilyen, az egy dolog. De azért jött Krisztus, hogy ne az ószövetségi időkben éljünk, hanem az újszövetségi időkben.


De megkérdezhetem, hogy ez miért fontos neked? Hiszen te nem vagy vallásos (ha az lennél, akkor ismernéd az egyház tanítását).

Akkor meg nem mindegy neked, hogy a vallásosak miről mit gondolnak?

2016. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

"De ha van egy barátnőm, akit szeretek, nekem nem kell más csak ő, én már bűnös vagyok, mert le mertem vele feküdni anélkül, hogy házasok lennénk. "


Mert neked erről is más az elképzelésed, mint a Bibliai időkben élőknek. A házassági ceremónia, mint olyan, is teljesen más volt. A férfi szűz lánynak kellett, hogy megfogadja (akár négyszemközt is) hogy vele akar élni, és adott egy eljegyzési ajándékot. Ez szinte bármi lehetett, majd elhálták a házasságot. És ezzel vége is volt a nemlétező ceremóniának. Ugyanis a házasság nem egy ceremónia, nem egy lagzi, hanem egy életre szóló együttélés. Kvázi, ha Te szereted a barátnődet, és együtt akartok élni, akkor nosza, mindent bele. Erről az egyház nem így gondolkodik, de ha Te egyháznak akarsz megfelelni, akkor tedd azt. De nem egyháznak kell megfelelni, hanem Istennek. És Ő nem a szerződést fogja látni, hanem a szívedet és a vesédet.

2016. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kovács József (Joseph smith) a Mormon Keresztény egyház megalapítójának egyik fontos tanítása volt a poligámia létjogosultsága , egyes mormon egyházakban ma is megengedett a többnejűség .



A Bibliab és konkrétan benne Jézus nem foglal állást sem a poligámia sem a monogámia melett , bár vannak részletek melyekből arra következtethetünk hogy a monogámiát valamivel előnyösebbnek tartották az ókori zsidók. Jézus idejében a poligámia szinte teljesen visszaszorult és kialakult a monogámia szokása , ahogy az elején említettem ezzel a szokással késöbb Kovács József megy szembe .

2016. jún. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves #6, mit gondolsz a vesekőről?

:P


Amúgy igazad van!

2016. jún. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jézus letisztázta: egy férfi és egy nő alkotja a házasságot, nem egy férfi és ötven nő. Elég világos tanítás.
2016. jún. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Még valami. Jézus mondta, vagy Isten, hogy házasság előtt tilos a nemi kapcsolat? Ugyan erről beszélek, lehet azelőtt nem is ismerték egymást abban az időben, a lány kapott egy ajánlatot 15 évesen és egybekeltek. Ez nem igazi kapcsolat.:D Isten szemében igen?

Érdekes, hogy a mai napig így megy pl a görög papoknál. Találkozik a papnéval, egybe is kelnek. (jó persze fontos a közös szimpátia), de én mai szemmel inkább azt tartom fontosnak, hogy szeressék egymást az emberek, sokkal fontosabb, mint a házasság. Azért fontos ez nekem, mer kíváncsi vagyok, hogy mit gondol erről Isten és az egyház is. Csodálva olvasom, hogy a mai napig engedélyezik a poligámiát.

2016. jún. 3. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!