Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit hitt Ágoston, Péter és a...

Mit hitt Ágoston, Péter és a kősziklával kapcsolatosan (akit a katolikus egyház szentnek tekint)?

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ágoston ellenezte a római püspökk felsőbbségét a többi püspökség fölött. Ez akkoriban még nem is volt realitás, de időnként törekvések voltak rá.


A négy nagy nyugati egyházatya, Szent Ambrus, Szent Ágoston, Szent Jeromos és Nagy Szent Gergely egyike sem támogatta a pápai primátus intézményét. Gergely amiatt is érdekes, mert ő pápaként ellenezte az ilyen centralizációt. (Más kérdés, hogy ennek ellenére neki is voltak centralizációs törekvései.)

2016. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Irja Ágoston:Papságom ugyanazok idejéből Donátus levele ellen egy könyvet is irtam...A könyv egyik helyen azt mondtam Péter apostolról:Rá,mint kősziklára épült fel az egyház...De tudom,hogy a későbbi időben az Úr szavait,"Te Péter vagy és e sziklán fogom építeni egyházamat"igen gyakran úgy értelmeztem,hogy magára,arra építi azt,akit Péter megvalott ezekkel a szavakkal:Te vagy Krisztus,az élő Isten Fia"s így Péter a nevét erről a kősziklárol kapta és személyében az erre a kősziklára épűlt egyházat képviselte,s megkapta a 'a mennyek királyságának kulcsait'.

Mert amit a megszólítás igy szolt:Te vagy Péter'

2016. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elment.

folytatom:Mert a megszólítás igy szolt:'Te vagy Péter',nem pedig igy :'Te vagy a kőszikla'.A'szikla azonban Krisztus volt',őt vallotta meg az egész egyház Simonnal együtt,aki a Péter nevet kapta"

(The Fathers of the Church-Saint Augustine,the Retractations Washington D.C., 1968.Mary I.Bogan fordítása,I.könyv,90.oldal)

2016. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2016. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szp72 ***** válasza:

Roma locuta, causa finita: a pápa legfőbb tanítói, vitatott kérdéseket eldöntő, perdöntő hatalmát kifejező, Szent Ágostontól kölcsönzött mondás: 'Róma szólt, a vitatott kérdés le van zárva'.


- A teljes ágostoni szöveg: „Iam de hac causa duo consilia missa sunt ad sedem apostolicam; inde etiam rescripta venerunt; causa finita est, utinam aliquando finiatur error” ('ebben az ügyben két zsinatot is fölterjesztettek az apostoli székhez; onnan már válasz is érkezett; az ügy le van zárva, bárcsak a tévedésnek is vége volna' (Sermo 131,10; Ep. 43,13).

2016. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés Gusztibácsiról.
2016. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Agostonról azért még szerettem volna többet!
2016. máj. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!