Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért félek templomokban?

Miért félek templomokban?

Figyelt kérdés

Most jutottam el arra a szintre, hogy meg szeretnék keresztelkedni, eddig nem nagyon akartam, de átgondoltam és megszeretnék.

Voltam már templomban, volt ott fellépésem még kiskoromban karácsonykor, meg ma is elmentem oda.

De mindig is olyan félelemmel töltött el a hely, a szaga, a pap öltözete, maga a mécsesek minden.

És ez a mai nap sem volt másképp. Amíg ott voltam mindvégig olyan dermedt voltam, pedig egyébként nem vagyok ilyen.

Fogalmam sincs miért lehet ez. Valaki volt hasonló helyzetben? Mi segített rajta? Mi okozhatja ezt?

A családom is Istenfélő, én is az vagyok.



2016. jún. 5. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Azt mondják, a bűnös lelkek akik a pokolra fognak jutni, azoknak van ilyen érzésük a templomban :( Szerintem ne nagyon akarj meghalni, mert tudod hogy neked a pokolban lesz a helyed :S

Amúgy mi az hogy Istenfélő? Hány éves vagy? nemed? Utóbbi kettőt odaírhattad volna.

2016. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Próbálok bűnök nélkül élni amennyire az lehetséges.

Betartom a 10 parancsolatot.

Egyébként egészen kiskoromban is ez volt, olyan 5-6 évesen is.

Nem érzem azt, hogy 'fekete' lenne a lelkem.

Egyébként lány vagyok, és középiskolás.

Bár nem tudom ez mit számít.

2016. jún. 5. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Mitől félsz? Mi van a fejedben?
2016. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért számít te kis butus, mert nem tök mindegy hogy 14 éves lányról vagy egy 20 - 30 éves emberről van-e szó.
2016. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyszerűen depressziós vagy. Ezzel nem vagy egyedül. Még a papok sem tudnak erre tanácsot adni.
2016. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

most biztos le leszek pontozva, de nem érdekel.


Érzed a hívást Istentől és ez jó. Hitem szerint Isten nem csak a templomban van. Ráadásul az a sok körítés amit az egyházak köré tettek végképp taszítóvá teszi a dolgot. És nem csodálom hogy háborog a lelked a templomban. Némelyik magát "kereszténynek" mondó egyház templomától egyenesen undorodom.

A Bibliát vedd alapul, ne az egyházi dogmákat.

2016. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A különböző illatok és tárgyak azt a célt szolgálnák a templomokban, hogy az ember jobban rá tudjon hangolódni Istenre.

De nem a templomoktól kell félni, hanem a mainstream lelkülettől, ami a nagy tömegeket vonzó egyházakban van. A széles út és a tágas kapu ugyanis még mindig a kárhozatba vezet.

2016. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kérdező, van itt néhány dolog amit meg kell említeni.


A keresztelkedés, és az Istennel való kapcsolat, nem emberi akaraton múlik, az egész Istennel való kapcsolatban az a lényeg, hogy te átadod magad neki, és az Ő akaratán keresztül, te megéled az áldásait, segítségét, amikor saját erődből, és törtetésedből akarsz Isten felé nyílni, akkor az vagy nagyon gyenge, vagy egyáltalán nem fog célt érni, Jézus Urunkon keresztül tisztán vesd el a saját akarásod, és tedd a kezébe, hogy irányítson.


Ahogy észre veszem az írásodból, elég keveset lehettél templomokban, azért lehetséges, hogy negatív érzést vált ki benned a templom, mert a templomok "szent" tiszta Isten felé felépített, imádati helyként léteznek. A templomok arra vannak felkészítve, hogy a lehető legjobb környezetet tudják biztosítani, azoknak akik Istennel akarnak csöndben elmerülni. Természetesen ahhoz, hogy valaki Istennel csöndben eltudjon merülni, nem kell Templomba menni, otthon is lehet, de a templom hangulata és környezete, valamint a másokkal közösen bemutatott imák sokkal erőteljesebbé, és hatékonyabbá tudják tenni az egész folyamatot.


Azt írtad, betartod a tízparancsolatot, szeretnélek itt kijavítani, megpróbálod betartani, egyedül Jézus Krisztus volt képes betartani, mi legfeljebb törekedhetünk rá, lehetséges, hogy számodra ez fel sem tűnik, de a Sátán a Biblia szerint pont az ilyen füllentéseket használ ki arra, hogy egyre nagyobb hazugságokra biztassa az embereket. Kérlek, próbálj őszinte lenni magaddal, és másokkal is mindenképp, hiszen ez is okozhatja, többek között a templomban számodra érzett szorongást.


Szóval, amit javasolnék, próbálj a lehető legtisztább életet élni, és ne a saját erődből munkálkodni, ha nem a Jézus Krisztus által kapottból, mindenképp kerüld a kisebb füllentéseket is, hogy a tisztaságod gyarapodjon, ha olvasol, és utána jársz sok mindennek, eljársz akár látogatóba több templomban is, esetleg több Isten tiszteleten is részt veszel, és a szándékaid kitisztulnak teljesen, akkor a bukdácsoló, gyengeségre hajlamos tested is, úgy, mint minden igaz Isten kereső embernek elfog törpülni, az áldások mellett melyet Istentől kapsz, és elfognak múlni a szorongásaid. Mindazon által megemlíteném, hogy lehetséges, hogy valamilyen pánik betegségben szenvedsz, és azért tör elő benned a templomban a szorongás, vannak hely specifikus szorongások, én például nem bírom a buszozást, semmi bajom sincs, de ha buszra szállok akkor elfog egy kis ideig a szorongás. Vizsgálódj, kutass, és törekedj a békére. Üdv.

2016. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pelgrim ***** válasza:
54%

Ezek szerint vagy benned, vagy a templomban nincs valami rendjén. Ha félsz a templomban akkor nem ott a te helyed. Igyekezz olyan helyen tartózkodni, ahol nem félsz, ott bátran megkeresztelkedhetsz. A félelem és a szeretet nem fér össze, márpedig Isten maga a szeretet.


Az „Istenfélő” kifejezés valójában azt jelentim hogy Istent tisztelő, szerető, semmi köze a félelemhez.

2016. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert az egyház félelemben tart. Élj boldogan, ne árts másoknak, de tegyél nagy ívben a tízparancsolatra, mert azt csak az egyház találta ki, hogy félelemben tartsa a híveit és ezáltal uralkodhasson fölöttük.
2016. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!