Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, ha kötelezően...

Ateisták, ha kötelezően mindenkinek választania kellene vallást ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Miután kiválasztottátok a vallást annak minden szokását/Szertartását/törvényeit legalább 60%-ban be is kell tartani kötelezően ! Aki nem választ vallást avagy nem tesz eleget a 60%-nak az meghal !


Tilos új vallást alapítani és tilos szektákba belépni !


Ha egy ilyen világban élnénk melyik vallást választanátok és miért ?


2016. ápr. 11. 21:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Halál. Mert nem fogok engedelmeskedni semmilyen hülye, minden rációt nélkülöző "szektáknak".
2016. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Ha már választani kéne akkor a buddhista vallást választanám. Miért? mert ez áll a lelkemhez közel úgy is, hogy ateista vagyok.
2016. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan nem vagyok ateista, de amikor megláttam a kérdést rögtön arra gondoltam, mint a 2. válaszoló, hogy a Buddhizmust választanák.


A Buddhizmus egyébként lényegében ateizmus, de ha jól emlékszem, van olyan ágazata, ahol valamiféle isten (Buddha?) van.

2016. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
sintoizmus vagy buddhizmus
2016. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%
Semelyiket. Mégis mi kötelezne rá?
2016. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%
Buddhizmus vagy wicca.
2016. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudok sokat a vallásokról, de amit a buddhizmusról hallottam, az tetszett. Amúgy meg attól, hogy betartom a vallás szabályait, még nem fogok hinni, magamban azt gondolok amit akarok, és ezt senki sem befolyásolhatja. Legfeljebb eggyel több kellemetlenség lesz az életemben, de hát az amúgyis tele van muszáj dolgokkal.
2016. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
53%

Utánanéznék, hogy a buddhizmus vagy a spirituális sátánizmus enged nagyobb szabadságot. Mindkettő szimpatikus számomra.

Bár nem vagyok ateista, épp csak saját világképem van, nem tartozom egyetlen valláshoz sem.


De ilyen világban nem szeretnék élni. Úgyhogy azért a halálon is elgondolkodnék, bár ha ez a világ ilyen, hova a csudába születnék le jobb helyre? Az állati formába születésben nem hiszek. Nehéz dolgok ezek. Azért nem olyan vészes az a 60%, azt hiszem, mégis maradnék :)


Legjobban amúgy a keresztény vallásokat ismerem, elvégre itt élek Magyarországon, azonkívül felmenőim reformátusok voltak, de attól még azt semmiképp nem választanám (bár klasszisokkal szimpatikusabb, mint a katolikus vallások).

2016. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%
Buddhizmust de azt nem tartom annyira vallásnak. Református tetszik ami monoteista.
2016. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%
kopt keresztényt
2016. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!