Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimoknál mostanában mi...

A muszlimoknál mostanában mi ez a mellkas ütögetés?

Figyelt kérdés
Félmeztelen felsőtesttel gyűlnek össze egy nagy kört alkotva és ritmusra ütik saját mellkasukat bal utána jobb kézzel felváltva...

2016. jún. 3. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudnál linkelni egy képet, vagy inkább videót?

Pörgetem az agyam, de nem jövök rá, hogy vajon mire gondolsz. Még soha nem láttam ilyesmit, pedig láttam már jónéhány iszlám szertartást.

2016. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2016. jún. 3. 20:20
 3/10 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam:


Shia communities worldwide march in massive parades every year on the Day of Ashura to commemorate the Battle of Karbala and the martyrdom of Imam Hussein, while hitting themselves on the chest. Though it is uncommon, some Shia communities hit themselves on the back with chains and sharp objects such as knives. This happens in many countries around the world including India, Pakistan, Iraq, Lebanon, United States[3] and Australia. In Iran use of knives and sharp blades for flagellation is strictly forbidden but chains (which is safe) are used. In Saudi Arabia they are strictly forbidden in every form.

2016. jún. 3. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem semmivel sem tűnik furábbnak mint egy átlag keresztény mise.
2016. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, köszi a linket, így már beugrott. :)

Igen, ez az, amit az angol szöveg ír.

2016. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 4


"Ez nekem semmivel sem tűnik furábbnak mint egy átlag keresztény mise."


Persze, persze, tőled nem is vártunk mást.

2016. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Majmok is hasonlóan tesznek,mikor ki akarják fejezni felsőbbrendűségüket a környezetükben levőkkel szemben.

Csak a regnáló hatalomtól függ mennyire tolerálják ezt.

Kevésbé szofisztikált helyeken egyszerűen a túlvilágra juttatják a legrövidebb úton az ilyeneket.

2016. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezután az önaprító extázis után kezdődik a gyilok...

Remélem csak vészmadár voltam és nincs igazam.

2016. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Veresre verik magukat a beke vallasa szakallas emberkei


Ha egy kis eszuk lenne a mellettuk allot utnek nem sajat magukat :)

2016. jún. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

itt rohadtul nem az a lényeg hogy véresre verjék magukat, ez a keresztények okos szokása általában.

Két féle muszlim van, shi/síta és sunni/szunnita. A legtöbb arab ország szunnita, Irán és Afganisztán nagytöbbsége(kb 100%) shia. A shia ághoz tartozó férfiak így imádkoznak amikor Muharam hónapja van. Az évszázadokkal ezelőtt, vallási ellentétek miatt, mártírhalált halt imámjaikra(Imam Reza, Imam Hussein stb...) emlékeznek többek között, de sokszor az egyszerű imának is a része.

És nem újkeletű, kb annyi idős mint maga a shia ágazat. De másban is eltérnek, mert a sunniknak pl napi 5 ima van előírva a saját nézeteik szerint, a shiaknak csak 3.

2016. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!