Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy jelenthet egy hívőnek...

Hogy jelenthet egy hívőnek ilyen keveset a vallása?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, amikor elvárja pl. az élertársától, hogy vegye fel a vallását, neveljék később az alapján a gyerekeiket, amely alatt pusztán a külsőségek utánzását érti, mintha ez csak ennyiből állna, és nem is törődik azzal, hogy a hite mélyéségéről és értékéről meggyőzze a másikat. Szerintem bármelyik vallás ennél többről szól.
2010. ápr. 12. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem attól nem fog többet jelenteni a vallás,hogy meggyőzöd a másikat..jó hogy le nem hülyézed,hogy ő miért nem abban hisz,amiben te..ez inkább...nem mondom mi..a vallások az ember létezésére,a miértre állított variációk.Ha valaki azt tartja logikusabbnak,hogy nincs semmi halál után,akkor te miért akarnád rábeszélni másra?Meg kell értened,ez is olyan,mintha rá akarnál húzni valakire egy rózsaszín ruhát,amit ő utál,csak azért,mert neked ez tetszik..azonkívül lehet nem is állna jól neki..csak ez jutott eszembe..a vallás számomra azt jelenti,hogy szeresd az Istenedet,tegyél jót,stb..nem azt,hogy másokat befolyásoljunk,hogy mi formáljunk neki hitet,hogy adjuk a szájába,mit gondoljon!Ez butaság!Ha valakinek tetszik egy vallás,egyet ért mindenben,úgy is felveszi,és nem kell rábeszélni,mert az már agymosás..legyen meg az embernek a véleménye,a sajátja,mindenki el tudja dönteni,hová akar tartozni,és aki ezt elfogadja,az egy megértő ember,nem pedig semmibe veszi a vallását..mert mindenkinek a magánügye,kinek mit hisz el!
2010. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézdd meg:

[link]

[link]

2010. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
14:00: ezt biztosan nekem szántad? Úgy érzem, hogy semmi köze ahhoz, amire én kérdeztem. Nem is tudom így értelmezni...
2010. ápr. 12. 18:40
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem bármelyik vallás ennél többről szól."

Igy van.


A Szentírás a (vegyes)házasságról;


12A többieknek azonban én mondom, nem az Úr: Ha valamelyik testvérnek hitetlen felesége van, aki kész vele élni, ne küldje el. 13S ha valamelyik asszonynak hitetlen férje van, és az szívesen marad vele, ne hagyja el férjét. 14Mert a hitetlen férjet megszenteli felesége, és a hitetlen asszonyt megszenteli férje. Különben gyermekeitek tisztátalanok volnának, pedig szentek. 15De ha a nem hívő fél elválik, hadd váljék el. Ilyen esetben a testvér vagy nővér nincs lekötve, hiszen Isten békességre hívott minket. 16Honnan tudod, te asszony, hogy a férfit üdvösségre vezetheted? Vagy honnan tudod, te férfi, hogy feleségedet megmentheted?

1Kor, 7,13-16

2010. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!