Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon hustesttel támadt...

Jézus vajon hustesttel támadt fel, és ilyen teste van most a mennyben?

Figyelt kérdés

#Jézus #hustesttel #mennyben.
2016. jún. 6. 11:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

Mesékben óvodás korig szokás hinni.

Elképesztö, hogy egy felnött embernek ilyen hülyeségen kell törnie a fejét, képes komolyan venni ilyen lehetetlen dolgot

2016. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


A Biblia szerint nem, mert az 1Kor 15:50, szerint: „ Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.”

Jézus ezt mondta a tanítványainak:

János 3:3

3 Jézus erre ezt mondta neki: „Bizony, bizony mondom neked, ha valaki újra nem születik, nem láthatja az Isten királyságát.”


1Péter 1:23

Mert új születésben részesültetek, nem romlandó, hanem romolhatatlan szaporítómagból az élő és megmaradó Istennek szava által.


Jézus szavai szerint is, ő tudta, hogy nem fizikai testben fog feltámadni.

Pál apostol még ezzt is írta erről:

1Kor 15:42,44 Így van a halottak feltámadása is. Romlottságban vetik el, romlatlanságban támad fel. Gyalázatban+ vetik el, dicsőségben támad fel. Gyöngeségben vetik el, erőben támad fel. Fizikai testet vetnek el, szellemi test támad fel. Ha van fizikai test, van szellemi is.

2016. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

# 1


"Elképesztö, hogy egy felnött embernek ilyen hülyeségen kell törnie a fejét, képes komolyan venni ilyen lehetetlen dolgot"


Elképesztő, hogy vannak olyan bunkók, akik csak azért jönnek a vallási rovatba, hogy másoknak beszólogassanak.

2016. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Nem hústesttel (szarx), hanem "tisztatesttel", "szellemi testtel" (szóma). Mint ahogy az általános feltámadáskor mindenki szómában fog feltámadni nem szarxban.


Jézus feltámadása némileg speciális volt. Azért, hogy bebizonyítsa azt, hogy testben támadt fel, nem csak egy kísértet, ezért többször is evett feltámadása után a tanítványaival. De ez csak egyfajta demonstráció volt, mert a szómának nincsenek biológiai szükségletei, nincs szüksége táplálékra.

2016. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

a "mainstream" kereszténység szerint ugyan úgy támadt fel ahogy meghalt, tehát emberi testben, hisz hogy is lehetne másképp elsőszülött a halottak közül, és miképp lehetne a feltámadás előképe, illetve az első feltámadott ha nem ember volna


hogy most milyen a teste, van e teste stb stb meg nem tudható

2016. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

# 5


"hogy most milyen a teste, van e teste stb stb meg nem tudható"


Ez igaz, de annyit azért tudunk, hogy egyáltalán nem olyan, mint az evilági "hústest". Ez azért elég lényeges tudás.

2016. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
természetesen abban za értelemben, hogy nem "felhőkön csücsülő szakállas fickó" semmiképpen sem olyan állapotban van mint mi
2016. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Ajánlom elsősorban Lukács 24;39-43-at!

Hihetsz a Tanúk mendemondáinak, és rosszul értelmezett Bibliaértelmezéseiknek, és hihetsz Jézusnak is:


Lukács 24

39. Lássátok meg az én kezeimet és lábaimat, hogy én magam vagyok: tapogassatok meg engem, és lássatok; mert a léleknek nincs húsa és csontja, a mint látjátok, hogy nékem van!

40. És ezeket mondván, megmutatá nékik kezeit és lábait.

41. Mikor pedig még nem hívék az öröm miatt, és csodálkozának, monda nékik: Van-é itt valami enni valótok?

42. Ők pedig adának néki egy darab sült halat, és valami lépesmézet,

43. Melyeket elvőn, és előttök evék.


János 20;27.

Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő.

2016. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 pelgrim ***** válasza:

A szkeptikusoknak, akik azt hiszik, hogy a hívők mesékben hisznek, csak annyit, hogy koránt sem ismerjük a természet, a világmindenség összes törvényeit.


A kérdéssel kapcsolatban talán jó lenne, ha a tibeti lámáknak a halálról szóló tanítását vennénk szemügyre. Szerintük van a halál után egy időszak mikor az elhunyt korlátlan tudattal, határtalan ismerettel és képességgel rendelkezik. Ha az elhunyt megtudja tartani ezt az állapotot, akkor megvilágosult, nem kényszerül újabb reinkarnációra. Ő egy a múltal, a jelennel és a jövővel tudatossága minden irányba kiáramlik, akkor mindenhol ott van, megjelenhet számtalan testben.


Jézus szerintem elérte a tudatnak ezt az állapotát, már mielőtt meghalt a kereszten. Színeváltozása ennek az állapotnak egy előrevetítése volt. Akkor meggyőződött arról, hogy bármi is történik vele, ő egy sokkal tökéletesebb állapotban tovább fog élni. Akkor képes volt vállalni a szenvedést, a gyötrelmes halált.


A tudatnak ebben az állapotában a teste átszellemült, mint ahogy Pál apostol írta: „Fizikai testet vetnek el, szellemi test támad fel.” De a közönséges halandó, aki még nem érte el a tudatnak ezt a magas színvonalát nem látja a különbséget a halandó és az átszellemült test között.


A menny valamint a pokol se földrajzi hely, hanem a tudat állapota, ebben az állapotban nincs szükség fizikai testre, de mint már említve lett, azok akik megvilágosodtak képesek felvenni bármilyen átszellemült testet, hogy segítsenek nekünk szellemi előremenetelünkben. Ezt ábrázolja Tamás apostol esete.

2016. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 szp72 ***** válasza:
100%

Feltámadott testével van a mennyben. Ez a test valamilyen értelemben valóban hús, vér és csont. Jézus kifejezetten állítja, hogy neki van teste és csontja:


"Nézzétek meg a kezem és a lábam! Én vagyok. Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van." (Lk 24,39)


Ugyanekkor ez a test egyben egy szellemi test is, tehát nincs alávetve az általunk tapasztalt jelenlegi hús-testünk romlandóságának és korlátainak. Ugyanaz is meg nem is.

2016. jún. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!