Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tényleg mindenkinek...

Isten tényleg mindenkinek megbocsát? Mit kell tenni, ahhoz, hogy visszafogadjon?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban minden este imádkoztam, hittanra jártam, elsőáldoztam is, szerettem Istent. Aztán sorban történtek negatív dolgok, amik miatt őt hibáztattam. Haragudtam rá, gyűlöltem. Nevetségesnek tartottam azt a dumát, hogy Isten mindenkit szeret.Ez jó pár évig így volt. Aztán az utóbbi időben kénytelen voltam templomba menni. Először nagyon nagyon kényelmetlenül éreztem magam. Olyan volt,mintha nem szabadna ott lennem, mintha muszáj lenne kimennem. Most legutóbb viszont olyan volt utána mintha megtisztultam volna egy kicsit, megkönnyebbülést éreztem. Olyan mintha Isten most tényleg velem lenne, mintha figyelne rám, nem tudom miért.

Van esély arra, hogy megbocsásson? Mit kell tennem?

23l



2016. jún. 6. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a vétked gyermekem?
2016. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, igen. Mint ahogy mondjuk: bocsásd meg vétkeinket miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek.

Keress egy szimpatikus papot, ő majd sínre rak.

2016. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze,hogy megbocsájt:Azèrt van nekünk is tennivalonk.

Előbször is bocsánatot kell kèrni Istentől de mèg attol is akit megbantottunk(megkárositottunk).Mert ez jelenti a gyonást,Jèzus azt mondta gyonjátok meg büneiteket egymásnak,vagyis aki ellen vètkeztünk.Továbbá a minta imában Jèzus azt mondja "bocsásd meg büneinket mikèppen mi is meg bocsátunk az ellenünk vètőknek".

Tehát ha bocsánatot akarunk nyerni ,mi is eleget kell tegyünk a feltèteleknek,ès nem gyakoroljuk azt a bünt amièrt bocsánatot kèrtünk a sèrtettől es Istentől.

2016. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 3-as bejegyzést hejeslem.
2016. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek megbocsát, aki őszintén megbánja a bűneit. Tenni ezért pedig semmit nem tudsz. Isten kegyelmét semmivel nem lehet kiérdemelni. Ez az alázat lényege, hogy belátjuk, csak ingyen kaphatjuk meg. Könnyűnek hangzik, de nem az. Az emberi büszkeséget nagyon nehéz levetkőzni.

És ha már úgy érzed megszabadultál, és nem vádolnak a bűneid, utána hálából tehetsz pl. sok jót felebarátaiddal, követheted a parancsolatokat. De csak hálából.

2016. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe, hogy vajon látod a saját bűneidet? Mert az szokott okolni, aki önmagát hűdetökéletesnek gondolja, miközben maga okozza a vesztét. Nézz meg egy olyan családot, ahol a cigi, a pia a menő, kajára alig futja, az életszínvonal, pont a két dolog miatt a béka segge alatt és ők másokat okolnak, hogy nekik nincs semmijük. És ezt ragozhatnám a végtelenségig.

Nekem is volt olyan elmebajom, hogy Istent okoltam, de hamar kijózanodtam, köszönhető a Bibliának, amiben nem is parancsok, hanem védőkorlátok vannak inkább.

Pl: nyelv bűnei. Milyen apró szerv, de annál gyilkosabb. Vagy paráznaság. Egyik ágyból ki, másikba be, ha meg elkap az ember valami rossz nyavalyát, akkor azonnal Istent okolja.


Épp ma gondolkodtam el azon, a sokadik horoszkópot látva állítólagos Istenfélő emberek Facebook profilján látva, hogy ha hisznek benne, akkor miért nem kíváncsiak arra, hogy ő mit szeretne? Ez olyan, mintha a saját gyerekem azt mondaná, hogy oké szeretlek, meg hát hálás is vagyok, de magasról teszek rád, úgy élek, ahogy akarok (pedig merő szeretetből mondjuk tiltom neki a drogot), de amikor bajba kerülök, akkor vagy kötelességed engem megmenteni, vagy pedig te vagy a hibás. Érted?

2016. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Isten nem tud elhagyni-te tudsz tőle elfordulni.

"..Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosság Atyjától száll alá, akinél nincs változás vagy változásnak árnyéka (Jakab 1:17"

2016. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ne aggódj, Isten megbocsát. És bármilyen hihetetlen, Ő tényleg szeret téged is. Bármit is követtél már el az életben, akárhányszor elfordultál tőle, Ő mindig visszavár, és ugyanúgy szeret. Ezt jelképezi a tékozló fiú története: a fiú megunta az apja házánál való életet, kikérte az örökségét, és lelépett. Bulizott, ivott, nőzőtt, elherdálta az összes pénzét, míg a disznók közé nem került, azokkal aludt, azok moslékát ette. Akkor rájött, hogy ez nem járja, mégiscsak jobb volt az apjánál, ezért levetkőzte minden büszkeségét és szégyenérzetét, és haza indult. És a legcsodálatosabb az egészben az volt, hogy az apja már a kapuban várta őt tárt karokkal, ráadta a legszebb a ruháját, gyűrűt húzott az ujjára és hatalmas lakomát rendezett a visszatérésére. Ugyanígy örül neked is Isten, ha visszatérsz hozzá, de ehhez neked is meg kell tenned azokat a lépéseket, amiket a tékozló fiú tett. Ismerd be, hogy hibát követtél el, vétkeztél az Atyád ellen, dobd félre a büszkeséged(sok embert ez tart vissza megtéréstől, hogy oké-oké, hibáztam, de ezt nem vallhatom be másoknak is), ne foglalkozz a szégyenérzettel(ez a másik érzés, ami megakadályozhatja a megtérést), és indulj el szépen Isten felé, vagyis valld meg neki a bűneidet, bánd meg azokat, és kérd, hogy bocsásson meg neked. És Ő megfog. De ehhez bocsánatot kell kérned. Isten nagyon jó, Ő maga a jó és a könyörületesség, az irgalmasság, a kegyelem és a szeretet. Valamint olvasd a Bibliát naponta, ez nagyon-nagyon fontos, az egyik legfontosabb. Isten abban mindent elmond, hogy miket kell tenned, hogy gyönyörködni tudjon benned és megjutalmazzon. Ez nem azt jelenti, hogy nyugodtan vétkezhetünk, azt csinálunk amit akarunk, hisz Isten úgyis mindent megbocsát. Azért nála is van egy határ, ha azt látja, hogy neked jobban bejön a világi élet, akkor egy idő után nem fog hívni téged, Ő nem kényszeríti senkire az akaratát. A lehetőség adott, és a szabad akarat is, és a döntésünk következményeit sem titkolta el előlünk. Választhatunk: üdvösség vagy kárhozat.

2016. jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 világvége1 ***** válasza:
Isten senkinek sem bocsát meg, mert nem lehetséges valódi bűnbánatot gyakorolni.
2020. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!