Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki konkrétan hallotta Isten hangját?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék részleteiben belemenni,úgyis vagy nem hinné el senki,vagy pszichiátriai esetnek néznétek. :)


Az egyetlen dolog ami miatt hiszek még a bibliai Istenben,hogy egyszer a saját fülemmel hallottam,még kisgyermekként. Úgy mint bárki mást,a saját fülemmel. Talán néhányotok tapasztalta azt,hogy betöltötte a szentlélek,akkor velem ez történt...És hallottam,nem csak képletesen szólva. Nem volt hangszíne mint egy embernek,nem lehet leírni. Éreztem,ahogy a hangja betölti a világmindenséget,ha elvonatkoztatnék Jézustól,azt mondhatnám,mintha maga az univerzum szólt volna hozzám. A hangja áthatott mindent ami létezik,mintha mindenből szólt volna,a fától,a fűtől kezdve az atomokig...És belőlem is,a lelkemből,az egész tudatomat,mindenemet áthatotta. Már rég nem hinnék Istenben,egyedül ezért nem tagadtam még meg magamban,hisz a saját fülemmel hallottam. Egyetlen szót mondott: Szeretlek!


Remélem nem vagyok bolond. Soha máskor nem volt rá példa,hogy hangokat hallottam volna. És nem viccelek. Néha belémhasít a gondolat,hogy ez egy nagyon egyedülálló dolog,és ha van Isten,akkor nem véletlenül szólt hozzám. Hisz az egész világon,hány ember tudná még ezt elmondani magáról? Semmi különleges nincs bennem,jelentéktelen vagyok,keresztényi szemmel bűnös és kicsapongó életet élek,az élet minden területében átlagos képességekkel rendelkezem. Kisgyermekként többször töltött be a Szentlélek (a keresztények így ismerik a fogalmat),leírhatatlan,semmihez sem hasonlítható,azóta se éreztem,viszont felejthetetlen. Talán tényleg bolond vagyok,ki tudja. De hátha nem vagyok ezzel egyedül,és valaki hisz nekem. 19/L


2016. jún. 5. 23:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Nyomatékosítanám: rendesen hallottam. Nem sutyorgást,nem a fejemben,hanem a fülemmel,tisztán,olyan kristálytisztán mint még soha egyetlen hangot sem.
2016. jún. 5. 23:11
 2/17 A kérdező kommentje:
Még soha nem mondtam el senkinek,úgy se hinnék el. Nem mintha itt igen,de hátha. Itt őrzöm magamban ezt a dolgot,és nem tudom hova rakni.
2016. jún. 5. 23:17
 3/17 A kérdező kommentje:

Ha nem is hisz nekem senki,feltételezzük,hogy igaz amit mondok:

Miért tette volna?Miért pont én? Főleg ha tudta később ,,világi életet" folytatok majd? Miért nem egy arra méltó személynek nyilatkozott meg így? Annyi ember kérleli,hogy efféle csodában részesítse... Számomra a mai napig csoda. Még mindig alig hiszem el, hiába mondogatom magamnak,hogy csak képzelődtem jól tudom mit,kit hallottam.

2016. jún. 5. 23:40
 4/17 anonim ***** válasza:
Van.
2016. jún. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Van az ilyen helyzetre egy remek mondas :


"Ha te szolsz istenhez azt ugy hivjak hogy ima


De ha isten vissza is valaszol, azt ugy hivjak hogy skizofrenia "

2016. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

van itt video erről nézd meg

https://www.youtube.com/watch?v=So_HQNSj5wQ

A kicsapongó életből meg térjél még és kérjél bocsántot Jézustól.

2016. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nem viccelsz, tisztelt Kérdező, de azt gondolom, hogy ez az élmény a valóságban nem történt meg. Az agy képes hamis emlékeket is előállítani, ez is körülbelül hasonló eset lehet. Valahogy hasonló ez az alvásparalízishez. Ha valakit foglalkoztat az ezotéria, akkor akár talán meg merne rá esküdni, hogy neki bizony volt testen kívüli élménye. Ma már tudjuk, hogy ezt a jelenséget kíséri hallucináció is, ezért semmi különös nincs abban, ha valaki ilyen transzcendens leírással jön elő az eset után. Továbbá furcsa módon ma egyre több olyan ember van, akivel állítólag kapcsolatba lépett Isten. Állítólag látomásokat kaptak, jártak a pokolban, meg a mennyben is. Ez utóbbi esetében hallottam egy esetről is, ahol nagyon meggazdagodtak egy ilyen storyból. Azokon kívül, akik félreértik ezt az egészet bizony ott vannak azok, akiknek ez pusztán biznisz, mert a vallás ma még mindig egy olyan dolog, amiből pénzt lehet csinálni. A babonás, hiszékeny tömeg ugyanis tényleg el fogja hinni ezeket az élményeket, ha megfelelően adják elő.


Egy kicsit elkalandoztam, de visszatérve a kérdésedre: nem gondolom, hogy te csaló lennél, de szerintem egyszerűen félreértés történt.


Dante

2016. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mivel magam is átéltem, pedig nem is ismertem még őt, ahelyett, hogy bennünket olyannak állítotok be, mint akiket az agyuk csapott be, inkább kérjétek Istent, hogy ti is átélhessétek. De nem vagyok egyedül, a környezetemben még két embert ismerek, akik ugyanúgy hallották kristálytisztán.
2016. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 pelgrim ***** válasza:

Igen, van Isten és nem véletlenül szólt hozzád és te nem vagy bolond. Isteni kiléted (akiről a Biblia kezdetlegesen, jelképes tanmesékben szól, aki jelen van bennünk mint a vezérlő alapelv) ezen a módon adott tudatodra valami nagyon fontosat, amit neked tudnod kell. Ezen a módon, mert ez volt az egyetlen lehetőség, hogy éber tudatodat elérje, kis gyerek korodban, mert akkor még eléggé fogékony voltál. Istennek te nem vagy jelentéktelen, se méltatlan. Ilyen dolgok nem azokkal történnek akik akik kérlelik, hogy eféle csodákban legyen részük, hanem azokkal akik készen vannak rá, akik eléggé befogadók.


Isteni kilétünk (nem egy valaki rajtunk kívől, hanem az, akik mi valójában vagyunk) bármit is képes létre hozni, hogy tudtunkra adjon valamit, vagy nagy veszélyben megvédjen bennünket, stb.


Valahol hallottam egy nagyon jellemző esetről, a második világháború végén történt Berlin utcáin. Egy bombázás után egy fiatal asszony ment az utcán négy éves kislányával. A kislány egyszerre csak megált és nem volt hajlandó egy lépést se tenni tovább, akkor egy fal leomlott előttük amely ha tovább mentek volna alátemette volna őket. Később megkérdezték a kislányt miért nem ment tovább. Ő azt válaszolta hogy ott állt előtte valaki aki nem engedte tovább menni.

2016. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ákos13 ***** válasza:

Nem, nincs olyan, aki hallotta.

Te sem hallottad, csak hallucináltál. Mindenkivel megeshet időnként.

Ettől még nem leszel pszichológiai eset, gyerekkorodban történt, akkor sok mindent tud félrértelmezni az ember.

Gondolj bele, ha lenne is Isten: miért pont hozzád szólna? Próféta lennél? Nem hinném...

2016. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!