Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Zsidók valóban felsőbbrendűb...

A Zsidók valóban felsőbbrendűbbnek érzik magukat a nem Zsidóknál? Vagy ez csak vallási felfogás? Miért volt mindig a zsidók és nem zsidók között ellentét?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Amiért az összes vallás - és a más vallásúak között.

Csak a kereszténységen belül hány vallásháború volt?


Melyik vallás hívője nem hiszi azt, hogy nála van a bölcsek köve?

2016. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

#1:


"Melyik vallás hívője nem hiszi azt, hogy nála van a bölcsek köve?"


Én vallásos zsidóként egyáltalán nem hiszem azt.


Kérdezőnek:


"A Zsidók valóban felsőbbrendűbbnek érzik magukat a nem Zsidóknál?"


Nem ,max. egy-pár elmebajos szélsőséges (vallási cionisták -pl. Lehava- leginkább) ,de ilyenek mindenhol vannak (magyaroknál ,pl. szélsőjobbosok).


" Vagy ez csak vallási felfogás? "


Nincs ilyen.


"Miért volt mindig a zsidók és nem zsidók között ellentét?"


Nem volt mindig.

Most sincs.

És minden értelmes ember arra próbál törekedni ,hogy ne is legyen.


Ez kb. akkor butaság ,mint ha azt mondaná valaki ,hogy minden zsidó utálja a németeket/arabokat ,és fordítva.

De ez nem igaz.


Üdv!

2016. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

2-es vagyok:


"Most sincs."


Persze némely csoportok iránt ,mint pl. szélsőjobbosok.

2016. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne ellentét mindig zsidóznak meg hasonlók,főleg a Jobbik! Sok embertől hallottam,hogy igy a mocsok zsidók meg ugy,az érdekel,hogy mi váltotta ki ezekben az emberekben azt a felfogást utálatot?
2016. febr. 21. 21:12
 5/13 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 20:49

""Melyik vallás hívője nem hiszi azt, hogy nála van a bölcsek köve?"

Én vallásos zsidóként egyáltalán nem hiszem azt. "


Talán félreérthetően fogalmaztam.

Egyik vallás követőjét sem akartam megsérteni, a zsidó vallás követőit sem!

A totális vallásszabadság híve vagyok, és számomra nem az adja egy ember értékét, hogy melyik vallásban hisz. ( Én bokononista vagyok.)


Azt akartam mondani, hogy minden vallás követője hisz abban, hogy az ő vallása az egyetlen, igaz vallás. Ha nem hinne ebben, akkor nem lenne annak a vallásnak a követője.


Így a zsidókra is ugyanaz igaz, mint az összes vallás hívőire: önmagukat tartják az igaz vallás követőinek, így ez egy kívülálló szemében akár a többiek lenézésének/ lesajnálásának is tűnhet.

A keresztények is "felsőbbrendűnek" tartják magukat, különben honnan vették volna az erkölcsi "felhatalmazásét" az inkvizícióra, a keresztes háborúkra, az erőszakos hittérítésre?


Bár, annyit finomí6anák, hogy vannak térítő és nem térítő vallások. De ez csak annyiban árnyalja a képet, hogy bántja vagy bántja a más vallásban hívőt a követője.


Ha te hívő zsidó vagy, akkor talán tudsz nekem felelni arra, amire még senkitől nem kaptam választ.

Ki számít zsidónak?

Mert én azt a tendenciát látom, hogy sokszor(!) nem zsidók döntik el, hogy ki zsidó, ki nem az. Mi a "zsidó"? Egy vallás gyakorló követője, vagy származás? ( Erre a kérdésemre válaszolhatsz privátban is. Nem provokálni akarlak, de tényleg érdekel, hogy egy hithű zsidó erről mit gondol.)

2016. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:


"mindig zsidóznak meg hasonlók,főleg a Jobbik!"


Azért ,mert az antiszemitizmus egyenlő a primitívséggel ,de Baruch H' van rá gyógyszer.

Ezt a gyógyszert pedig úgy hívják ,hogy: többoldalú kutatás egy témával kapcsolatosan.


Apropó jobbik:


Anno (2014) találkozott Yisroel Dovid Weiss rabbival ,a Neturei Karta főszóvivőjével Vona Gábor.

De a jobbik pont úgy utálja a zsidókat ,mint a muszlimokat.

Egyszóval az anticionizmusnak álcázott antiszemitizmust támogatják.

Veszélyes párt ,de nem szeretek politizálni.


"mi váltotta ki ezekben az emberekben azt a felfogást utálatot?"


Több ok is lehet:


- Egyszerű tudatlanság (haveroktól azt hallották ,hogy ezek a zsidók mennyire borzasztó emberek és ,hogy szeretik a pénzt meg a maceszt -az utóbbi ált. igaz is-)

- Szimpla gyülőlködés és kizárólagosan olyan weblapokról tájékozodás ,mint pl. Kuruc.info és egyéb hungarista,nacionalista weblapok

- Valakitől ezért kap pénzt ,hogy gyülőlködjén ,szimpla felszínes provokáció

- Izrael államával/cionizmussal nem szimpatizálás ,és sajnos az átlag Izrael állama cselekedeteit a világ zsidóságával egyenlíti ,de Izrael állama nem képviseli a világ zsidóságát


#5:


"( Én bokononista vagyok.) "


:)


Egyébként nem sértettél meg. :)


Nos ,én nem azért vagyok vallásos zsidó ,mert azt hiszem ,hogy halálom után vagy Menny/Pokol + Jön a Messiás.

Hanem azért ,mert a zsidóság mindig is nagy szerepet játszott az életembe ,a zsidó identitás/kultúra (nagyon tömören).

Egyébként a taoisták I-ten szemlélete is nagyon tetszik.


"Ha te hívő zsidó vagy, akkor talán tudsz nekem felelni arra, amire még senkitől nem kaptam választ."


Ehhez inkább egy külön kérdést kellett volna kiírni....

Sajnos privátra nincs mostanába (2016.február./5776.ádár1.) időm ,de rendbe.

Most kivételesen egye-fene.


Ki számít zsidónak? Mi a "zsidó"?:



Nos , a kérdésedet saját magad megválaszoltad.


" Egy vallás gyakorló követője, vagy származás " és pont.


Persze vannak teóriák ,hogy a zsidóság vallási közösségből létrejött nép ,mint a drúz (lásd: Shlomo Sand) ,de ez történelmi tényeket és genetikai kutatásokat megfigyelve igazán helytelen.


Arról ,hogy ki zsidó pedig ajánlom ennél a kérdésnél a 6-os válaszomat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


(Az én közösségembe -humanisztikus- az zsidó aki elfogadja a zsidó történelmet,kultúrát és a jövőt ,illetve valamennyire az életébe játszik is az identitás + legalább 2 ünnepet megtart ,bár ezt az utóbbit annyira nem vesszük figyelembe)


Üdv!

2016. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

1922 tavaszán az erzsébetvárosi demokrata kör helyiségében bomba robbant. Hat ember meghalt, sokan megsebesültek, köztük zsidók is, hiszen ez a kör többnyire zsidókból állt. A jeles zsidó író, Kóbor Tamás az egyik liberális lapban elsiratta hitsorsosait, s hozzátette: „csak hasznosak, csak lelkesek, csak magyarok voltunk”. Mármint a zsidók voltak csak hasznosak, lelkesek, magyarok. Kóbor szavai hosszabb cikkre ihlették Zsilinszkyt, ebből egy rövid részlet:


Csak egy nép van, egy fajiság a föld kerekén, amely magában hibát nem talál. Mindenki lehet bűnös a magyar sors tragikumának előkészítésében, a legnagyobb magyartól a legkisebbig, csak egy töredéke a magyar lakosságnak nem. És ez a hibátlan, ez a bűntelen a Kóbor Tamás népe. Itt, ebben a világtörténelmi jelentőségű önimádásban van a zsidóság eredményeinek és nagyságának titka épp úgy, mint tragikumának csírája. Minket gyűlölködéssel vádolnak. Szeretném egyszer az ótestámentumot és azon túl is a zsidók történelmét végigolvasni egy igazi zsidóemberrel és szeretném neki megmutatni, van-e nép a föld hátán, amely úgy szeretné önmagát, enfajtáját, úgy tudná gyűlölni az idegent és üldözni, mint a zsidó. Nagy öntudat és céltudatosság potenciája halmozódott föl a zsidó fajban. Nem bír kiszakadni egy percre sem önmagából, nem bír a zsidó lélek azzal az objektivitással belemerülni a nagy mindenség tengerébe, mint más ember: öntudatosan vagy öntudatlanul ott világol elméje előtt vagy ösztönei mélyén a nagy faji cél. Enélkül az önimádás nélkül nem lehetett volna „örök faj”-nak megmaradni máig, hiszen tehetségben sokkal különbek voltak a hellének, államalkotó képességben és vitézségben a rómaiak, hódító erőben a törökök, a hunok és magyarok. De faji öntudatban és konok célratörésben voltak gyöngébbek. Akik ma látják és óvják a magyar népet a szertelen elzsidósodástól, azok között vajmi sokan vagyunk, kik igaz bámulattal és tisztelettel adózunk e nép csodálatos történelmi erejének.


És egy másik részlet ugyanonnan:


Gyűlölet nincs bennünk egy szikrányi sem, de van véren, szenvedésen, kínon, nemzetünk gyalázatán és bukásán szerzett megismerés. Nem lehet két Istennek szolgálni egyszerre, nem lehet két fajhoz tartozni egyszerre, nem lehet két tradíciót ápolni egyszerre. Ehhez a kérdéshez én hozzászólhatok, mert önmagamban és másokban sokat vizsgáltam a faji kérdést. Petőfi, bár apja, anyja tót származású volt, egészen magyarrá tudott lenni, mert lelkében elszakadt előbbi fajtájától. A csehek ezért magyarónnak és árulónak csúfolják. De valóban árulás volt ez Petőfi részéről? Egészen el is tekintve a hazafiság kérdésétől, csak tisztán a faji probléma tükrében? Hiszen ez az elszakadás Petőfiben öntudatlanul ment végbe, a lelki élet titokzatos mélységeiben, ő erről nem is tehetett. Ha Kóbor Tamáséknak egy belső hang azt diktálja, hogy árulás volna a zsidó fajiságtól való elszakadásuk, ez azt mutatja, hogy bennük ez az öntudatlan lelki folyamat nem ment végbe és alig is képes végbemenni. Talán akkor sem, vagy legalább is csak ritkán, ha nagyon akarnák. De, úgy látszik, nem is igen akarják. Ha úgy érzik, hogy ez az elszakadás a zsidóságtól részükről árulás volna, akkor talán erkölcsi szempontból is igazuk van. Csakhogy a faji kérdés más, mint az erkölcs, egészen más. A faji kérdés hatalmi kérdés, az élet és halál kérdése. Nekünk tehát szintén igazunk van akkor, ha arra törekszünk, hogy ebben az országban a magyar ember legyen az úr és az igazi, meg nem rontott, őseredetiségét minden árja beolvadás mellett is megőrzött turáni magyar fajiság szelleme viruljon ezen a földön.

2016. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-esnek


Jó tudni ,hogy erről az állítólagos eseményről neten sehol sem lehet utána olvasni. :)


[link]

2016. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

8-as


Hát szerinted miért nincs? Mert ezek folyamatosan hazudnak vagy hazugságban hisznek. Amikor jönnek azzal h híres ember ezt meg azt mondta a zsidókról és utána nézel és 99%-ban nem találsz semmit mert kitaláció. Persze ezek a lények gondolkodás nélkül kimásolják az idézetet és írják tovább mivel nekik ez kell h a szájukba adják a szót önáló gondolat nem létezik.


Ez az Erzsébet városi robbantásos valamit amit most ide beröffentet az úri ember pontosan ma jelent meg kutykuruttyon és hát hú katona terjeszti is az hazug igét, ha kiváncsi vagy azért belinkelem ezt a hazug oldalt.


[link]

2016. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 6/7 Időpont ma 21:41


"Egyébként nem sértettél meg. :) "


Örülök!

Annak is, hogy van humormézéked (bokonon)!


Érdekes, amit az ajánlott kérdéshez írt válaszodban írtál. ( érdekes= elgondolkodtató)

Ez az, amit én - és gondolom a zsidókat támadók sem - nem tudok megérteni.

Valaki az akarata ellenére is minősülhet zsidónak?

Ha én hollandnak születek, akkor holland vagyok - tiszta sor. Aztán hollandként felveszek bármilyen vallást, és azt mondom, hogy pld. "holland buddhista vagyok". Tiszta sor.

De ha én úgy születek hollandként, hogy a szüleim közül az egyik ( főleg az anya) zsidó, akkor én akkor is zsidó vagyok, ha közben krisna-hívő vagyok?

A zsidók miért tartják magukat külön népnek? Miért nem elég, hogy embererek?

Miért keveredik a származás a hittel?

Tényleg érdekel! Abszolút nem vagyok rasszista ( sőt: utálom a rasszistákat), de nem vagyok képes felfogni, hogy a hit és a származás hogy tud összemosódni!

2016. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!