Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a férfit és a nőt...

Ha Isten a férfit és a nőt egyenlőnek teremtette, akkor miért sugallja azt a Biblia is és a keresztény vallás is bizonyos tekintetben, hogy a férfi felsőbbrendű a nőnél?

Figyelt kérdés

Például katolikusoknál nem lehetnek nők hittanítók, csak férfiak, mi ez, ha nem megkülönböztetés?

Vagy Isten amikor megbüntette Évát, tehát a "nőt", megparancsolta neki, hogy engedelmeskednie kell a férje akaratának. Hogy-hogy engedelmeskednie kell? Azt hittem csakis Istennek kell engedelmeskedni.



2016. jún. 8. 13:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim válasza:
72%
Ne keress logikát 😃
2016. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Ha Isten logikáját nem is értem, kíváncsi lennék az egyház logikájára.:)
2016. jún. 8. 13:17
 3/64 anonim ***** válasza:
77%
Hol sugallja a Biblia? Az, hogy mi a szokás a katolikusoknál, az engem nem érdekel. Szorítkozzunk a Bibliára.
2016. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Már említettem fent. A nőt a férfi alá rendeli Isten.
2016. jún. 8. 13:33
 5/64 anonim ***** válasza:
46%

nemnem....


Az egyházban ne keress logikát!

2016. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
szerintem ezt nem is tudnák megmagyarázni. mindenesetre várom a válaszokat.:)
2016. jún. 8. 13:59
 7/64 anonim ***** válasza:
37%
Ismét kérdezem: hol írja? Kérem az igét, anélkül képtelenség beszélgetni. Azok, akik szerint logika híján van a Biblia, ajánlom, hogy legalább egyszer olvassák el, mert az nem ismeret, hogy egyszer látták messziről. Még nekem is tud újat mutatni, pedig én forgatom.
2016. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
40%

"... a férfi felsőbbrendű a nőnél?"


Nem olyan értelemben, ahogy azt te gondolod.

A férfira más feladatok lettek kiosztva és nagyobb felelősség. A férfi dolga a család megóvása, eltartása. stb.


"Azt hittem csakis Istennek kell engedelmeskedni."


Igen, de ha a férfi Istent szolgálja akkor az asszony a féjének engedelmeskedve szolgálja Istent.

2016. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
22%
Bocsánat. "férjének"
2016. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem talán azért is, mert az Édenkertben Éva hibázott, miatta űzte kis Isten onnan őket. Felépítésükben is a nők a gyengébbek, vékonyabbak, a férfiak az erősek, bátrabbak, más a nők szerepe, más a férfiaké. Én ezekre tudok gondolni.
2016. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!