Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire való a zsidóknál az imarojt?

Mire való a zsidóknál az imarojt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 3. 16:17
 1/6 Roland G. ***** válasza:
77%
A ruhák szögletére készített rojtok az Isten parancsaira emlékeztette és emlékezteti a zsidókat.Úgy hívják:Cicit=szemlélőrojt.A vérfolyásos asszony is ezt érintette meg,amikor meggyógyulni akart.
2016. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Roland G. ***** válasza:

"Szólj Izráel fiainak, és mondjad nékik, hogy készítsenek magoknak bojtokat az ő ruháik szegleteire az ő nemzetségeik szerint, és tegyenek a szeglet bojtjára kék zsinórt.És arra való legyen néktek a bojt, hogy mikor látjátok azt, megemlékezzetek az Úrnak minden parancsolatjáról, hogy megcselekedjétek azokat; és ne nézzetek a ti szívetek után, és a ti szemeitek után, amelyek után ti paráználkodtok." 4.Móz 15:38-39


Erre a rendeletre viselik!

2016. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy írta az előttem szóló tórai micvá ,és ezt ált. szokták is minden irányzatnál tartani kivéve ,ha primitív emberek el nem veszik (tulajdonképpen lopját -személyes eset-)...


Apropó persze ki imára ki csak is kizárólag áldásra használja (akár csak én).


Üdv!

2016. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A ruhátok alatt hordjátok munka közben is, vagy csak amikor imádkoztok akkor kell viselni?

A nőknek is van valami ilyesmi?


Én keresztény vagyok, de nagyon érdekel minden ilyesmi,a hagyományok is!


Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. jún. 3. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:


Nőknél csak a reformoknál (és talán néhány konzervatív?) van tálesz (amin rojt van).


Amúgy cidáklit (kis táleszt) az ortodoxok nagy többsége mindig hordja a pólója alatt (mármint úgy mindig ,hogy munka közbe,sportoláskor,evéskor...stb. De persze vannak kivételek). Persze van (leginkább modern ortodox és vallásos cionista) körökben akik nem mindig hordják a minden napokban. De a háredik (ultra-ortodoxok) és a haszidok mindenképp (max. néhány lubavicsi haszid a pólója/inge alá tűri).


Én csak ünnepkor (tórai),szombaton -csak áldás mondás közbe-,illetve akkor amikor bencsolást tartok.


Szívesen. ;)

2016. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat; a ruhaszöglet alatt mit kell érteni?
2023. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!