Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vajon hustesttel támadt...

Jézus vajon hustesttel támadt fel, és ilyen teste van most a mennyben?

Figyelt kérdés

#Jézus #hustesttel #mennyben.
2016. jún. 6. 11:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

szp72, írod: "Ugyanekkor ez a test egyben egy szellemi test is" Tévedés! Nem ez az a szellemi test, amiről Pál beszélt. A hús-vér test és a szellemi létmód teljesen különbözik egymástól, hát nem egyértelmű? Egyébként pedig maga Jézus is éppen azt mondja, hogy Ő itt nem szellem.


Arról van itt inkább szó, hogy Jézus csak azért öltött magára hús testet, (amit egyébként az angyalok is megtettek pl. Lót és családja kimentésénél Szodomából) hogy jobban demonstrálhassa, hogy valóban feltámadt. De nyilvánvaló, hogy a mennyben nincs szükség ilyen testre:


„Azt pedig állítom, testvéreim, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.” (1Kor 15,50)

2016. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

10-#:Tudod milyen ez a felelet.

Volt egy szerelő nálunk mikor én hat éves voltam.ő a csapot nyitotta zárta és azt mondta Gyere Isti nézd,ha kell jukas,ha nem nem.

2016. jún. 7. 19:58
 13/23 szp72 ***** válasza:

Istvan35-nek


Látom ebben a kérdésben egyenlőre megmaradtál Jehova-tanújának. Én mindenesetre hiszem a test feltámadását. Hogy most a feltámadt test pontosan mennyiben és hogyan hús-vér-csont test azt nem tudom, de ha egyszer test akkor valamitől test. Ha van megdicsőült test akkor szerintem megdicsőült csont-vér-hús is lehet.


A megváltás lényege, hogy az Isten megtestesül, hogy az ember megistenüljön. Krisztus ember maradt, s az emberi természetét dicsőítette meg és vitte az Isten jobbjára.


A témához itt szóltam hozzá részletesebben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2016. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Jézus mikor harmadnapon feltámadt és felment a mennyben, nem fizikai testben tette, hanem mint szellem lény, olyan lett, mint mielőtt lejött volna a földre.

Időnként valóban megjelent a tanitványainak fizikai testben. Vagyis Jézus testet öltött, mint némely esetben egyes angyalok, akiket Isten leküldött a földre üzenettel, mint pl. Ábrahámhoz, vagy Lóthoz.

Tehát Jézus fizikai testben mutatkozott meg a tanitványai előtt. Hiszen ha szellemként jelenik meg, nem láthatták volna Őt. Majd miután végleg visszatért a mennyben, már szellemként tért vissza. Pál apostol irta, hogy: test és vér nem örökölheti Isten Királyságát. Vagyis egy romlandó test nem mehet fel a mennyben. A mennyben lévők nem fizikai testtel rendelkeznek, hanem számunkra láthatatlan lényként. Ha bármi kérdésed van, szivesen válaszolok, de akkor ijr privátba. Üdv: Judit!

2016. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A mennybemenetelét a tanítványok látták, és testben ment fel. Adott egy dolog, amit Te mondasz, és van egy ellenkező dolog, amit olvashatunk.
2016. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szp72, írod a másik kérdésnél:


"A mennyei testnek mennyei csontja és mennyei vére van, ahogy mennyei keze mennyei lába stb. Miért pont vére ne lenne ha csontja van, ez hülyeség."


A vér azért kell, hogy a tápanyagokaz illetve az oxigént szállítsa. Én nem igazán hiszem, hogy erre a mennyben van/lesz szükség. Vagy ott is fogunk enni, lélegezni?


Amúgy Pál azt is mondja, hogy a hús-vér test az fizikai: "Fizikai testet vetnek el, szellemi test támad fel." A szellemi test pedig nem evilági, nem anyagi. Jézus meg azt is mondta, hogy olyanok leszünk, mint Isten angyalai, nem fogunk pl. házasodni. Ha olyanok lennénk, mint Jézus feltámadását követően, akkor semmiben sem különböznénk a mostani kinézetünktől, vagyis érthetetlen, miért ne lehetne házasodni, hiszen ugyanúgy lennének nők és férfiak is. Ehhez bizony teljes átalakulás kell, hogy valóban angyalokhoz hasonlóak legyünk. Márpedig az angyalokna nincs fizikai hús-vér testük semmilyen megdicsőült/átszellemült értelemben, a mennyben ugyanis sosem volt ilyenre szükség.


S hogy Jézus a mennybe emberi testben ment fel, az nem bizonyítja, hogy olyanban is van. Pálnak pl. már nem emberi testben jelent meg, hanem vakító fényességben.

2016. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
* tápanyagokat
2016. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 szp72 ***** válasza:

Istvan35-nek


Nem gondolom, hogy nagyon lényeges kérdésen vitatkozunk, de azt sem, hogy teljesen lényegtelenen.


"Hiszem a test feltámadását" (Apostoli hitvallás)


"Ha pedig bennetek lakik annak Lelke, aki feltámasztotta Jézust a halálból, ő, aki Krisztus (Jézust) feltámasztotta a halottak közül, halandó testeteket is életre kelti bennetek lakó Lelke által." (Róm 8,11)


Tehát nem csupán az ember vagy a személy támad fel, hanem maga a teste is, a halandó, romlandó, érzéki-fizikai, anyagi test támad fel halhatatlan, romolhatatlan szellemi testben. Tehát úgy támadunk fel, mint ahogy maga Jézus Krisztus is feltámadt, hogy üressé válik a sír. Vagyis a meghalt test és a föltámadt test között van valami folytonosság és azonosság. Csak nem tudom pontosan megmondani, hogy mi.


@ A vér azért kell, hogy a tápanyagokaz illetve az oxigént szállítsa. Én nem igazán hiszem, hogy erre a mennyben van/lesz szükség. Vagy ott is fogunk enni, lélegezni?


Miért a csontra mi szükség van? Vagy egyáltalán a testre? Valójában mit nevezünk testnek? Mitől test a test?

Szerintem (tehát ez az én magán véleményem) a test egy anyagi valóság, "por" ahogy a Biblia mondja. Minden anyagi valóság mögött van valami szellemi valóság is, tehát olyan evés és lélegzés nem lesz, mint itt a földön, de valamilyen szellemi értelmű evés lesz, amit el sem tudunk képzelni. Így a vérnek is van valamilyen szellemi megfelelője.


@ Ha olyanok lennénk, mint Jézus feltámadását követően, akkor semmiben sem különböznénk a mostani kinézetünktől, vagyis érthetetlen, miért ne lehetne házasodni, hiszen ugyanúgy lennének nők és férfiak is.


Nos én férfi óhajtok lenni a feltámadásom után is, ahogy Krisztus is "emberfiaként" ül a dicsőség trónján. Nem leszünk nemtelenek, s nem leszünk angyalok sem, csak úgy élünk, mint Isten angyalai a mennyben. Én valahogy úgy képzelem, hogy a feltámadt testünk hordozza az egész emberi történetünket a fogantatástól egészen a halálunkig, látszódni fog rajtunk, hogy mi mindenen keresztül mentünk át a teljes győzelemig. Tehát mi nem tagadhatjuk le és nem rejthetjük el emberi voltunkat és történelmünket soha. Emberek voltunk így azok is maradunk, de megdicsőült győztes emberek.

Én azt gondolom, hogy a nemiségnek, a házasságnak és az intimitásnak is meg van valahogy a szellemi megfelelője. Nem véletlen, hogy az Egyház Krisztus menyasszonyaként van ábrázolva a Bibliában.


"Én Isten féltékenységével aggódom értetek: hiszen eljegyeztelek titeket egy férfival, hogy tiszta szűzként vezesselek Krisztushoz." (2Kor 11,2)


A fenti verset nem extra perverz homoszexuális poligámiaként kell értelmezni, hanem szellemi módon, amely valamiképp sokkal mélyebb és intimebb, mint a legtisztább és legbelsőségesebb földi szerelem.


@ S hogy Jézus a mennybe emberi testben ment fel, az nem bizonyítja, hogy olyanban is van. Pálnak pl. már nem emberi testben jelent meg, hanem vakító fényességben.


Jehova-tanúi azzal szoktak érvelni, hogy Jézus bármilyen alakot felvehetett, ahogy az angyalok is többször megteszik.

Az angyaloknak azonban egyáltalán nincs semmilyen teste, pusztán csak egy látszat teste a megjelenésükkor, úgy csinálnak, mintha emberi testük vagy alakjuk volna. Nekik ez a test nem jelent semmit, pusztán csak egy álarc, amit felvesznek. Ha esznek, mint Ábrahám történetében, valójában csak látszólag esznek.

Jézus azonban nem csak szellemi lény, ő egy ember, emberi testtel, aki feltámadt. Neki van egy igazi teste, amely továbbra is tud emberi módon működni ha akarja. Neki volt egy emberi alakja, amit ugyan egy álarccal szintén elrejthet, de mégis az övé, mert emberként az övé volt, és így örökre az övé marad.


Ahogy emberi test átszellemül úgy szellemül át az anyagi föld is. Itt is meg lehetne kérdezni, hogy mitől föld az új föld, ha egyszer olyan lesz mint a menny? Mi a közös és folytonos a mostani föld és a megdicsőült mennyei új föld között, ha az egészen más?


Nos én nem tudom pontosan, de elfogadom a Biblia és az apostoli hagyomány tanítását. Szerintem azért, mert az ember és a föld valahogy a történelmével együtt dicsőül meg.

2016. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Nem gondolom, hogy nagyon lényeges kérdésen vitatkozunk, de azt sem, hogy teljesen lényegtelenen."


Így van, éngem érdekel ez a téma, csak ezért mentem bele ebbe a vitába és nem azért, mert annyira lényeges lenne ez hitünk szempontjából.


"Hiszem a test feltámadását"


Én is hiszek a test feltámadásában, csupán abban nem, hogy a feltámadt testünk is olyan hús-vér test lesz, mint mielőtt meghaltunk. A feltámadt test ugyanis át fog változni, Pál is úgy beszélt az életben maradott keresztényekről, hogy "elváltoznak" egy szempillantás alatt. Pál Ugyanitt a fizikai testet a szellemivel párhuzamba állította mintegy egymás ellentettjeként. Vagyis a szellemi test teljesen más, mint a mostani. Hasonló az angyalokéhoz, ezt maga Jézus mondja. Na és az angyaloknak milyen testük van? Hát számunkra többnyire láthatatlan, ezért is kénytelenek materializálni magukat, anyagi hús testet ölteni magukra. Miből gondolod, hogy Jézus nem épp ugyanezért volt fizikai testben, amikor a tanítványainak megjelent feltámadása után?


"tehát olyan evés és lélegzés nem lesz, mint itt a földön"


Saját magadat cáfoltad meg ezzel, hiszen Jézus épp olyan értelemben evett, mint ahogy mi tesszük. És ha már fizikai ételt evett, akkor nyilván lélegzett is. Vagyis Jézusnak fizikai szükségletei voltak, mert tényleg egy emberi hús-vér testben volt akkor köztünk és nem szellemi testben, amit ahigy írtad is, nem valószínű, hogy fizikai dolgokkal (levegő, étel stb.) kell táplálni.


"Én azt gondolom, hogy a nemiségnek, a házasságnak és az intimitásnak is meg van valahogy a szellemi megfelelője."


Szerintem ebben is tévedsz, bár hogy őszinte legyek: nem lenne ellenemre, ha ebben mégis neked volna igazad. Mindenesetre Jézus éppen a házassággal kapcsolatban hasonlított minket az angyalokhoz, márpedig ők semmilyen értelemben nem házasodnak. "úgy élnek, mint Isten angyalai a mennyben" Az angyalok tudtommal nemtelenül élnek a mennyben...


"Jehova-tanúi azzal szoktak érvelni, hogy Jézus bármilyen alakot felvehetett, ahogy az angyalok is többször megteszik."


És mitől rossz érv ez? Bizony Jézus nem odasétált valahonnan a taníványokhoz, hanem mindig megjelent a tanítványoknak, egy alkalommal zárt ajtókon belül is, és volt, amikor meg sem ismerték, mert valószínűleg nem a szokványos testében jelent meg (János 21,1-12). Vagyis ez is azt bizonyítja, hogy Jézus magára öltött egy hús testet, mint az angyalok, de nem volt mindig hús testben.


"Az angyaloknak azonban egyáltalán nincs semmilyen teste, pusztán csak egy látszat teste a megjelenésükkor, úgy csinálnak, mintha emberi testük vagy alakjuk volna. Nekik ez a test nem jelent semmit, pusztán csak egy álarc, amit felvesznek."


Ez igaz. De miből gondolod, hogy Jézus nem ezt csinálta? Nagyon valószínűnek tartom, hogy amikor az angyalok visszaváltoznak, a hús-vér testüket változtatják vissza, és nem pedig azt levetve és attól elkülönülve, mert aligha hiszem, hogy ilyenkor maguk után hagynának egy hullát. Miből gondolod, hogy Jézus nem ugyanúgy tett, mint az angyalok?


"Ha esznek, mint Ábrahám történetében, valójában csak látszólag esznek."


Ez hülyeség. Azért ettek, mert éhesek voltak, mert egy fizikai testet táplálni kell. Ez egyértelmű.


"Nos én nem tudom pontosan, de elfogadom a Biblia és az apostoli hagyomány tanítását.


Mit mond erről az apostoli hagyomány? Írtak erről valamit az Egyházatyák?

2016. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 szp72 ***** válasza:

A test feltámadásának kérdése semmivel sem másabb, semmivel sem könnyebben vagy nehezebben érthető, mint a föld átszellemülésének tana, sőt nagyon is összefügg a kettő. Mitől föld az átszellemült föld? Miért nem mondjuk inkább azt, hogy megszűnik a föld és lesz helyette menny? Mi a közös és folytonos a régi és az új földben?


Egy Jehova-tanújának nincs ilyen problémája. A föld attól föld, hogy nem menny, hogy alapvetően és lényegében olyan, mint most. Az új földön is lesz nappal és éjszaka, nap, hold, csillagok, tenger, növények, állatok, férfiak, nők, házasság, gyerekek. S cseppet sem zavarja, hogy az Újszövetség egy kicsit mást mond, azokat jelképesen kell érteni és kész, s a dolog el van intézve.


Mitől test a feltámadott test? Mitől test a mennyei test? Miért nem mondjuk inkább azt, ami itt most nekünk van az a test, ami ott van az meg szellem, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Valaki vagy testi vagy szellemi lény, vagy ember vagy angyal, s a dolog el van intézve.


Azért nem lehet így elintézni, mert mást mond a Biblia és a folyamatos értelmezés.


"halandó testeteket is életre kelti bennetek lakó Lelke által." (Róm 8,11)


Tehát nem azt mondja, hogy a halandó embert, hanem a halandó testet, azt ami meghalt.


"Hiszem a test feltámadását" mondja az apostoli hitvallás, amely nagyon ősi hitvallás még ha nem is apostoli abban az értelemben, hogy ők fogalmazták volna meg. Azt írod:


"Én is hiszek a test feltámadásában, csupán abban nem, hogy a feltámadt testünk is olyan hús-vér test lesz, mint mielőtt meghaltunk"


Ha nincs húsa, vére csontja, gyomra, tüdeje, keze, lába a feltámadott testnek, akkor tulajdonképp mi támad fel belőle?


Az ősi hitvallások között ilyen formulákat is találunk:


"hiszem ennek a testnek a feltámadását"


Hosszas búvárkodással tudnám csak az egyházatyák ide vonatkozó tanítását kigyűjtögetni. Amit találtam a Toledói zsinat hitvallása 675-ből, amely nem volt ugyan felhatalmazva dogmatikus határozatokra, később azonban mégis több megállapítását dogmatizálták, így ezt is:


"A mi Főnk példája alapján valljuk, hogy valóságos lesz minden megholt testi föltámadása. Nem azt hisszük, hogy valami légies vagy más egyéb testtel - mint némelyek eszelősen képzelik - fogunk feltámadni, hanem abban a testben, amelyben élünk, létezünk és mozgunk" (DH 540)


A feltámadott test azért test, s az új föld is azért föld, mert a meghalt testnek és a régi földnek a szerves folytatása. Az alakul át vagy az él tovább megváltozva. Ahogy például búzamag egészen más, mint a búza, mégis van egy folytonosság a mag és a növény között. Összetartoznak.


A feltámadott test s megújult föld szerintem valahogy magán hordozza majd az egész történetét, tehát egy olyan testünk lesz amely egyszerre magzati, gyermeki, ifjú, felnőtt, öreg, s megdicsőült angyalihoz hasonló.

Tudom messzire mentem, s valójában nem tudom milyen lesz. Végül is nekem se kell mindent értenem.


Hiszem a test feltámadását és kész.

2016. jún. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!